Bette i Joan – Pojedynek gwiazd Hollywood na scenie Teatru Druga Strefa

Wspaniała sztuka Antona Burge`a o dwóch wielkich gwiazdach Hollywood: Bette Davis i Joan Crawford. Na scenie Marzena Trybała jako Bette Davis i Halina Chrobak jako Joan Crawford.

Bette Davis i Joan Crawford nienawidziły się przez ponad 50 lat. Ich konfliktem, żyło całe Hollywood. Joan Crawford była uznawana za największą gwiazdę złotej ery Hollywood, Bette Davis – za najwybitniejszą aktorkę kina. A przyczyną konfliktu była zazdrość o mężczyznę aktora Franchota Tone`a, w którym w latach 30-tych zakochały się obie. Ale to Joan Crawford została jego żoną…. Aktorki spotkały się w 1962 roku na planie filmu w reżyserii Boba Aldricha “CO SIĘ ZDARZYŁO BABY JANE”. Trzeba wspomnieć,  że scenariusz do tego filmu znalazła Joan Crawford i to ona zabiegała, żeby zagrać w tym filmie razem z Bette Davis. Warto podkreślić, że w latach 60tych blask obu aktorek zaczynał przygasać a w wytwórniach filmowych pojawiały się nowe aktorki. To co wydarzyło się podczas produkcji tego filmu stało się kanwą wielu sztuk teatralnych oraz serialu “Konfilkt. Bette & Joan”

Konflikt tych dwóch wielkich gwiazd zainspirował również brytyjskiego aktora i dramaturga Antona Burge`a do napisania komedii “Bette & Joan”, którą w warszawskim Teatrze Druga Strefa wyreżyserował Sylwester Biraga. Spektakl rozgrywa się na planie filmu “CO SIĘ ZDARZYŁO BABY JANE”. Reżyser spektaklu zabiera widzów na jeden dzień do wytwórni Warner Bros gdzie będą podglądać kulisy powstawania filmu oraz kłótnie aktorek w garderobach. W rolach gwiazd Hollywood występują wspaniałe polskie aktorki Marzena Trybała jako Bette David i Halina Chrobak jako Joan Crawford. Na chwilę na scenie pojawia się też reżyser spektaklu Sylwester Biraga, który wciela się w rolę Boba Aldricha i wypowiada znamienne zdanie do Bette Davis – “Wy obie mnie wyczerpujecie…”

Bette & Joan to historia dwóch gwiazd wielkiego formatu. Kobiet, których blask nieuchronnie przemija i które doskonale zdają sobie sprawę ze zmienności show-biznesu. Widzowie oglądając spektakl będą się zastanawiać… co zwycięży? Czy będzie to profesjonalne podejście do produkcji? A może emocje wezmą górę i zaognią konflikt? Niezależnie od tego, jak to się zakończy, ważne jest, że ten spektakl dostarczy każdemu mnóstwo wrażeń.

A wszystko zaczęło się od nieposkromionej chęci usłyszenia raz jeszcze klapsa filmowego i słowa „akcja”!

Spektakle są grane w Teatrze Druga Strefa w Warszawie

Bette i Joan teatr druga strefa warszawa
Bette i Joan teatr druga strefa warszawa

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content