Muzeum Wojska Polskiego – atrakcje Warszawa

Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie przechowuje dużą liczbę eksponatów poświęconych historii oręża polskiego. Wystawa główna podzielona jest na różne sale, z których każda poświęcona jest epoce w polskiej historii wojskowej, począwszy od średniowiecza, przez renesans i wczesną epokę nowożytną, po wojny napoleońskie i powstania polskie w XX wieku. Opowieść kontynuuje umundurowanie i uzbrojenie z kampanii polskiej 1939 roku oraz zmagań różnych polskich formacji wojskowych, które ostatecznie doprowadziły do ​​wyzwolenia okupowanych krajów w Europie.

Jedna sala poświęcona jest szczególnie II wojnie światowej. W tej sekcji zwiedzający może zapoznać się z umundurowaniem, bronią ręczną, drobniejszym sprzętem i wieloma innymi przedmiotami należącymi do polskich żołnierzy, którzy brali udział w wyzwalaniu Europy Zachodniej, Włoch i Polski.

Oprócz ekspozycji wewnętrznej, w plenerze znajduje się kolekcja pojazdów wojskowych, artylerii, samolotów bojowych i śmigłowców, które na różnych etapach były użytkowane przez polskie formacje wojskowe.

Muzeum posiada jeszcze dwa inne obiekty w Warszawie, z których jeden poświęcony jest poruszającej wystawie o Zbrodni Katyńskiej w kwietniu i maju 1940 r., kiedy to sowieckie służby specjalne NKWD zamordowały ponad 20 000 polskich intelektualistów i oficerów wojskowych.

Godziny otwarcia:

poniedziałek – wtorek: nieczynne

środa: 10:00 – 16:00

czwartek: 10:00 – 16:00 (bezpłatnie)

piątek – niedziela: 10:00 – 16:00

wystawa plenerowa: cały tydzień

Ceny biletów:

normalny: 20 zł

ulgowy: 10 zł

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie muzeum – link

Adres:

al. Jerozolimskie 3, 00-495 Warszawa


 

Polecamy śledzić na bieżąco aktywna Warszawa

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content