Miasto poszukuje chętnych do opieki nad dziećmi

Co roku około 500 dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej wyjeżdża do Warszawy do pieczy zastępczej. Najlepszym miejscem dla dziecka jest rodzina, dlatego miasto stołeczne Warszawa zachęca do wzięcia udziału w webinarium wyjaśniającym, jak zostać profesjonalną rodziną zastępczą.

Dla tych, którzy są gotowi na nowe wyzwanie i są zainteresowani pracą w pieczy zastępczej, 27 października o godzinie 18:30 odbędzie się webinarium „Bez zwyczajnych karier” poświęcone pracy w rodzinie zastępczej. Zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami z perspektywy rodzin zastępczych, psychologów dziecięcych oraz organizatorów rodzinnej pieczy zastępczej. Uczestnicy będą mogli zadać pytania psycholog dziecięcy Aleksandrze Piotrowskiej i dowiedzieć się, dlaczego warto być rodziną zastępczą, kto może pełnić taką rolę i co należy zrobić, aby pełnić taką funkcję zadaniową. Zgłoszenia do udziału w webinarze przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

Na rzecz profesjonalizacji rodzinnej pieczy zastępczej m.st. Warszawa działa od lat. Od dziesięciu lat wspiera Centrum Wsparcia Rodziny Zastępczej PORT zespołem koordynatorów i specjalistów, od 2019 roku w ramach Warszawskiego Centrum Rodziny Zastępczej działa Szkoła Zawodowych Opiekunów Zastępczych, jednym z pomysłów jest zrobić karierę pieczy zastępczej Specjalizacja, w tym zapewnienie ścieżek kariery. W 2021 r. w Warszawie jest ponad 1060 rodzin zastępczych, opiekujących się ponad 1300 dziećmi. Tymczasem w sierocińcach mieszka blisko 700 dzieci.

źródło: um.warszawa.pl


Śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content