Inwestycja mieszkaniowa TBS na Ochocie

Dziś podpisano umowę na budowę 205 mieszkań na Ochocie, które zostaną udostępnione osobom o średnich dochodach, poszukującym mieszkań na wynajem.
Miasto bez wątpienia realizuje swój program polityki mieszkaniowej. Obecnie na różnych etapach postępują prace nad zagospodarowaniem 2840 lokali mieszkalnych, zarówno TBS, jak i nieruchomości będących własnością miasta.

“Przyspieszamy z realizacją programu budownictwa mieszkaniowego w Warszawie, ponieważ w czasie pandemii i wojny niełatwo było budować mieszkania. W tej kadencji, od 2018 r. do 2023 r., w trzech segmentach chcemy oddać prawie 12 tysięcy mieszkań – ponad tysiąc nowych, około tysiąca w zmodernizowanych budynkach i 10 tysięcy wyremontowanych pustostanów. Nie ustajemy w działaniach, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, jaki jest głód na rynku mieszkaniowym w Warszawie – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy”

Inwestycja to proces polegający na zaangażowaniu środków w określony składnik aktywów lub przedsięwzięcie w oczekiwaniu na wygenerowanie zwrotu w przyszłości. Chociaż istnieją różne formy inwestycji, ostatecznym celem jest gromadzenie bogactwa lub generowanie dochodu poprzez wzrost wartości kapitału lub dywidendy. Inwestorzy muszą ocenić potencjalne ryzyko i korzyści związane z inwestycją przed podjęciem decyzji. Ważna jest dywersyfikacja inwestycji, aby złagodzić potencjalne straty i zmaksymalizować zyski. Ponadto inwestorzy muszą być na bieżąco informowani o trendach rynkowych i warunkach gospodarczych, które mogą mieć wpływ na ich inwestycje. Ogólnie rzecz biorąc, inwestycja wymaga dokładnego rozważenia i planowania strategicznego, aby osiągnąć pożądane wyniki finansowe.

Najbliższa inwestycja powstanie u zbiegu ul. Banacha i Grójeckiej. Oprócz części mieszkalnych powstanie ponad 2000 mkw. powierzchni komercyjnej oraz parkingi składające się z 78 miejsc w garażu i 19 na terenie obiektu. Zieleń nie zabraknie także w postaci małych parków z ławkami ustawionymi wśród krzewów i drzew, a także terenów trawiastych.

Projektując budynki, architekci wzięli pod uwagę różne czynniki wpływające na zużycie energii, co ostatecznie doprowadziło do redukcji kosztów. Dodatkowo budynki zostaną wyposażone w instalację fotowoltaiczną.
Termin realizacji inwestycji wynosi 24 miesiące, a oddanie do użytku zaplanowano na 2026 rok. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 100 mln zł.

ZAB-BUD jest wyznaczony na generalnego wykonawcę wszelkich robót budowlanych.

Źródło: um.warszawa.pl.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości co się dzieje w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content