Budowa pawilonu dla starszych psów na Paluchu

Rozpoczęły się już prace związane z modernizacją części schroniska na Paluchu. Miejsce dla starszych psów wymagających szczególnej opieki. Nowy obiekt zostanie ukończony w maju 2023 roku. Inwestycję realizuje Stołeczny Zarząd Rozwoju Miast.

Nowy wielopoziomowy oddział geriatryczny będzie gotowy na przyjęcie ponad 70 bezdomnych psów i zostanie połączony z istniejącym w schronisku szpitalem dla psów. Starsze zwierzęta znajdą swoje miejsce w obiekcie i będą na nie czekały przestronne pomieszczenia, pozwalające na swobodne poruszanie się i dostęp do wybiegu. Suki ze szczeniętami i psy z problemami behawioralnymi będą mieszkać w osobnych pokojach. W budynku znajdą się również sale operacyjne weterynaryjne, sale wybudzeń, gabinety zabiegowe, pokoje opieki i łazienki.

Znajdą się tu place zabaw z kładkami, tunelami, kanapami, słupkami i innym sprzętem do zabaw na trawie i szkolenia psów. Nie zabraknie też drzew i schronień chroniących zwierzęta przed słońcem, a także basenu, w którym psy mogą się ochłodzić w upalne dni. Obiekt będzie częściowo oddzielony od parku zieloną ścianą.

Maksymalna ochrona zwierząt przed wpływem budowy

Harmonogramy i techniki pracy uwzględniają korzyści pobierane przez schronisko. Plan prac rozbiórkowych, które miały miejsce przed budową nowego pawilonu, zakładał jak największą ochronę zwierząt przed budową. Psy znajdujące się na terenie inwestycji zostały przeniesione do innych części obiektu, a wokół terenu budowane jest szczelne ogrodzenie z paneli. Główne elementy zburzonego starego oddziału geriatrycznego zostaną rozebrane. Podłogi wykonane z płyt betonowych nie są łamane, ale usuwane przez podnoszenie za pomocą koparki. Zmniejszy to hałas i kurz, które zwykle powstają podczas tego typu prac.

Nowy budynek geriatrii dla psów został zaprojektowany w systemie modułowym, który powstanie poprzez skręcenie ze sobą poszczególnych elementów. Technologia modułowa jest cicha i szybka – montaż trwa około 4 miesięcy. Następnie prace będą odbywały się głównie wewnątrz budynku.

Wykonawcą projektu jest Drozda Construction. Koszt inwestycji częściowej modernizacji schronu Paluch wyniósł 4,9 mln zł, w tym zaprojektowanie i wybudowanie nowego oddziału geriatrycznego psów oraz nowego budynku administracyjnego.

Budynek Schroniska z nowym patronem

Od ubiegłego tygodnia Schronisko na Paluchu ma również swojego patrona. Rada m.st. Warszawy zdecydowała podczas czwartkowej sesji, że zostanie nim polityk Jan Lityński, który zmarł tragicznie w 2021 r., próbując ratować swojego psa.

źródło: um.warszawa.pl


 

Śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Przez najbliższe dwa lata miasto Warszawa będzie realizować nową inicjatywę, której celem będzie sterylizacja i wszczepianie chipów...

Dźwiękowa odNOWA – koncert Zespołu VOCALOVE pełen zaskakujących aranżacji...

Zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie z muzyką rozrywkową w zupełnie nowym świetle. Przygotujcie się na chwile pełne...
majówka w warszawie wycieczka rowerowa

Wielka majówka. Śródmieście śladami Kory | Wycieczka rowerowa

📅 Data: 01 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Okólnik 2 💲 Podczas wydarzenia...