Inwestycja mieszkaniowa TBS na Ochocie

Dziś podpisano umowę na budowę 205 mieszkań na Ochocie, które zostaną udostępnione osobom o średnich dochodach, poszukującym mieszkań na wynajem.
Miasto bez wątpienia realizuje swój program polityki mieszkaniowej. Obecnie na różnych etapach postępują prace nad zagospodarowaniem 2840 lokali mieszkalnych, zarówno TBS, jak i nieruchomości będących własnością miasta.

“Przyspieszamy z realizacją programu budownictwa mieszkaniowego w Warszawie, ponieważ w czasie pandemii i wojny niełatwo było budować mieszkania. W tej kadencji, od 2018 r. do 2023 r., w trzech segmentach chcemy oddać prawie 12 tysięcy mieszkań – ponad tysiąc nowych, około tysiąca w zmodernizowanych budynkach i 10 tysięcy wyremontowanych pustostanów. Nie ustajemy w działaniach, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, jaki jest głód na rynku mieszkaniowym w Warszawie – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy”

Inwestycja to proces polegający na zaangażowaniu środków w określony składnik aktywów lub przedsięwzięcie w oczekiwaniu na wygenerowanie zwrotu w przyszłości. Chociaż istnieją różne formy inwestycji, ostatecznym celem jest gromadzenie bogactwa lub generowanie dochodu poprzez wzrost wartości kapitału lub dywidendy. Inwestorzy muszą ocenić potencjalne ryzyko i korzyści związane z inwestycją przed podjęciem decyzji. Ważna jest dywersyfikacja inwestycji, aby złagodzić potencjalne straty i zmaksymalizować zyski. Ponadto inwestorzy muszą być na bieżąco informowani o trendach rynkowych i warunkach gospodarczych, które mogą mieć wpływ na ich inwestycje. Ogólnie rzecz biorąc, inwestycja wymaga dokładnego rozważenia i planowania strategicznego, aby osiągnąć pożądane wyniki finansowe.

Najbliższa inwestycja powstanie u zbiegu ul. Banacha i Grójeckiej. Oprócz części mieszkalnych powstanie ponad 2000 mkw. powierzchni komercyjnej oraz parkingi składające się z 78 miejsc w garażu i 19 na terenie obiektu. Zieleń nie zabraknie także w postaci małych parków z ławkami ustawionymi wśród krzewów i drzew, a także terenów trawiastych.

Projektując budynki, architekci wzięli pod uwagę różne czynniki wpływające na zużycie energii, co ostatecznie doprowadziło do redukcji kosztów. Dodatkowo budynki zostaną wyposażone w instalację fotowoltaiczną.
Termin realizacji inwestycji wynosi 24 miesiące, a oddanie do użytku zaplanowano na 2026 rok. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 100 mln zł.

ZAB-BUD jest wyznaczony na generalnego wykonawcę wszelkich robót budowlanych.

Źródło: um.warszawa.pl.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości co się dzieje w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

zajęcia jogi aktywna warszawa

Bezpłatne zajęcia jogi dla mieszkańców Bemowa

📅 Data: poniedziałek, 3 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Osiedle Przyjaźń Zapraszamy na zajęcia...
Dworzec Zachodni Warszawa

Prace na stacji Warszawa Zachodnia – zmiany w kursowaniu...

Rozpoczyna się kolejny etap remontu i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia oraz otaczających ją linii kolejowych, co wiąże...
atrakcje dla dzieci warszawa

Dzień dziecka w Warszawie – pikniki, warsztaty, koncerty i...

Dzieci w Warszawie mogą spodziewać się wielu ciekawych zajęć podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Pikniki, warsztaty, koncerty i...
procesje warszawa

Boże Ciało – procesje przejdą przez stolicę

30 maja obchodzimy Boże Ciało w związku z tym w różnych częściach miasta odbędą się procesje. Procesja Bożego...
budowa II linii metra na Bemowie

Postęp prac na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie

Pełną parą idą przygotowania do rozpoczęcia budowy tunelu na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie. W wyspecjalizowanym...
basen odkryty warszawa

Już 29 maja Aktywna Warszawa otwiera dwa baseny odkryte

Już od 29 maja zostaną otwarte dwa baseny odkryte w Warszawie - w Centrum Inflancka i Parku...