Body Worlds Warszawa – najpopularniejsza wystawa świata

Body Worlds Warszawa już wkrótce! Najpopularniejsza wystawa świata powróci do Warszawy i będzie otwarta od 6 grudnia 2022 roku do 2 kwietnia 2023 roku, w Pałacu Kultury i Nauki. Prezentowana będzie nowa ekspozycja wynalazcy plastynacji prof. Gunthera von Hagens.

Body Worlds Warszawa – najbardziej kontrowersyjna wystawa świata powraca do stolicy Polski!

Każda wystawa BODY WORLDS zawiera prawdziwe ludzkie okazy, w tym plastynaty całego ciała, a także pojedyncze organy, konfiguracje organów i przezroczyste plastry ciała. Spektakularne plastynaty na wystawie zabierają zwiedzającego w ekscytującą podróż odkrywczą pod skórą. Zapewnia kompleksowy wgląd w anatomię i fizjologię ludzkiego ciała. Oprócz funkcji narządów, pospolite choroby są opisywane w łatwo zrozumiały sposób, porównując narządy zdrowe i zaatakowane. Pokazują długofalowy wpływ chorób i uzależnień, takich jak palenie tytoniu czy spożywanie alkoholu, oraz demonstrują mechanikę sztucznych stawów kolanowych i biodrowych.

Dowiedz się, jak współczesne życie wpływa na nasze ciała na niepowtarzalnej wystawie Body Worlds w Warszawie!

wystawa body worlds warszawa
wystawa body worlds warszawa

Wyjątkowa i kontrowersyjna wystawa Body Worlds Warszawa 2022 -2023

Ta interaktywna wystawa, obejmująca ponad 200 eksponatów, prezentuje pionierskie prace dr Gunthera von Hagensa i dr Angeliny Whalley, których technika plastynacji pozwala zachować prawdziwe ciała.

BODY WORLDS zabiera odwiedzających w niezapomnianą podróż do ludzkiego ciała. Unikalna wystawa dostarcza fascynującego wglądu w złożoną strukturę ciała i wyjaśnia, w jaki sposób układy funkcjonalne i narządy oddziałują na siebie.

Zwiedzający przekonają się, że wrażenia z wystawy sięgają znacznie dalej. Patrząc w wewnętrzne ciało nieznajomego, odkryją swoje własne w zupełnie nowy sposób.

BODY WORLDS skupia się nie tylko na przekazywaniu wiedzy anatomicznej. Wystawa ma na celu zainspirowanie zwiedzających do świadomego życia, zwrócenia większej uwagi na swoje zdrowie, do rozpoznania swojego fizycznego potencjału i ograniczeń oraz do refleksji nad tym, co to znaczy być człowiekiem.

wystawa body worlds polska
wystawa body worlds polska

BODY WORLDS Warszawa – najpopularniejsza wystawa świata w stolicy Polski

BODY WORLDS obejrzało ponad 47 milionów ludzi w 130 miastach na całym świecie.  Wynaleziona przez naukowca dr Gunthera von Hagensa w 1977 roku, plastynacja jest przełomową metodą powstrzymywania rozkładu w celu zachowania próbek anatomicznych do celów edukacji naukowej i medycznej. Proces polega na ekstrakcji wszystkich płynów ustrojowych i rozpuszczalnego tłuszczu z próbek, zastępowaniu ich poprzez impregnację próżniową żywicami reaktywnymi i elastomerami, a następnie utwardzaniu światłem, ciepłem lub niektórymi gazami, które nadają próbkom sztywność i trwałość.

Bilety na Body Worlds Warszawa 2022 – 2023 możecie kupić tu – link

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content