Kino Iluzjon – stare, kultowe kino w Warszawie

Iluzjon to muzeum i sala kinowa razem, która ma zdecydowanie najlepszy wybór filmów w Warszawie, chociaż nie znajdziesz żadnego z najnowszych hollywoodzkich hitów kinowych ani nawet filmów klasy B. Znajdziesz za to sporo starych filmów w pierwszej połowy XX wieku.

Kino Iluzjon jest również związane z Filmoteką Narodową i oferuje szeroką gamę filmów reprezentujących całą historię kinematografii z niemal każdego narodu na ziemi. Szybki rzut oka na najnowszy harmonogram pokazał, że Iluzjon gra retrospektywę filmów dokumentalnych wielkiego niemieckiego reżysera Wernera Herzoga, serię filmów Rity Hayworth, Dawno temu w Ameryce (część I i II plecami do siebie) i Gandhiego, a także niektóre filmy Fritza Landa i Felliniego. Jeśli kochasz film, zdecydowanie powinieneś sprawdzić oferty: personel mówi trochę po angielsku, a kino jest w stanie nieremontowanym (a więc autentycznym). Doskonałe nachos serwowane są również w hotelowej kawiarni.

Adres

Ludwika Narbutta 50A, 02-541 Warszawa

Repertuar znajdziecie na oficjalnej stronie http://www.iluzjon.fn.org.pl/


 

Polecamy śledzić na bieżąco aktywna Warszawa

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content