Jak dotrzeć na finał WOŚP w Warszawie?

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę 28 stycznia. Scena, miasteczko i główne studio WOŚP staną na błoniach PGE Narodowego. Organizacja finałowego koncertu oraz biegu „Policz się z cukrzycą” będzie wiązała się z wprowadzeniem zmian w ruchu i parkowaniu. W tym dniu – zarządzeniem prezydenta Warszawy – wolontariusze WOŚP korzystają z komunikacji miejskiej bezpłatnie.

Klub Miłośników Transportu Miejskiego we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego zorganizował dla Warszawskiego Transportu Miejskiego dodatkowe usługi podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę na ulicach Praga-Południe i Praga-Północ będzie kursować specjalna linia autobusowa 32A, natomiast linia tramwajowa 32T połączy ul. Wiatraczna i Koło. Obie linie będą miały przystanki przy Alei Zielenieckiej, co umożliwi łatwy dojazd do miejscowości WOŚP zlokalizowanej przy PGE Narodowym. Te specjalne przewozy będą bezpłatne, a na pokładach pojazdów wolontariusze z załogi KMKM będą zbierać datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Więcej informacji na temat organizacji transportu na wydarzenie można znaleźć na stronie kmkm.waw.pl.

Przygotowania do finału

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w tym roku na PGE Narodowym, gdzie na scenie głównej wystąpią imponujące zespoły, m.in. Golden Life, Kwiat Jabłoni, Tulia, Enej, Zalewski czy LemON. Przygotowania do tego wielkiego wydarzenia już trwają, a cała łąka została wyznaczona jako strefa zakazu parkowania. Tymczasowe ograniczenia na drogach wewnętrznych zlokalizowanych na północ i południe od łąki będą obowiązywać tylko do poniedziałku, 29 stycznia. Ograniczenia w parkowaniu w pobliżu nasypu kolejowego, stacji Stadion i Alei Zielenieckiej utrzymają się jednak do czwartku 1 lutego. Ponadto centralna część parkingu pozostanie niedostępna dla kierowców aż do końca dnia w sobotę, 10 lutego.

Nie będzie możliwy wjazd od ul. Zamoyskiego, Sokoleja oraz od skrzyżowania Wybrzeża Szczecińskiego z Siwcem.

Zabawa i bieganie to zajęcia, w których bierzemy udział

W niedzielę wprowadzone zostaną dodatkowe ograniczenia w ruchu w związku z 18. Warszawską Wielką Orkiestrą Świątecznego Biegu Charytatywnego „Policz z Cukrzycą”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:40 w samym sercu miasta WOŚP, które znajduje się niedaleko stacji kolejowej Warszawa Stadion. Uczestnicy biegu wyruszą w pięciokilometrową podróż, przemierzając różne ulice, m.in. Sokolę i Zamość, by następnie przekroczyć Most Świętokrzyski i skręcić w Wybrzeże Kościuszkowskie. Trasa będzie następnie kontynuowana wzdłuż Wybrzeża Szczecińskiego i Siwca, kończąc docelowo na mecie zlokalizowanej na terenie PGE Narodowego.

Od godziny 11:00 kursują ulice w Sokoli i Zamościu (od Zamoyskiego do Wybrzeża Szczecińskiego), Wybrzeżu Helskim i Wybrzeżu Szczecińskim (od ul. Okrzei do połączenia z mostem Poniatowskiego), Wybrzeżu Kościuszkowskim (od Zajęczy do Tamki), Tamka ( od Dobrej do Wybrzeża Kościuszkowskiego), a Most Świętokrzyski będzie zamknięty dla ruchu. Normalny ruch zostanie przywrócony o godzinie 14:00.

Dojazd i powrót

W wyniku wyścigu poniższe autobusy zostaną przekierowane na trasy alternatywne: 102, 125, 202, 146, 147, 162 (w obu kierunkach), 118 (tylko w kierunku Mariensztatu) i 127 (tylko w kierunku Browarnej).

Jeśli planujesz wieczorem wziąć udział w wydarzeniu „Światło do nieba” na terenie stadionu, podczas powrotu do domu sugerujemy skorzystanie z transportu WTP. Od godziny 19:30 na linii 509 kursować będą dodatkowe autobusy, które będą kursować w kierunku Gocławia z przystanku Rondo WAGOWA 03 oraz w kierunku Winnicy z Ronda Przystanek WAGOWA 04. Dodatkowo w Alei Zielenieckiej pojawią się dodatkowe tramwaje. Tramwaje linii 7, odjeżdżające z przystanku 11 w Alei Zielenieckiej, będą kierować się w stronę Placu Narutowicza. Dla osób jadących tramwajem nr 26 w kierunku PKP Wola (Wolska) pierwszy przystanek będzie przy Al. Zielenieckiej 05.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie wtp.waw.pl/zmiany

Źródło: um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco Warszawa info oraz wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości co się dzieje w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

zajęcia jogi aktywna warszawa

Bezpłatne zajęcia jogi dla mieszkańców Bemowa

📅 Data: poniedziałek, 3 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Osiedle Przyjaźń Zapraszamy na zajęcia...
Dworzec Zachodni Warszawa

Prace na stacji Warszawa Zachodnia – zmiany w kursowaniu...

Rozpoczyna się kolejny etap remontu i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia oraz otaczających ją linii kolejowych, co wiąże...
atrakcje dla dzieci warszawa

Dzień dziecka w Warszawie – pikniki, warsztaty, koncerty i...

Dzieci w Warszawie mogą spodziewać się wielu ciekawych zajęć podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Pikniki, warsztaty, koncerty i...
procesje warszawa

Boże Ciało – procesje przejdą przez stolicę

30 maja obchodzimy Boże Ciało w związku z tym w różnych częściach miasta odbędą się procesje. Procesja Bożego...
budowa II linii metra na Bemowie

Postęp prac na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie

Pełną parą idą przygotowania do rozpoczęcia budowy tunelu na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie. W wyspecjalizowanym...
basen odkryty warszawa

Już 29 maja Aktywna Warszawa otwiera dwa baseny odkryte

Już od 29 maja zostaną otwarte dwa baseny odkryte w Warszawie - w Centrum Inflancka i Parku...