Bette i Joan – Pojedynek gwiazd Hollywood na scenie Teatru Druga Strefa

Strona głównaCO SIĘ DZIEJE W WARSZAWIEBette i Joan - Pojedynek gwiazd Hollywood na scenie Teatru Druga Strefa

Bette i Joan – Pojedynek gwiazd Hollywood na scenie Teatru Druga Strefa

- Reklama -spot_img

Wspaniała sztuka Antona Burge`a o dwóch wielkich gwiazdach Hollywood: Bette Davis i Joan Crawford. Na scenie Marzena Trybała jako Bette Davis i Halina Chrobak jako Joan Crawford.

Bette Davis i Joan Crawford nienawidziły się przez ponad 50 lat. Ich konfliktem, żyło całe Hollywood. Joan Crawford była uznawana za największą gwiazdę złotej ery Hollywood, Bette Davis – za najwybitniejszą aktorkę kina. A przyczyną konfliktu była zazdrość o mężczyznę aktora Franchota Tone`a, w którym w latach 30-tych zakochały się obie. Ale to Joan Crawford została jego żoną…. Aktorki spotkały się w 1962 roku na planie filmu w reżyserii Boba Aldricha “CO SIĘ ZDARZYŁO BABY JANE”. Trzeba wspomnieć,  że scenariusz do tego filmu znalazła Joan Crawford i to ona zabiegała, żeby zagrać w tym filmie razem z Bette Davis. Warto podkreślić, że w latach 60tych blask obu aktorek zaczynał przygasać a w wytwórniach filmowych pojawiały się nowe aktorki. To co wydarzyło się podczas produkcji tego filmu stało się kanwą wielu sztuk teatralnych oraz serialu “Konfilkt. Bette & Joan”

Konflikt tych dwóch wielkich gwiazd zainspirował również brytyjskiego aktora i dramaturga Antona Burge`a do napisania komedii “Bette & Joan”, którą w warszawskim Teatrze Druga Strefa wyreżyserował Sylwester Biraga. Spektakl rozgrywa się na planie filmu “CO SIĘ ZDARZYŁO BABY JANE”. Reżyser spektaklu zabiera widzów na jeden dzień do wytwórni Warner Bros gdzie będą podglądać kulisy powstawania filmu oraz kłótnie aktorek w garderobach. W rolach gwiazd Hollywood występują wspaniałe polskie aktorki Marzena Trybała jako Bette David i Halina Chrobak jako Joan Crawford. Na chwilę na scenie pojawia się też reżyser spektaklu Sylwester Biraga, który wciela się w rolę Boba Aldricha i wypowiada znamienne zdanie do Bette Davis – “Wy obie mnie wyczerpujecie…”

Bette & Joan to historia dwóch gwiazd wielkiego formatu. Kobiet, których blask nieuchronnie przemija i które doskonale zdają sobie sprawę ze zmienności show-biznesu. Widzowie oglądając spektakl będą się zastanawiać… co zwycięży? Czy będzie to profesjonalne podejście do produkcji? A może emocje wezmą górę i zaognią konflikt? Niezależnie od tego, jak to się zakończy, ważne jest, że ten spektakl dostarczy każdemu mnóstwo wrażeń.

A wszystko zaczęło się od nieposkromionej chęci usłyszenia raz jeszcze klapsa filmowego i słowa „akcja”!

Spektakle są grane w Teatrze Druga Strefa w Warszawie

Bette i Joan teatr druga strefa warszawa
Bette i Joan teatr druga strefa warszawa

- Reklama -spot_img

Wydarzenia dnia

Bądź na bieżąco

11,029FaniLubię
1,438ObserwującyObserwuj
517ObserwującyObserwuj
- Reklama -strony internetowe

Musisz odwiedzić

- Reklama -agencja seo
- Reklama -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content