Bożonarodzeniowy Jarmark na Starym Mieście

Od 24 listopada 2023 r. do 7 stycznia 2024 r. otwarty będzie Główny Jarmark Bożonarodzeniowy. Targ ten rozciąga się od Kolumny Zygmunta aż do Wąskiego Dunaju, zapewniając zwiedzającym niezapomniane wrażenia z wakacji.

W Warszawie dostępnych jest wiele pamiątek, które turyści mogą zabrać ze sobą do domu. Wśród nich znajdują się zarówno tradycyjne polskie rękodzieła, jak i modne dodatki. Łatwo znaleźć wyjątkowe prezenty oddające ducha miasta, takie jak biżuteria z bursztynu, ręcznie robiona ceramika czy misternie haftowane obrusy.

Odwiedzający mogą również kupić lokalne przysmaki, takie jak pierogi i tradycyjne kiełbaski, aby przywrócić smak Polski.

Sery zwane Oscypkami Góralskimi, podobnie jak inne wyroby pochodzące z Podhala, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród miłośników potraw wyjątkowych i tradycyjnych.

Do spożycia będzie dostępna także wspaniała mieszanka kulinarnych przysmaków, w tym wyśmienite kromki chleba z słoninką, soczyste gorące kasztany, pyszne ciasta węgierskie, aromatyczna gorąca ryba, czuburaki, przepyszne gofry i kuszące owoce w czekoladzie.

Jarmarki znane są z różnorodnych atrakcji, w tym imponujących pokazów umiejętności kowalskich i uduchowionych wykonań kolęd granych na saksofonie. Dodatkowo Święty Mikołaj będzie obecny i dostępny do odwiedzin w weekendy w godzinach 12:00 oraz po godzinie 16:00. w dni powszednie.

Wydarzenie zwane targami będzie dostępne dla publiczności w zaplanowanych godzinach jego funkcjonowania.

Planowane godziny otwarcia obejmują okres od niedzieli do czwartku, początek o godzinie 11:00 i koniec o godzinie 20:00.

Godziny otwarcia w piątki i soboty: od 11:00 do 21:30.
Święta 25 i 26 grudnia: 11:00–21:30.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

zajęcia jogi aktywna warszawa

Bezpłatne zajęcia jogi dla mieszkańców Bemowa

📅 Data: poniedziałek, 3 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Osiedle Przyjaźń Zapraszamy na zajęcia...
Dworzec Zachodni Warszawa

Prace na stacji Warszawa Zachodnia – zmiany w kursowaniu...

Rozpoczyna się kolejny etap remontu i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia oraz otaczających ją linii kolejowych, co wiąże...
atrakcje dla dzieci warszawa

Dzień dziecka w Warszawie – pikniki, warsztaty, koncerty i...

Dzieci w Warszawie mogą spodziewać się wielu ciekawych zajęć podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Pikniki, warsztaty, koncerty i...
procesje warszawa

Boże Ciało – procesje przejdą przez stolicę

30 maja obchodzimy Boże Ciało w związku z tym w różnych częściach miasta odbędą się procesje. Procesja Bożego...
budowa II linii metra na Bemowie

Postęp prac na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie

Pełną parą idą przygotowania do rozpoczęcia budowy tunelu na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie. W wyspecjalizowanym...
basen odkryty warszawa

Już 29 maja Aktywna Warszawa otwiera dwa baseny odkryte

Już od 29 maja zostaną otwarte dwa baseny odkryte w Warszawie - w Centrum Inflancka i Parku...