Kolejny wieżowiec w Warszawie – rusza budowa

W sierpniu 2021 roku rozpoczęła się budowa dwufazowego kompleksu Studio. Pierwsza faza, Studio B, została ukończona i oddana do użytku w listopadzie 2023 roku. Obecnie Skanska rozpoczyna budowę drugiego komponentu kompleksu. Segment ten to budynek wieżowy, który będzie miał 27 pięter i 4 podziemne (poprzednio powstał w trakcie realizacji fazy B). Przy wieży powstanie także parking, który pomieści 203 samochody.

Budynek Studio A wyróżnia się współczesną przestrzenią biurową, innowacyjnym zagospodarowaniem terenu wpisującym się w miejski krajobraz oraz ekologicznymi rozwiązaniami minimalizującymi jego wpływ na środowisko naturalne. Najnowsza inwestycja Skanska w najbliższej przyszłości dostarczy na rynek 26 600 mkw. powierzchni biurowej. Zgodnie z przewidywanym harmonogramem obiekt ma zostać oddany do użytku w 2025 roku.

W ostatnim czasie rynek biurowy stanął przed sporym wyzwaniem. Jednak wyjątkowe nieruchomości zlokalizowane w dynamicznych obszarach i zbudowane z zachowaniem najwyższych standardów środowiskowych, społecznych i zarządzania (ESG) udowodniły swoją odporność. Doskonałym przykładem takiej nieruchomości jest nasz kompleks biurowy Studio, zlokalizowany w samym sercu Warszawy. Pierwsza faza została wynajęta w 100% jeszcze przed oddaniem do użytku, co świadczy o jej jakości. Uważnie monitorujemy rynek i wierzymy, że teraz jest dobry moment, aby Skanska, ze swoją solidną sytuacją finansową, podjęła się tego projektu. Rynek dojrzał do kolejnego przedsięwzięcia premium i mamy pewność, że druga faza Studia będzie naśladować sukces pierwszego budynku kompleksu. Katarzyna Zawodna-Bijoch, prezes i dyrektor generalna oddziału biurowego Skanska na Europę Środkowo-Wschodnią, potwierdza to przekonanie.

Związek między technologią a komfortem jest złożony. W miarę jak postęp technologiczny stale zmienia otaczający nas świat, coraz ważniejsze staje się pytanie, w jaki sposób wpływa on na nasz poziom komfortu. Dla niektórych nowe technologie, które czynią życie łatwiejszym i wygodniejszym, prowadzą do większego komfortu. Jednak dla innych szybkie tempo zmian technologicznych może być przytłaczające, a nawet wywoływać niepokój. Ostatecznie połączenie technologii i komfortu jest kwestią wieloaspektową, wymagającą dokładnego rozważenia i analizy.

Przedsięwzięcie Skanska płynnie łączy się z innymi rejonami miejskiego krajobrazu. Plac budowy zlokalizowany jest pomiędzy stacjami metra Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ, do których można dojść pieszo w ciągu krótkiego spaceru. Dodatkowo pobliskie przystanki autobusowe i tramwajowe zapewniają bezproblemowy i przystępny środek transportu. Dla rowerzystów dostępnych jest sto pięćdziesiąt miejsc parkingowych, a dla zmotoryzowanych dwieście trzy miejsca parkingowe. Co istotne, aby odciążyć okolicę, kierowcy będą mieli możliwość wjazdu na parking zarówno od strony Prostej, jak i Łuckiej.

Budynek o wysokości 105 metrów zaoferuje lokalnemu rynkowi 26 600 mkw. powierzchni. Przestrzeń biurowa zaprojektowana z myślą o wymogach ESG stanowi innowacyjny GLA. Priorytetem jest zapewnienie komfortu w miejscach pracy, stosując filtry powietrza, nawilżacze i cicho działającą klimatyzację opartą na belkach chłodzących. Studio A to wszechstronna przestrzeń, w której znajdują się przestrzenie do spotkań, współpracy zespołowej, a także prywatne obszary do skupionej pracy. Przyszli najemcy będą mieli dostęp do platformy Connected by Skanska, która umożliwia wygodne i bezdotykowe poruszanie się po biurze.

Studio A to coś więcej niż tylko miejsce pracy; to także wyjątkowa przestrzeń relaksu. Piętro siódme i dwudzieste drugie wyposażone jest w zielone tarasy dostępne dla najemców. Poniżej znajduje się otwarty plac z elementami małej architektury, ogrodami deszczowymi i zbiornikami retencyjnymi ułatwiającymi gromadzenie wody. Dodanie roślinności, która kwitnie przez cały rok, zmniejszy wpływ efektu miejskiej wyspy ciepła. Bartosz Dorsz, kierownik projektu firmy biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej, opisuje plac jako węzeł łączący Studio A z sąsiednią Fabryką Norblina.

Atmosfera Skandynawii jest trudna do zdefiniowania, gdyż składa się na nią splot różnych czynników charakterystycznych dla tego obszaru. Region skandynawski znany jest z minimalistycznego designu inspirowanego naturalnym krajobrazem i nacisku na funkcjonalność. Atmosferę Skandynawii charakteryzuje także poczucie spokoju i wyciszenia, co znajduje odzwierciedlenie w stylu życia jej mieszkańców. Ogólnie rzecz biorąc, skandynawska atmosfera jest wyraźną i rozpoznawalną cechą regionu, którą trudno odtworzyć gdziekolwiek indziej na świecie.

Początkową fazę kompleksu odzwierciedli Studio A. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych cech charakterystycznych inwestycji szwedzkiego dewelopera, parter ozdobiony zostanie charakterystycznymi „X”. Gości i pracowników studia powita lobby w stylu skandynawskim, w komplecie z ciepłymi i zachęcającymi kolorami. Projekt został wykonany przez dwie wybitne pracownie, ARROW Architects z Danii i Grupa 5 Architekci z Polski, obie posiadające długą historię udanych projektów.

Naszym celem było płynne przejście od imponującej budowli do skali bardziej ludzkiej, dostępnej z poziomu ulicy. Naszą intencją było, aby Studio wtapiało się w otoczenie, nie przytłaczając go. Dodatek szklanej fasady zapewnia trwały wdzięk, przyczyniając się do powstania nowatorskiego krajobrazu miejskiego. Przestrzeń ogólnodostępna wokół budynku oraz parter sprawiają, że nie jest on samodzielny, lecz integruje się z otoczeniem, zachęcając do korzystania z jego usług. Ulrik Raysse, dyrektor zarządzający i współzałożyciel ARROW Architects, wyjaśnia, że ​​ich celem było stworzenie architektury przyjaznej dla użytkownika, funkcjonalnej i wspierającej strategie zrównoważonego rozwoju.

Źródło: skanska.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości co się dzieje w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Przez najbliższe dwa lata miasto Warszawa będzie realizować nową inicjatywę, której celem będzie sterylizacja i wszczepianie chipów...

Dźwiękowa odNOWA – koncert Zespołu VOCALOVE pełen zaskakujących aranżacji...

Zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie z muzyką rozrywkową w zupełnie nowym świetle. Przygotujcie się na chwile pełne...
majówka w warszawie wycieczka rowerowa

Wielka majówka. Śródmieście śladami Kory | Wycieczka rowerowa

📅 Data: 01 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Okólnik 2 💲 Podczas wydarzenia...