Baseny odkryte Inflancka Resort gotowe na wakacje

Nowa pływalnia sportowa, zjeżdżalnia, gejzery i odnowione boisko do siatkówki – to atrakcje, które już niebawem będą dostępne dla warszawiaków i ich gości w zmodernizowanym Centrum Inflancka. To kolejny obiekt plenerowy po Parku Wodnym Moczydło, który został zmieniony i przebudowany. M.st. Warszawa wydała na tę inwestycję 6,6 mln zł.

“Bardzo się cieszę, że przebudowa basenów przebiegła zgodnie z planem i niebawem się zakończy, a warszawiacy już za kilka tygodni będą mogli korzystać z tej sportowo-wypoczynkowej przestrzeni w centrum Warszawy. Nowa infrastruktura wygląda naprawdę imponująco i już teraz zachęcam Państwa do spędzenia aktywnie czasu w Ośrodku Inflancka w upalne dni – powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydentka m.st. Warszawy.”

Prace rozpoczęły się tuż po zakończeniu sezonu letniego we wrześniu 2021 roku. Wykonawca rozpoczął od rozbiórki i rozbiórki istniejącego basenu zewnętrznego. Następnie wybudowano nowy 25-metrowy basen sportowy, uzupełniony o część rekreacyjną ze zjeżdżalnią i dodatkowymi atrakcjami wodnymi, tj. gejzerami wodnymi i masażami. Jest też specjalna przestrzeń dla food trucków.

Zmieniło się również otoczenie wyremontowanego basenu. Wzniesiono nowe ogrodzenie i ułożono chodniki, zainstalowano nowoczesne nagłośnienie, monitoring, system nawadniania terenów zielonych, przygotowano plażę piaszczysto-trawiastą oraz boisko do piłki nożnej plażowej, które wybudowano w miejscu asfaltu jeden. Istnieją również podjazdy dla osób niepełnosprawnych.

Nowe oblicze Centrum Inflancka

To nie pierwsze zmiany w Centrum Inflancka w ostatnich latach. Przeprowadzono tam szereg prac modernizacyjnych. Oprócz nowego kompleksu saun i wymiany płaszcza pneumatycznego (tzw. balonu) zmodernizowano stację uzdatniania wody oraz system wentylacji, co znacznie podniosło komfort korzystania z basenu. Na warszawiaków czekają również atrakcje wodne, takie jak 50-metrowa zjeżdżalnia i trzy brodziki, kompleks pomieszczeń sanitarno-rekreacyjnych, strefa restauracyjna i depozytowa, wypożyczalnia leżaków, przebieralnia, prysznice i taras widokowy.

źródło: um.warszawa.pl


 

śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content