Noc Muzeów W Warszawie – 14 maja!

Ponad 200 podmiotów stworzyło specjalną ofertę na Sobotnią Noc Muzeów i zaprasza do odwiedzenia ich biur w Warszawie lub wirtualnego adresu w sieci. Wiele instytucji przygotowało program dla gości z Ukrainy, przewodnik online dostępny jest również w języku ukraińskim.

“Po dwóch latach wreszcie możemy skorzystać na żywo z tego fantastycznego święta. Zachęcam Warszawiaków do udziału w Nocy Muzeów, podczas której będzie można m.in. zwiedzić mniej znane zakamarki miasta, uczestniczyć w licznych imprezach dzielnicowych, czy podziwiać jeden z najsłynniejszych obrazów Rembrandta. Bawcie się wszyscy dobrze – zachęca prezydent Rafał Trzaskowski.”

Mnóstwo atrakcji

Podczas Nocy Muzeów będzie można odwiedzić miejsca niedostępne na co dzień. Pracownicy Teatru Syrena zapraszają do obejrzenia garderób aktorów, pracowni teatralnych i innych miejsc za kulisami teatru. W kinie Iluzjon będzie można odwiedzić kabiny projekcyjne i porozmawiać ze specjalistami FINA o tajnikach pracy z taśmą filmową.

Zajezdnia autobusowa w Stalowej pozwoli miłośnikom komunikacji miejskiej na spacer po stacjach kontroli pojazdów i halach technicznych, a w Lesie Bemowskim będzie można zwiedzić ruiny Radiostacji Babice. To tylko niektóre propozycje tegorocznego niezwykle bogatego programu.

W Internecie i w plenerze

Dla tych, którzy wolą uczestniczyć w Nocy Muzeów bez wychodzenia z domu, 20 instytucji przygotowało specjalny wirtualny program. Online będzie można odwiedzić Fabrykę Wedla, przespacerować się po budowie Muzeum Sztuki Nowoczesnej czy zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. Można również uczestniczyć w imprezach plenerowych, których będzie 84, m.in. wystawy plenerowe, nocne spacery po ogrodach czy koncerty m.in. w Muzeum Fryderyka Chopina.

Komunikacja nocna

W tym roku uruchomione zostaną również bezpłatne linie muzealne. Autobus linii N na trasie: Plac Narutowicza – Muranowska oraz linii M obsługiwane przez zabytkowe tramwaje na trasie: pl. Narutowicza – al. Zielenieckiej. Czas trwania komunikacji miejskiej zostanie wydłużony. Tramwaje i autobusy będą kursować do około 14:30, a autobusy nocne będą kursować częściej niż zwykle.

Program Noc Muzeów – tylko online

Wszystkie informacje na temat tegorocznej Nocy Muzeów znajdziecie Państwo w interaktywnym przewodniku, który dostępny jest na stronie Kultury.um.warszawa.pl, a także w aplikacji Going, gdzie przygotowany zostanie również wybór ciekawych wydarzeń dla dzieci.

źródło: um.warszawa.pl


 

śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Przez najbliższe dwa lata miasto Warszawa będzie realizować nową inicjatywę, której celem będzie sterylizacja i wszczepianie chipów...

Dźwiękowa odNOWA – koncert Zespołu VOCALOVE pełen zaskakujących aranżacji...

Zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie z muzyką rozrywkową w zupełnie nowym świetle. Przygotujcie się na chwile pełne...
majówka w warszawie wycieczka rowerowa

Wielka majówka. Śródmieście śladami Kory | Wycieczka rowerowa

📅 Data: 01 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Okólnik 2 💲 Podczas wydarzenia...