Noc Muzeów 2024 w Warszawie – lista muzeów, program

Noc Muzeów, ulubione wydarzenie kulturalne Warszawy, odbędzie się 18 maja 2024 roku i będzie miała swoją 20. edycję. Już teraz instytucje zainteresowane udziałem w tym renomowanym wydarzeniu mogą zgłaszać swoje zgłoszenia do Urzędu Miejskiego w Warszawie.

Noc Muzeów w Warszawie powszechnie uznawana jest za jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń kulturalnych. To niezwykłe wydarzenie oferuje odwiedzającym niepowtarzalną okazję do zwiedzania muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytków w godzinach wieczornych wyznaczonego dnia.

Aby sprostać rosnącej liczbie uczestników, organizatorzy przygotowali ekskluzywne oferty na ten szczególny wieczór. Obejmują one specjalny dostęp do miejsc zazwyczaj niedostępnych, występy na żywo, interaktywne warsztaty i angażujące zajęcia zaprojektowane specjalnie dla dzieci. Dodatkowo z roku na rok coraz większa liczba placówek Warszawy i okolic chętnie uczestniczy w Nocy Muzeów.

W Nocy Muzeów udział biorą warszawskie instytucje zajmujące się kulturą, sztuką, nauką czy historią. Aby złożyć wniosek, zainteresowane instytucje mogą wypełnić formularz internetowy, który będzie otwarty do godziny 23:59 w dniu 15 marca 2024 r. Przed złożeniem wniosku ważne jest dokładne zapoznanie się z regulaminem rejestracji.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia powinni mieć możliwość bezpłatnego dostępu do przygotowanego przez instytucje programu, z zastrzeżeniem, że rozpoczyna się ono nie wcześniej niż 18 maja w południe, a kończy tego samego dnia lub 19 maja rano.

Instytucje, podobnie jak w roku ubiegłym, mają możliwość zorganizowania tradycyjnego zwiedzania swoich obiektów, zarówno osobistego, jak i wirtualnego.

Najświeższe informacje na temat kampanii będziemy zamieszczać na fanpage’u wydarzenia https://www.facebook.com/Noc.Muzeow.w.Warszawie.

Podczas Nocy Muzeów w 2023 r. odbyło się mnóstwo wydarzeń, które przyciągnęły oszałamiającą liczbę 245 000 uczestników. Spośród 270 instytucji, które otworzyły swoje podwoje, najpopularniejszym kierunkiem okazało się Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, które przyciągnęło niezwykłą rzeszę ponad 21 000 osób. Tuż za nim plasuje się Muzeum Narodowe w Warszawie, które odwiedziło 13,5 tys. zwiedzających, a trzecie miejsce zapewnił Zamek Królewski w Warszawie z imponującą frekwencją 11 tys. osób.

Na tych, którzy mają pasję do zwiedzania miasta, czeka mnóstwo nocnych atrakcji, które zaspokoją ich zainteresowania.

W Nocy Muzeów biorą udział instytucje kulturalne, artystyczne, naukowe i historyczne z Warszawy. Aby złożyć wniosek, instytucje muszą wypełnić formularz internetowy, który będzie dostępny do godziny 23:59 w dniu 15 marca 2024 r. Przed złożeniem wniosku ważne jest dokładne zapoznanie się z regulaminem rejestracji.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia powinni mieć możliwość bezpłatnego dostępu do programu zapewnianego przez instytucje, zapewniając jego rozpoczęcie nie wcześniej niż w południe 18 maja i zakończenie tego samego dnia lub 19 maja rano.

Podobnie jak w roku ubiegłym instytucje mają możliwość zorganizowania tradycyjnego zwiedzania swoich obiektów – osobiście, w plenerze lub wirtualnie.

Program Nocy Muzeów 2024 w Warszawie już wkrótce 😀

Źródło: um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Warszawa info co dzień aktualne wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Śledź na bieżąco wydarzenia Warszawa, aktywna Warszawa, Warszawa atrakcje dla dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

atrakcje dla dzieci warszawa

Rodzinna niedziela – Teatr Katarynka

📅 Data: niedziela, 14 kwietnia 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00 📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Hulakula, ul. Jagiellońska...
warszawska secesja spacer

Warszawska SECESJA. Spacer z przewodnikiem

📅 Data: niedziela, 14 kwietnia 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Al. Jerozolimskie 50 Niektórzy twierdzą,...
wyprzedaż garażowa warszawa

Wyprzedaż Garażowa na Bazarze Różyckiego

📅 Data: niedziela, 14 kwietnia 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00 📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, ul. Targowa 54 Pierwsza...
spacer warszawa praga

Dawnej Pragi gangi, haracze i patologie – spacer 13...

📅 Data: sobota, 13 kwietnia 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00 📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, ul. Floriańska 14 Polskie...
Zlot Food Trucków na Bemowie

Zlot Food Trucków na Bemowie 12-14 kwietnia

Przez trzy dni cenione lokale gastronomiczne na kółkach będą serwować mieszkańcom Bemowa swoje słynne specjały. Najlepsze burgery...
Ewa Błaszczyk – recital „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”

Ewa Błaszczyk – recital „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Ewą Błaszczyk, która zaprezentuje porywający recital „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”.