Noc Muzeów W Warszawie – 14 maja!

Ponad 200 podmiotów stworzyło specjalną ofertę na Sobotnią Noc Muzeów i zaprasza do odwiedzenia ich biur w Warszawie lub wirtualnego adresu w sieci. Wiele instytucji przygotowało program dla gości z Ukrainy, przewodnik online dostępny jest również w języku ukraińskim.

“Po dwóch latach wreszcie możemy skorzystać na żywo z tego fantastycznego święta. Zachęcam Warszawiaków do udziału w Nocy Muzeów, podczas której będzie można m.in. zwiedzić mniej znane zakamarki miasta, uczestniczyć w licznych imprezach dzielnicowych, czy podziwiać jeden z najsłynniejszych obrazów Rembrandta. Bawcie się wszyscy dobrze – zachęca prezydent Rafał Trzaskowski.”

Mnóstwo atrakcji

Podczas Nocy Muzeów będzie można odwiedzić miejsca niedostępne na co dzień. Pracownicy Teatru Syrena zapraszają do obejrzenia garderób aktorów, pracowni teatralnych i innych miejsc za kulisami teatru. W kinie Iluzjon będzie można odwiedzić kabiny projekcyjne i porozmawiać ze specjalistami FINA o tajnikach pracy z taśmą filmową.

Zajezdnia autobusowa w Stalowej pozwoli miłośnikom komunikacji miejskiej na spacer po stacjach kontroli pojazdów i halach technicznych, a w Lesie Bemowskim będzie można zwiedzić ruiny Radiostacji Babice. To tylko niektóre propozycje tegorocznego niezwykle bogatego programu.

W Internecie i w plenerze

Dla tych, którzy wolą uczestniczyć w Nocy Muzeów bez wychodzenia z domu, 20 instytucji przygotowało specjalny wirtualny program. Online będzie można odwiedzić Fabrykę Wedla, przespacerować się po budowie Muzeum Sztuki Nowoczesnej czy zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. Można również uczestniczyć w imprezach plenerowych, których będzie 84, m.in. wystawy plenerowe, nocne spacery po ogrodach czy koncerty m.in. w Muzeum Fryderyka Chopina.

Komunikacja nocna

W tym roku uruchomione zostaną również bezpłatne linie muzealne. Autobus linii N na trasie: Plac Narutowicza – Muranowska oraz linii M obsługiwane przez zabytkowe tramwaje na trasie: pl. Narutowicza – al. Zielenieckiej. Czas trwania komunikacji miejskiej zostanie wydłużony. Tramwaje i autobusy będą kursować do około 14:30, a autobusy nocne będą kursować częściej niż zwykle.

Program Noc Muzeów – tylko online

Wszystkie informacje na temat tegorocznej Nocy Muzeów znajdziecie Państwo w interaktywnym przewodniku, który dostępny jest na stronie Kultury.um.warszawa.pl, a także w aplikacji Going, gdzie przygotowany zostanie również wybór ciekawych wydarzeń dla dzieci.

źródło: um.warszawa.pl


 

śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content