Nowa część Szpitala Bielańskiego już gotowa

Realizacja nowego segmentu Szpitala Bielańskiego została zakończona, a dodatkowo został on wyposażony w niezbędny sprzęt i aparaty medyczne. Ta inwestycja miejska jest jedną z najważniejszych i największych na mapie zdrowotnej Warszawy.

“Nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego jest już gotowe i w pełni wyposażone. Znajdują się nim m.in. oddział psychiatrii dla dorosłych, oddział rehabilitacji, blok z 10 salami operacyjnymi, oddział intensywnej terapii i laboratoria. To ogromna inwestycja miasta w zdrowie warszawskich rodzin, seniorów i osób potrzebujących szybkiej pomocy na najwyższym poziomie. Zapewni ją profesjonalna kadra szpitala, której oddaliśmy do dyspozycji nowoczesny sprzęt medyczny. Budowa i wyposażenie nowej części szpitala zostały w całości sfinansowane z budżetu miasta i kosztowały blisko 200 mln zł – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.”

Obiekt, jaki powstał w tym miejscu, będzie służył przyszłym pokoleniom. Innowacyjna koncepcja dobudowy budynku powstała we współpracy z personelem medycznym placówki, z pełnym uwzględnieniem rzeczywistych potrzeb pacjentów i służb medycznych.

Szpital Bielański rozwija skrzydła

W nowej 5-kondygnacyjnej części o powierzchni blisko 10 tys. m2, znajdują się:

  • oddział psychiatrii dla dorosłych (37 łóżek),
  • oddział rehabilitacji z 30 łóżkami,
  • blok z 10 salami operacyjnymi,
  • oddział intensywnej terapii,
  • centralna sterylizatornia,
  • laboratoria, pomieszczenia techniczne i pomocnicze.

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content