Bazyliszek – warszawski konwent dla wszystkich

W dniach 1-3 lipca 2022 r. na Warszawskim Ursynowie w Ursynowskim Centrum Kultury “Alternatywy” odbędzie się konwent fantastyczny “Bazyliszek”. Ta trzydniowa impreza, organizowana przez członków Stowarzyszenia Avangarda, będzie poświęcona wszelkiego rodzaju grom bez prądu (m.in. planszówkom, larpom, grom RPG, karciankom). Wstęp na teren konwentu jest bezpłatny.

Bazyliszek to konwent, czyli zlot miłośników fantastyki. W ciągu trzech dni spotykamy się, żeby zagrać w RPG (Role Playing Games, zwane także grami fabularnymi), larpy (Live Action Role-Playing; są trochę podobne do teatru), gry planszowe oraz karcianki. Będziemy też rozmawiać o naszych pasjach i dzielić się wiedzą.

Stowarzyszenie Avangarda ma bogate doświadczenie w organizowaniu Konwentów fantastycznych. Do tej pory zorganizowali 11 Zjav, 3 Bazyliszki, 10 Avangard, 3 Konline’y oraz współorganizowali 5 edycji Planszówkowy Narodowy. Ostatnim konwentem stacjonarnym była Zjava, podczas której w roku 2020 na Warszawskiej Woli gościli ponad 1100 osób, rozegranych zostało 265 sesji, odbyły się 103 prelekcje około fantastyczne, odbyło się 16 larpów, a w Kids Zone bawiło się 50 dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Z uwagi na pandemię koronawirusa konwentowanie przeniosło się online. Stowarzyszenie Avangarda zorganizowało 3 edycje Konline, na których w każdej wzięło udział ponad 1700 osób. Jak powiedział podczas ceremonii zamknięcia ostatniego Konline’u Mikołaj

Kowalewski, jeden z Głównych Koordynatorów, “w szczytowym momencie było nas tutaj tyle kont, ile Bitwa pod Wiedniem. Bardzo się cieszę, że mogliśmy Was wszystkich gościć i mam szczerą nadzieję, że już niedługo będziemy mogli zobaczyć się na żywo!”.
Podczas nadchodzącej, 4 już edycji konwentu Bazyliszek, organizatorzy przewidzieli miejsce na 44 godziny prelekcji, około 60 sesji rpg, salę do larpów, 20 stanowisk do grania w planszówki wraz z bezpłatną wypożyczalnią oraz Kids Room, gdzie pod okiem doświadczonych animatorów będzie można zostawić swoje najmłodsze pociechy.
Konwent Bazyliszek, poświęcony wszelkiego rodzaju grom bez prądu, odbędzie się już 1-3 lipca 2022 r. w Ursynowskim Centrum Kultury “Alternatywy”. Wstęp bezpłatny.

Avangarda: https://klub.ava.waw.pl/
Bazyliszek: http://bazyliszek.ava.waw.pl/


 

śledź na bieżąco nasz portal aktywna Warszawa

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
majówka w warszawie wycieczka rowerowa

Wielka majówka. Śródmieście śladami Kory | Wycieczka rowerowa

📅 Data: 01 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Okólnik 2 💲 Podczas wydarzenia...
majówka w warszawie - wydarzenia

Weekend majowy w Warszawie – uroczystości, koncerty, imprezy

Zbliża się długi weekend majowy. W najbliższych dniach w stolicy odbędą się liczne uroczystości, zgromadzenia i przemarsze,...
Majówka w Warszawie - atrakcje na długi weekend

Majówka w Warszawie – atrakcje na długi weekend

Podczas przedłużonego weekendu majowego na mieszkańców Warszawy czeka szereg emocjonujących wydarzeń i atrakcji, takich jak porywające widowisko...
Wystawa EUFORIA - wydarzenia warszawa

Wystawa EUFORIA. Warszawa klubowa w Muzeum Woli

Wystawa EUFORIA w żywy sposób przypomina tętniącą życiem warszawską scenę klubową, która pojawiła się po 1989 roku,...