Czego branża HoReCa może szukać w drukarni?

Pod tajemniczym zwrotem “branża HoReCa” kryje się różna działalność gospodarcza. Najprościej rozwinąć skrót: hotele, restauracje, catering. jednakże temat dotyczy także moteli, schronisk, pubów, barów mlecznych czy plażowych, a także kawiarni czy innych miejsc, w którym jest styczność z masowym żywieniem, noclegiem i organizacją dużych przyjęć.

Materiały marketingowe dla HoReCa

Promocja i marketing, a także dbanie o dobry PR miejsc związanych z branżą HoReCa wymaga dużo pracy i stawiania na wysoką jakość. W każdym calu – od czystości w lokalu po pyszne jedzenie i spełnianie, nieraz bardzo wygórowanych, wymagań klientów. Kluczem jest dobór odpowiedniej grupy docelowej i konsekwentne dopracowywanie jej obsługi.

Bardzo pomocne w zakresie marketingu i PR tej branży okazują się takie działania, jak stworzenie swojego miejsca w sieci z prezentacją oferty, menu, dopracowanie misji i wizji działalności, a także dobór materiałów reklamowych, które obecne będą w przestrzeni publicznej i będą budować i szerzyć nasz wizerunek.

Czy branża HoReCa potrzebuje drukarni?

Prowadząc działalność, warto inwestować w różne długofalowe działania, podejmując współpracę B2B. W branży HoReCa tego typu długofalowa współpraca na pewno będzie opłacalna w zakresie drukowanych materiałów reklamowych.

Hotele, motele czy innego rodzaju miejsca noclegowe z pewnością skorzystają na wyposażeniu się w personalizowane zawieszki na drzwi, ulotki, bilboardy lub plakaty promujące ich działalność czy specjalne wydarzenia w okolicy, a jeśli posiadają też wyżywienie, to podkładki pod talerze lub zawieszki na butelki również mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Restauracje, puby i kawiarnie najbardziej skorzystają na wydruku podkładek pod talerze, na których można umieścić Menu stałe, oferty sezonowe czy po prostu dekoracyjne wydruki. Dodatkowo niezbędne będzie menu – czy to składane, czy szyte, zależnie od jego obszerności i indywidualnych potrzeb. W druku dla restauracji przydać się mogą naklejki (np, do programów lojalnościowych), ulotki lub wizytówki. Natomiast zawieszki na butelki stanowią ciekawy dodatek, dekorację i ubogacenie do prezentacji oferty.

Catering najlepiej skorzysta na zamówieniu drukowanych toreb papierowych, ulotek, wizytówek, czy inwestycji w reklamę zewnętrzną (plakaty, billboardy). 

Materiały drukowane w XXI wieku

Można odnieść wrażenie, że w XXI wieku to już promocja powinna odbywać się wyłącznie online. Że liczy się strona internetowa, social media i reklama w Google. Nic bardziej mylnego. Dopóki ludzie poruszać się będą w przestrzeni publicznej miast i miasteczek, dopóki będą podróżować i będą potrzebowali zaspokoić swoje potrzeby społeczne, dopóty drukowane materiały reklamowe będą zdawały egzamin. Każdorazowo jednak, zamawiając takie materiały, trzeba mieć z góry ustaloną wizję na ich realizację.

W strategii komunikacji każdej marki (także takiej z branży HoReCa) liczy się całościowe spojrzenie na temat. Ważne jest nie tylko: nazwa, logo/logotyp, misja czy wizja, ale również spójna wizja graficzna i kolorystyczna. Jeśli te szczegóły zostaną dopilnowane z największą starannością, z pewnością przekaz płynący z materiałów drukowanych będzie jasny i zapewni przypływ nowych osób zainteresowanych oferowanymi usługami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

zajęcia jogi aktywna warszawa

Bezpłatne zajęcia jogi dla mieszkańców Bemowa

📅 Data: poniedziałek, 3 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Osiedle Przyjaźń Zapraszamy na zajęcia...
Dworzec Zachodni Warszawa

Prace na stacji Warszawa Zachodnia – zmiany w kursowaniu...

Rozpoczyna się kolejny etap remontu i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia oraz otaczających ją linii kolejowych, co wiąże...
atrakcje dla dzieci warszawa

Dzień dziecka w Warszawie – pikniki, warsztaty, koncerty i...

Dzieci w Warszawie mogą spodziewać się wielu ciekawych zajęć podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Pikniki, warsztaty, koncerty i...
procesje warszawa

Boże Ciało – procesje przejdą przez stolicę

30 maja obchodzimy Boże Ciało w związku z tym w różnych częściach miasta odbędą się procesje. Procesja Bożego...
budowa II linii metra na Bemowie

Postęp prac na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie

Pełną parą idą przygotowania do rozpoczęcia budowy tunelu na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie. W wyspecjalizowanym...
basen odkryty warszawa

Już 29 maja Aktywna Warszawa otwiera dwa baseny odkryte

Już od 29 maja zostaną otwarte dwa baseny odkryte w Warszawie - w Centrum Inflancka i Parku...