Body Worlds Warszawa – najpopularniejsza wystawa świata

Body Worlds Warszawa już wkrótce! Najpopularniejsza wystawa świata powróci do Warszawy i będzie otwarta od 6 grudnia 2022 roku do 2 kwietnia 2023 roku, w Pałacu Kultury i Nauki. Prezentowana będzie nowa ekspozycja wynalazcy plastynacji prof. Gunthera von Hagens.

Body Worlds Warszawa – najbardziej kontrowersyjna wystawa świata powraca do stolicy Polski!

Każda wystawa BODY WORLDS zawiera prawdziwe ludzkie okazy, w tym plastynaty całego ciała, a także pojedyncze organy, konfiguracje organów i przezroczyste plastry ciała. Spektakularne plastynaty na wystawie zabierają zwiedzającego w ekscytującą podróż odkrywczą pod skórą. Zapewnia kompleksowy wgląd w anatomię i fizjologię ludzkiego ciała. Oprócz funkcji narządów, pospolite choroby są opisywane w łatwo zrozumiały sposób, porównując narządy zdrowe i zaatakowane. Pokazują długofalowy wpływ chorób i uzależnień, takich jak palenie tytoniu czy spożywanie alkoholu, oraz demonstrują mechanikę sztucznych stawów kolanowych i biodrowych.

Dowiedz się, jak współczesne życie wpływa na nasze ciała na niepowtarzalnej wystawie Body Worlds w Warszawie!

wystawa body worlds warszawa
wystawa body worlds warszawa

Wyjątkowa i kontrowersyjna wystawa Body Worlds Warszawa 2022 -2023

Ta interaktywna wystawa, obejmująca ponad 200 eksponatów, prezentuje pionierskie prace dr Gunthera von Hagensa i dr Angeliny Whalley, których technika plastynacji pozwala zachować prawdziwe ciała.

BODY WORLDS zabiera odwiedzających w niezapomnianą podróż do ludzkiego ciała. Unikalna wystawa dostarcza fascynującego wglądu w złożoną strukturę ciała i wyjaśnia, w jaki sposób układy funkcjonalne i narządy oddziałują na siebie.

Zwiedzający przekonają się, że wrażenia z wystawy sięgają znacznie dalej. Patrząc w wewnętrzne ciało nieznajomego, odkryją swoje własne w zupełnie nowy sposób.

BODY WORLDS skupia się nie tylko na przekazywaniu wiedzy anatomicznej. Wystawa ma na celu zainspirowanie zwiedzających do świadomego życia, zwrócenia większej uwagi na swoje zdrowie, do rozpoznania swojego fizycznego potencjału i ograniczeń oraz do refleksji nad tym, co to znaczy być człowiekiem.

wystawa body worlds polska
wystawa body worlds polska

BODY WORLDS Warszawa – najpopularniejsza wystawa świata w stolicy Polski

BODY WORLDS obejrzało ponad 47 milionów ludzi w 130 miastach na całym świecie.  Wynaleziona przez naukowca dr Gunthera von Hagensa w 1977 roku, plastynacja jest przełomową metodą powstrzymywania rozkładu w celu zachowania próbek anatomicznych do celów edukacji naukowej i medycznej. Proces polega na ekstrakcji wszystkich płynów ustrojowych i rozpuszczalnego tłuszczu z próbek, zastępowaniu ich poprzez impregnację próżniową żywicami reaktywnymi i elastomerami, a następnie utwardzaniu światłem, ciepłem lub niektórymi gazami, które nadają próbkom sztywność i trwałość.

Bilety na Body Worlds Warszawa 2022 – 2023 możecie kupić tu – link

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

  1. Ostatnią wystawę w 2018 roku niestety przegapiłam, tym razem mam nadzieję, że się uda 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Przez najbliższe dwa lata miasto Warszawa będzie realizować nową inicjatywę, której celem będzie sterylizacja i wszczepianie chipów...
majówka w warszawie - wydarzenia

Weekend majowy w Warszawie – uroczystości, koncerty, imprezy

Zbliża się długi weekend majowy. W najbliższych dniach w stolicy odbędą się liczne uroczystości, zgromadzenia i przemarsze,...
Majówka w Warszawie - atrakcje na długi weekend

Majówka w Warszawie – atrakcje na długi weekend

Podczas przedłużonego weekendu majowego na mieszkańców Warszawy czeka szereg emocjonujących wydarzeń i atrakcji, takich jak porywające widowisko...