Ile kosztuje wynajem busa i od czego to zależy?

Wiele firm transportowych posiada w swojej ofercie busy przeznaczone do przewozu większej ilości osób. Możemy wśród nich znaleźć pojazdy 6-, 9-, 12-, a nawet 20- osobowe. Jest to świetna opcja, gdy potrzebujemy transportu dla większej grupy ludzi na konferencję, wycieczkę, uroczystość rodzinną, czy wydarzenie kulturalne odbywające się w innym mieście. Z pewnością jest to wybór wygodniejszy i szybszy niż korzystanie z publicznych środków transportu.

Ile kosztuje wynajem busa?

Nie da się jednoznacznie przewidzieć kosztów wynajęcia busa, jednak średnie ceny za wynajem wspomnianego pojazdu wahają się w widełkach od 150 zł na dzień do nawet 400 zł. Koszty wynajmu  w większych ośrodkach miejskich takich jak Warszawa, Katowice, czy Trójmiasto mogą się różnić od tych proponowanych w mniejszych miejscowościach.

Również nowsze auta oraz te z mniejszym przebiegiem kilometrów oferowane są w bardziej atrakcyjnych cenach. Dlatego poza umiejętnościami negocjowania cen, może przydać nam się kilka istotnych informacji zawartych w tym artykule.

Od czego zależy cena wynajmu busa?

Po pierwsze- musimy zdecydować, czy decydujemy się na wynajem samego pojazdu, czy wynajem busa wraz z profesjonalnym kierowcą. W pierwszym przypadku sami potrzebujemy prawa jazdy kategorii B oraz ukończonego 23 roku życia.

Musimy również pamiętać, iż w tym przypadku całkowita masa pojazdy wraz z obciążeniem nie może przekroczyć 3,5 tony. Jednak taka opcja pozwoli nam na pewną oszczędność. W drugiej opcji podczas dłuższych wyjazdów powinniśmy pamiętać również o uwzględnieniu w kosztorysie wyżywienia oraz miejsca noclegowego dla naszego kierowcy.

Po drugie- cena wynajmu busa zależy od terminu wynajęcia pojazdu. Ceny mogą być wyższe w czasie świąt, długich weekendów, okresów ferii zimowych i wakacji oraz niektórych zaplanowanych wcześniej wydarzeń. Koszt wynajmu zależy również od tego, na jak długi okres czasu potrzebujemy pojazdu. Często w przeliczeniu na dzień maleje on przy wynajmach długoterminowych. Przykładowo wynajem pojazdu na 1 dzień według normalnej stawki może wynosić 300 zł, przy wynajmie 2 tygodniowym jest to koszt rzędu 200 zł, a przy całym miesiącu koszt ten spada do 150 zł za dzień. Dlatego warto nie tylko porównywać oferty konkurencyjnych firm, ale również pytać się i negocjować.

Do ceny wynajmu busa często należy doliczyć opłaty dodatkowe- na przykład za podstawienie pojazdu pod nasz dom, czyli tak zwana usługa zwana „door to door”, koszty umycia karoserii auta z zewnątrz i wyczyszczenia pojazdu w środku już po naszej eksploatacji. Czasami firmy oferują wynajem busa bez ograniczenia przejechanych kilometrów, innym razem w umowie znajduje się określony limit, przekroczenie którego skutkuje naliczaniem dodatkowych opłat.

Powinniśmy również pamiętać o opłatach za autostrady i parkingi. Wiele firm zabezpiecza się także przez ewentualnymi szkodami zwrotną kaucją, której wysokość może wynosić 1500-2000 złotych.

To, czy zdecydujemy się na ofertę którejś z firm transportowych zależy już od nas samych i naszego budżetu, jednak taka podróż zdecydowanie będzie należała do bardziej przyjemnych i komfortowych.

Artykuł powstał przy współpracy z bus-transport.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Przez najbliższe dwa lata miasto Warszawa będzie realizować nową inicjatywę, której celem będzie sterylizacja i wszczepianie chipów...
majówka w warszawie - wydarzenia

Weekend majowy w Warszawie – uroczystości, koncerty, imprezy

Zbliża się długi weekend majowy. W najbliższych dniach w stolicy odbędą się liczne uroczystości, zgromadzenia i przemarsze,...
Majówka w Warszawie - atrakcje na długi weekend

Majówka w Warszawie – atrakcje na długi weekend

Podczas przedłużonego weekendu majowego na mieszkańców Warszawy czeka szereg emocjonujących wydarzeń i atrakcji, takich jak porywające widowisko...