Jak spędzić ferie zimowe w Warszawie?

Spora ilość uczniów spędza ferie w domu. Jednak zima w mieście nie musi być nudna. Podpowiadamy, jak ciekawie spędzić zimę w mieście.

Ferie zimowe w Warszawie

Przerwa zimowa w Warszawie jest zaplanowana od 10 do 23 lutego 2022 roku. W tym czasie sporo uczniów wyjedzie w odwiedziny do bliższej lub dalszej rodziny bądź uda się z rodzicami w góry. Część pojedzie również na zimowiska. W tym czasie jednak sporo osób przez całe dwa tygodnie będzie przebywać w domu. Czy zima w mieście (Warszawa) może być ciekawa?

Sporty zimowe

Uczniowie pozostający w domu mogą postawić na rozwijanie swoich umiejętności w przypadku niektórych sportów zimowych. W Warszawie i okolicach bez trudu można znaleźć ośrodki narciarsko-snowboardowe, które działają zawsze wtedy, kiedy panują odpowiednie temperatury. Posiadają one zwykle oświetlone stoki odpowiednie do nauki i ćwiczeń, a także wypożyczalnie sprzętu i szkółki narciarskie. Na terenie takich ośrodków nierzadko znajdują się również mniejsze górki przeznaczone do zjazdów na sankach. To wprost idealne miejsca do nauki jazdy na nartach czy snowboardzie.

W Warszawie już od przerwy świątecznej można znaleźć również działające lodowiska. Niektóre z nich znajdują się na zewnątrz, a inne pod zadaszeniem. Z tego powodu mogą z nich korzystać zarówno te osoby, którym nie przeszkadzają niskie temperatury, jak i ci, którzy nie lubią uprawiać aktywności fizycznej zimą na zewnątrz. Na takich lodowiskach można wypożyczyć również specjalny sprzęt ułatwiający naukę jazdy na łyżwach.

Sporty zimowe w mieście to świetna alternatywa dla górskich wyjazdów. Zarówno jazda na łyżwach, jak i ośrodki narciarskie pozwalają na ćwiczenie swoich umiejętności i dobrą zabawę bez większych nakładów finansowych.

Wielbiciele sportu, którzy jednak nie przepadają za zimowymi aktywnościami, mogą zdecydować się na sport na hali sportowej czy w domu kultury. W takich miejscach nierzadko organizuje się podczas ferii różne turnieje dla wszystkich zainteresowanych. Natomiast starsi uczniowie mogą udać się z przyjaciółmi na korty tenisowe czy inne hale i rozgrywać mecze we własnym gronie.  

Zajęcia w domu kultury

W domach kultury, w różnych klubach czy świetlicach środowiskowych oraz salach zabaw co roku organizowane są specjalne zajęcia tematyczne. To idealne rozwiązanie dla dzieci, które nie przepadają za aktywnością fizyczną, a zamiast tego chcą rozwijać swoje talenty artystyczne czy podszkolić się w jakiejś dziedzinie lub po prostu pragną spędzić trochę czasu na zabawach i grach ze swoimi przyjaciółmi. W takich miejscach organizowane są zajęcia sportowe, plastyczne, naukowe, taneczne, fotograficzne, komputerowe i wiele, wiele innych. Domy kultury nierzadko organizują również parogodzinne wycieczki edukacyjne oraz krajoznawcze do ciekawych miejsc znajdujących się w Warszawie. 

Zima w mieście z Airo

Ciekawa zima w mieście może być zapewniona również dzięki prywatnym salom zabaw, takim jak Airo. Uczniowie, którzy nie mają żadnych planów na ferie mogą udać się do takiego miejsca i spędzić miło czas nawet przez cały dzień. Airo oferuje specjalny program na całe dwa tygodnie na Włochach. To jeden z najpopularniejszych parków z trampolinami oraz kosmiczną salą zabaw. W tym miejscu można znaleźć liczne atrakcje, takie jak trampoliny, ścieżki akrobatyczne, basen z gąbkami oraz air bag, czyli wielka poducha powietrzna. Ponadto przez całe ferie każdego dnia odbywają się tam różne zajęcia tematyczne, podczas których uczniowie mogą się świetnie bawić. 

W kosmicznej sali zabaw organizowane będą kreatywne warsztaty oraz animacje edukacyjne. Ponadto na terenie centrum rozrywki znajdują się do dyspozycji gości trampoliny, tory przeszkód, mini-tor gokartowy i wiele innych atrakcji, a dla najmłodszych specjalna strefa interaktywna z piaskiem kinetycznym i piaskownicą hipsometryczną oraz kolorowanki.  

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content