Jesienna akcja szczepienia lisów przeciw wściekliźnie

Kampania województwa mazowieckiego obejmie całość. Nad jej pomyślną koordynacją nadzór nad akcją będzie miał mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii. Podobnie jak w przypadku poprzednich inicjatyw, szczepionka będzie rozprowadzana ręcznie poprzez zrzucenie jej z samolotów do lasów, pól i łąk. Należy jednak pamiętać, że zrzuty nie będą rozprzestrzeniać się nad zbiornikami wodnymi, drogami ani obszarami zabudowanymi.

Szczepionka będzie umieszczona w okrągłej przynęcie w kolorze brązowo-zielonym. Po wprowadzeniu na rynek istotne jest trzymanie psów na smyczy, a kotów w pomieszczeniach zamkniętych przez okres dwóch tygodni. Jeżeli zwierzę miało kontakt ze szczepionką, należy koniecznie zgłosić ten fakt licencjonowanemu lekarzowi weterynarii.

Zdecydowanie zaleca się, aby poszczególne osoby powstrzymały się od kontaktu ze szczepionką. Wiadomo, że lisy odrzucają szczepionkę, jeśli wykryją jakiekolwiek ślady ludzkiego zapachu. Jeżeli jakikolwiek mieszkaniec podejrzewa, że ​​mógł mieć kontakt ze szczepionką, powinien natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

Źródło: um.warszawa.pl.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości co się dzieje w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content