Darmowe badanie serca oraz oddawanie krwi w Wola Parku

W najbliższą sobotę, 13 kwietnia, klienci galerii będą mogli skorzystać z darmowych badań profilaktyki zdrowotnej, wśród których znajdzie się m.in. pomiar składu masy ciała czy EKG. Akcja jest realizowana we współpracy z Polskim Towarzystwem Studentów Farmacji. Dodatkowo w najbliższy czwartek na terenie centrum będzie można oddać krew dla potrzebujących. Celem akcji organizowanej przez Wola Park jest zachęcenie do dbania nie tylko o swoje zdrowie, ale również wspieranie zdrowia innych.

Świadomość to podstawa

Już 13 kwietnia na odwiedzających centrum handlowe Wola Park czekać będzie aż 15 stanowisk profilaktyki zdrowotnej. Zlokalizowane na parterze przy sklepie Tchibo stoiska obsługiwane będą przez studentów farmacji i innych kierunków medycznych. Z bezpłatnych badań i porad będzie można skorzystać od 10.00 do 18.00. Tematem przewodnim tegorocznej akcji jest przeciwdziałanie chorobie niedokrwiennej serca.

Wśród darmowych badań profilaktyki zdrowotnej w ramach akcji „Skonsultuj z Farmaceutą” znajdą się m. in. przeglądy stomatologiczne, pomiary saturacji, glikemii, składu masy ciała czy ciśnienia tętniczego. Wydarzenie przewiduje również atrakcje dla dzieci. Pierwsze 20 osób, które przejdą przez wszystkie stanowiska, otrzymają vouchery do Ogrodów Ulricha.

Możliwość pomocy innym

Natomiast 11 kwietnia w Wola Parku stanie autobus dla krwiodawców w ramach współpracy z franczyzobiorcą McDonald’s firmą ALDAR Dariusz Zadworny oraz Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi Białokrewka. Mobilna zbiórka krwi odbędzie się przy głównym wejściu do centrum handlowego. Rejestracja krwiodawców będzie możliwa w godzinach 10.00-14.30, przy głównym wejściu przy sklepie KappAhl. Przy oddawaniu krwi, po odnotowaniu tego w formularzu, będzie można również uzyskać wyniki swoich badań krwi.
Krew może oddać każda osoba w wieku 18-60 lat, ważąca min. 50 kg oraz ciesząca się dobrym zdrowiem. Kobiety w ciąży lub osoby z nadciśnieniem nie powinny oddawać krwi. Więcej przeciwskazań znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/nck/dyskwalifikacje

Na wszystkich, którzy w czwartek oddzadzą krew, czekają vouchery do Ogrodów Ulricha, a także kawa, herbata, kupony na darmowe zestawy, firmowy plecak oraz piłeczki antystresowe od McDonald’s.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Warszawa info co dzień aktualne wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Śledź na bieżąco wydarzenia Warszawa, aktywna Warszawa, Warszawa atrakcje dla dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Przez najbliższe dwa lata miasto Warszawa będzie realizować nową inicjatywę, której celem będzie sterylizacja i wszczepianie chipów...

Dźwiękowa odNOWA – koncert Zespołu VOCALOVE pełen zaskakujących aranżacji...

Zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie z muzyką rozrywkową w zupełnie nowym świetle. Przygotujcie się na chwile pełne...
majówka w warszawie wycieczka rowerowa

Wielka majówka. Śródmieście śladami Kory | Wycieczka rowerowa

📅 Data: 01 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Okólnik 2 💲 Podczas wydarzenia...