Cykl spotkań czytelniczych dla dzieci #CzytanieRządzi

Dom Literatury przywraca wyczekiwane spotkania czytelnicze dla dzieci #CzytanieRądzi.
Stolica przy wsparciu Dzielnicy Śródmieście rozszerzy formułę w 2024 roku. W Warszawie odbywają się także poranne sesje, w których aktywnie uczestniczą autorzy literatury dziecięcej.

Grupy zorganizowane będą miały możliwość wzięcia udziału w popołudniowych spotkaniach, specjalnie dostosowanych do ich potrzeb.
Fundacja Uniwersalne Czytanie i Urząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy będą współpracować w nadchodzącym roku.

Będziemy kontynuować serię sesji czytelniczych dla dzieci w ramach naszych nieustannych wysiłków na rzecz promowania umiejętności czytania i pisania. Inicjatywa ta jest kontynuacją naszych działań pod hasztagiem #ReadingRules.

Dedykowana ogólnopolska kampania skupiona na promocji czytelnictwa, podkreślająca konsekwentne i niezachwiane zaangażowanie.

Władze samorządowe Warszawy odgrywają kluczową rolę zarówno w promowaniu czytelnictwa, jak i zapewnieniu skutecznej realizacji złożonej przez siebie deklaracji.
Przedstawiciele miast członkowskich Unii Metropolii Polskich spotykają się, aby współpracować.

Miasto Stołeczne Warszawa za pośrednictwem Urzędu Dzielnicy Śródmieście kontynuuje ten cykl, aby potwierdzić konieczność.

Konsekwentne podejmowanie takich inicjatyw nie tylko pokazuje ich słuszność, ale także stanowi cenny wzór i źródło inspiracji. Promocja czytelnictwa wśród jednostek jest głównym celem samorządów, gmin i innych miast. Podmioty te aktywnie angażują się w różne działania mające na celu zachęcanie i rozwijanie miłości do czytania w swoich społecznościach.

Zachęcanie osób nieczytelniczych do angażowania się w kulturę książki jest kluczowym aspektem budowania poczucia wspólnoty wśród mieszkańców. Aby poprawić stan czytelnictwa, konieczne jest podkreślenie znaczenia zarówno włączenia, jak i wykluczenia.

W sobotnie poranki w Domu Literatury odbywają się zajęcia z literatury dziecięcej.
W 2024 r. spotkania w Warszawie będą nadal odbywać się dwa razy w miesiącu, na wzór dotychczas odbywających się w soboty.
W przypadku zapytań prasowych prosimy o kontakt z Aleksandrą Strzelecką pod numerem +48 784 063 019 lub aleksandra.strzecka@fpc.org.pl.

Szczegóły: https://fpc.org.pl/spotkania
Organizatorzy cyklu: Fundacja Powszechnego Czytania, Dzielnica Śródmieście m. st. Warszawy
Partner: Fundacja Domu Literatury i Domów Pracy Twórczej
Miejsce spotkań cyklu: Aula Domu Literatury w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89
Terminy i godziny spotkań: soboty 11:00-13:00, wtorki 15:00-17:00; aktualny harmonogram spotkań
oraz nazwiska gości będą umieszczone i aktualizowane na stronie organizatora

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości Warszawa info, co się dzieje w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

41. Bieg Chomiczówki

41. Bieg Chomiczówki oraz 17. Bieg o Puchar Bielan

Dołącz do nas na Bielanach i przeżyj ugruntowane tradycją zimowe bieganie. Już teraz zapiszcie w kalendarzu niedzielę...
376-urodziny-pragi

376 urodziny Pragi – program wydarzeń

Dla upamiętnienia 376. rocznicy Pragi prascy działacze społeczni zorganizowali szereg uroczystości. Należą do nich angażujące warsztaty, spokojne...
Park Bródnowski w Warszawie

Park Bródnowski w Warszawie – atrakcje

Park Bródnowski, jeden z największych i najstarszych terenów rekreacyjnych na prawym brzegu Wisły w Warszawie. Park Bródnowski...
Nordic Walking Warszawa Ursynów

Powraca Ursynowski Nordic Walking

Zapraszamy na długo wyczekiwany powrót cyklu Ursynowski Nordic Walking, podczas którego zaproponujemy orzeźwiające zajęcia w malowniczym Lesie...
spotkania seniorów warszawa bielany

Spotkania integracyjne dla seniorów na Bielanach

Po co ograniczać się do samotności, skoro można dołączyć do bielańskich seniorów i wspólnie miło spędzić poranek? Szukasz...
koncert macieja maleńczuka warszawa

Koncert “Klauzula sumienia” Macieja Maleńczuka

Bądźcie z nami na Głębockiej 66 10 marca o 19:00. na koncercie Macieja Maleńczuka zatytułowany „Klauzula Sumienia”! Zaprezentowanie...
Skip to content