Filmy z całego świata w Warszawie

Strona głównaAKTUALNOŚCIFilmy z całego świata w Warszawie

Filmy z całego świata w Warszawie

- Reklama -spot_img

156 filmów z 57 krajów, w tym premiery – to 38. edycja Warszawskiego Festiwalu Filmowego, który odbędzie się w Cinema Atlantic i Multikinie Złote Tarasy od 14 do 23 października. Wśród gości festiwalu będą m.in. Volker Schlöndorff, Jan Svěrák i Brillante Mendoza.

Program 38. Światowego Festiwalu Filmowego obejmuje 88 filmów fabularnych, w tym 28 dokumentalnych i 68 krótkometrażowych. Tegorocznym filmem otwierającym WFF będzie „Niebezpieczni dżentelmeni” w reżyserii Macieja Kawalskiego o członkach Zakopanego Bohemians – Tadeuszu Boyu-Żeleńskim (Tomasz Kot), Witkacym (Marcin Dorociński), Josephie Conradzie (Andrzej Seweryn) i Bronisławie Malinowskim (Wojciech Mecanych). ) stają się mieszkańcami spisku. Z kolei tegoroczną produkcją zamykającą festiwal będzie War Pony w reżyserii Rileya Keougha, zwycięzcy tegorocznej Złotej Kamery w Cannes. Film opowiada historię dwóch chłopców z plemienia Ograla Lakota w Ameryce Północnej.

W tym roku Warszawski Festiwal Filmowy nawiązał współpracę z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym w Odessie, który nie może się odbyć ze względu na trwającą na Ukrainie wojnę. W ramach konkursu ukraińskiego na ekranach warszawskich kin zostanie wyświetlonych 11 filmów fabularnych i 7 filmów krótkometrażowych. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy jest organizowany przez Warszawską Fundację Filmową i współfinansowany z budżetu stolicy, Warszawy. Warszawa. Miasto przyznało także główną nagrodę międzynarodowego konkursu WFF – Warsaw Grand Prix – pulą nagród w wysokości 100 000 zł. Złoty

Bilety można kupić na stronie internetowej wff.pl, w aplikacji mobilnej oraz na stronie Going, na stronie Empik Bilety, w kinie Atlantic oraz od 14 października w Multikinie Złote Tarasy.

źródło: um.warszawa.pl

- Reklama -spot_img

Wydarzenia dnia

Bądź na bieżąco

11,029FaniLubię
1,438ObserwującyObserwuj
517ObserwującyObserwuj
- Reklama -strony internetowe

Musisz odwiedzić

- Reklama -agencja seo
- Reklama -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content