Idze sezon wakacyjny. To także sezon zalań

Żyjąc w mieście często decydujemy się na mieszkanie w bloku lub kamienicy. Takie rozwiązanie ma szereg korzyści. Jeśli mieszkamy blisko centrum łatwiej nam zaplanować dzień ze względu na dobrze rozwiniętą komunikację miejską i niewielkie odległości między atrakcyjnymi punktami miasta. Również w przypadku posiadania dzieci mieszkając poza miastem dużą część czasu w ciągu dnia tracimy na dojazdy. Jednak mieszkanie z innymi lokatorami w jednym budynku to nie tylko plusy ale potrafią się też zdarzyć sytuacje mniej przyjemne, np. gdy w wyniku awarii instalacji wodnej u naszego sąsiada z góry dojdzie przy okazji do zalania naszego mieszkania. Jest to niewątpliwy stres dla nas i naszych domowników. Co robić w takiej sytuacji?

Jak się zabezpieczyć przed zalaniem?

Fizycznie przed zalaniem niestety uchronić się nie możemy w żaden sposób ale warto ubezpieczyć swoje mieszkanie na taką okoliczność. Wielu ubezpieczycieli oferuje taką możliwość, a to od nas zależy na jaką kwotę chcemy się ubezpieczyć. Musimy rozsądnie obliczyć wartość naszej nieruchomości jak i rzeczy które mogą ulec uszkodzeniu w przypadku takiego zalania i na taką kwotę zabezpieczyć swój dobytek.

Co musimy zrobić po zalaniu?

Przede wszystkim, gdy wykryjemy, że nasze mieszkanie zostało zalane musimy zlokalizować i naprawić źródło wycieku. W przypadku, gdy do wycieku doszło u sąsiada najprawdopodobniej ślady zalania pojawią się na naszym suficie lub w górnej części ścian. Czasem zdarza się, że woda spływa po kominie lub kanałach wentylacyjnych i możemy nawet po dłuższym czasie dopiero zorientować się, że coś jest nie tak. Wtedy powinniśmy poinformować administrację budynku oraz odpowiednie służby o zaistniałem sytuacji. Jeśli jednak to nasza instalacja wodna uległa awarii musimy jak najszybciej odłączyć źródło wody, zlokalizować wyciek i udać się po pomoc do fachowca w celu lokalizacji wycieku.

Osuszanie mieszkania – jak się za to zabrać?

W pierwszej kolejności musimy pozbyć się z mieszkania rzeczy, które po zalaniu nie będą nadawały się do dalszego użytkowania. Do takich przedmiotów zaliczamy m.in: dywany i wykładziny, meble tapicerowane, materace, kołdry i poduszki. Nawet po wysuszeniu mogą się w nich rozwijać groźne dla naszego zdrowia grzyby, pleśnie i drobnoustroje. Warto także pozbyć się zalanej żywności, książek i czasopism. Usuwanie skutków takiego zalania może być jednak dla nas kłopotliwe z uwagi na wiele czynników i może warto rozważyć pomoc profesjonalnej firmy.

Osuszanie mieszkania po zalaniu

W przypadku osuszania mieszkania po zalaniu w Warszawie warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Przede wszystkim, jeśli mieszkanie jest ubezpieczone, to taka firma przygotuje wszelkie niezbędne dokumenty dla ubezpieczalni. Pomoże to na pewno w sprawnym przejściu całego procesu. Dodatkowo w przypadku osuszania ważne jest dobranie odpowiedniej technologii oraz wykonanie rzetelnych pomiarów, tak ważnych w przypadku skutecznego osuszania. Jeśli mielibyśmy polecić specjalistów w dziedzinie osuszania budynków w Warszawie to z pewnością jest to firma Dryfast.


 

śledź na bieżąco nasz portal informacyjny aktywna Warszawa

Co się dzieje w Warszawie

Prywatna galeria sztuki, czyli jak oprawiać obrazy

Obrazy - dzieła sztuki, które budzą sentyment i służą jako inspiracje. Malowane na płótnie są jednak bardzo...

Najlepsze dzielnice Warszawy – gdzie warto zamieszkać?

Na warszawskim rynku mieszkaniowym dostępna jest szeroka gama opcji w różnych dzielnicach, od nowoczesnych apartamentów w wieżowcach...

Akwarium – fascynujący świat pod wodną powierzchnią

Posiadanie akwarium to nie tylko piękna dekoracja wnętrza, ale także fascynujące hobby, które pozwala na obserwację życia...
Skip to content