Czego branża HoReCa może szukać w drukarni?

Pod tajemniczym zwrotem “branża HoReCa” kryje się różna działalność gospodarcza. Najprościej rozwinąć skrót: hotele, restauracje, catering. jednakże temat dotyczy także moteli, schronisk, pubów, barów mlecznych czy plażowych, a także kawiarni czy innych miejsc, w którym jest styczność z masowym żywieniem, noclegiem i organizacją dużych przyjęć.

Materiały marketingowe dla HoReCa

Promocja i marketing, a także dbanie o dobry PR miejsc związanych z branżą HoReCa wymaga dużo pracy i stawiania na wysoką jakość. W każdym calu – od czystości w lokalu po pyszne jedzenie i spełnianie, nieraz bardzo wygórowanych, wymagań klientów. Kluczem jest dobór odpowiedniej grupy docelowej i konsekwentne dopracowywanie jej obsługi.

Bardzo pomocne w zakresie marketingu i PR tej branży okazują się takie działania, jak stworzenie swojego miejsca w sieci z prezentacją oferty, menu, dopracowanie misji i wizji działalności, a także dobór materiałów reklamowych, które obecne będą w przestrzeni publicznej i będą budować i szerzyć nasz wizerunek.

Czy branża HoReCa potrzebuje drukarni?

Prowadząc działalność, warto inwestować w różne długofalowe działania, podejmując współpracę B2B. W branży HoReCa tego typu długofalowa współpraca na pewno będzie opłacalna w zakresie drukowanych materiałów reklamowych.

Hotele, motele czy innego rodzaju miejsca noclegowe z pewnością skorzystają na wyposażeniu się w personalizowane zawieszki na drzwi, ulotki, bilboardy lub plakaty promujące ich działalność czy specjalne wydarzenia w okolicy, a jeśli posiadają też wyżywienie, to podkładki pod talerze lub zawieszki na butelki również mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Restauracje, puby i kawiarnie najbardziej skorzystają na wydruku podkładek pod talerze, na których można umieścić Menu stałe, oferty sezonowe czy po prostu dekoracyjne wydruki. Dodatkowo niezbędne będzie menu – czy to składane, czy szyte, zależnie od jego obszerności i indywidualnych potrzeb. W druku dla restauracji przydać się mogą naklejki (np, do programów lojalnościowych), ulotki lub wizytówki. Natomiast zawieszki na butelki stanowią ciekawy dodatek, dekorację i ubogacenie do prezentacji oferty.

Catering najlepiej skorzysta na zamówieniu drukowanych toreb papierowych, ulotek, wizytówek, czy inwestycji w reklamę zewnętrzną (plakaty, billboardy). 

Materiały drukowane w XXI wieku

Można odnieść wrażenie, że w XXI wieku to już promocja powinna odbywać się wyłącznie online. Że liczy się strona internetowa, social media i reklama w Google. Nic bardziej mylnego. Dopóki ludzie poruszać się będą w przestrzeni publicznej miast i miasteczek, dopóki będą podróżować i będą potrzebowali zaspokoić swoje potrzeby społeczne, dopóty drukowane materiały reklamowe będą zdawały egzamin. Każdorazowo jednak, zamawiając takie materiały, trzeba mieć z góry ustaloną wizję na ich realizację.

W strategii komunikacji każdej marki (także takiej z branży HoReCa) liczy się całościowe spojrzenie na temat. Ważne jest nie tylko: nazwa, logo/logotyp, misja czy wizja, ale również spójna wizja graficzna i kolorystyczna. Jeśli te szczegóły zostaną dopilnowane z największą starannością, z pewnością przekaz płynący z materiałów drukowanych będzie jasny i zapewni przypływ nowych osób zainteresowanych oferowanymi usługami.

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content