Bilet Metropolitalny doładujesz w biletomacie

Strona głównaCO SIĘ DZIEJE W WARSZAWIEBilet Metropolitalny doładujesz w biletomacie

Bilet Metropolitalny doładujesz w biletomacie

- Reklama -spot_img

Od środy 1 czerwca bilety Metropolitan można doładowywać we wszystkich automatach biletowych – stacjonarnych i mobilnych. To łącznie ponad 3,2 tys. urządzenia.

Bilety Metropolitalne od początku czerwca będzie można kupić nie tylko w Punktach Obsługi Pasażerów(otwiera się w nowej karcie), ale także we wszystkich biletomatach. Dziś w Warszawie i niektórych miejscowościach aglomeracji jest 819 stacjonarnych automatów biletowych(otwiera się w nowej karcie). Dodatkowo wszystkie autobusy i tramwaje Warszawskiego Transportu Publicznego oraz pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej są wyposażone w biletomaty mobilne(otwiera się w nowej karcie) – to 2439 urządzenia. Tak więc mieszkańcy aglomeracji będą mogli kupić Bilety Metropolitalne w ponad 3,2 tys. punktów.

Bilet Metropolitalny(otwiera się w nowej karcie) jest ofertą skierowaną do osób mieszkających w gminach, które podpisały z Zarządem Transportu Miejskiego odpowiednie porozumienie. Na jego podstawie mieszkańcy rozliczający podatki w miejscu zamieszkania płacą mniej za bilety długookresowe ZTM, a różnica pokrywana jest z budżetu ich gminy. Przykładowo bilet 30-dniowy ważny w 1. i 2. strefie biletowej (przy III progu dofinansowania) kosztuje 120, a nie 180 zł. W przypadku biletu 90-dniowego płacą 330 zł, czyli o 130 zł mniej niż osoby, które nie mają uprawnień do Biletu Metropolitalnego.

Obecnie z oferty korzystają mieszkańcy 26 gmin aglomeracji warszawskiej. W ubiegłym roku kupili prawie 202,5 tys. biletów 30- i 90-dniowych za ponad 28 mln zł. Bilety Metropolitalne stanowiły ok. 6,5 proc. wszystkich sprzedanych biletów długookresowych.

źródło: um.warszawa.pl


 

śledź na bieżąco nasz portal aktywna Warszawa

- Reklama -spot_img

Wydarzenia dnia

Bądź na bieżąco

11,029FaniLubię
1,438ObserwującyObserwuj
517ObserwującyObserwuj
- Reklama -strony internetowe

Musisz odwiedzić

- Reklama -agencja seo
- Reklama -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content