Kolorowa i radosna Parada Równości 17 czerwiec

Strona głównaAKTUALNOŚCIKolorowa i radosna Parada Równości 17 czerwiec

Kolorowa i radosna Parada Równości 17 czerwiec

- Reklama -spot_img

Parada Równości to święto wolności, otwartości i wzajemnego szacunku. Obchodzą je nie tylko osoby LGBT+, ale również wszyscy, którzy uważają, że należy szanować różnorodność i prawa człowieka. Jest to także manifest solidarności.

Podobnie jak w ubiegłym roku, Marsz Równości popierał Ukrainę, a z tego powodu na czele pochodu przemaszerowali razem KyivPride oraz Dom Ukraiński w Warszawie. Jak wiele osób należy do społeczności LGBT+?

Miasteczko Równości działa w Parku Świętokrzyskim od godziny 11 do 19. Zostało ono utworzone głównie przez organizacje pozarządowe, które zajmują się różnorodnością społeczną i wspierają różne mniejszościowe grupy.

W Miasteczku można rozmawiać z wystawcami, uzyskać porady i zapoznać się z różnymi materiałami informacyjnymi i edukacyjnymi. Tuż przed rozpoczęciem Marszu Równości, przemówienia skierowali do zgromadzonych szefowa Marszu Julia Maciocha, mer Paryża Anne Hidalgo oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

“Prezydent Rafał Trzaskowski podkreślił: Sygnał z Warszawy płynie nie tylko do Polski, ale do całego świata, że nasze miasto jest uśmiechnięte, europejskie i tolerancyjne. Są tacy, którzy próbują oszukiwać polskie społeczeństwo, że różnorodność, tolerancja i wolność to zagrożenie da polskiej rodziny. Nie ma większego kłamstwa – te wartości są gwarancją, że możemy zbudować społeczeństwo szczęśliwe i otwarte. W Warszawie zawsze wszyscy mogą się czuć bezpiecznie.”

- Reklama -spot_img

Wydarzenia dnia

Bądź na bieżąco

11,029FaniLubię
1,438ObserwującyObserwuj
517ObserwującyObserwuj
- Reklama -strony internetowe

Musisz odwiedzić

- Reklama -agencja seo
- Reklama -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content