Baseny odkryte Inflancka Resort gotowe na wakacje

Nowa pływalnia sportowa, zjeżdżalnia, gejzery i odnowione boisko do siatkówki – to atrakcje, które już niebawem będą dostępne dla warszawiaków i ich gości w zmodernizowanym Centrum Inflancka. To kolejny obiekt plenerowy po Parku Wodnym Moczydło, który został zmieniony i przebudowany. M.st. Warszawa wydała na tę inwestycję 6,6 mln zł.

“Bardzo się cieszę, że przebudowa basenów przebiegła zgodnie z planem i niebawem się zakończy, a warszawiacy już za kilka tygodni będą mogli korzystać z tej sportowo-wypoczynkowej przestrzeni w centrum Warszawy. Nowa infrastruktura wygląda naprawdę imponująco i już teraz zachęcam Państwa do spędzenia aktywnie czasu w Ośrodku Inflancka w upalne dni – powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydentka m.st. Warszawy.”

Prace rozpoczęły się tuż po zakończeniu sezonu letniego we wrześniu 2021 roku. Wykonawca rozpoczął od rozbiórki i rozbiórki istniejącego basenu zewnętrznego. Następnie wybudowano nowy 25-metrowy basen sportowy, uzupełniony o część rekreacyjną ze zjeżdżalnią i dodatkowymi atrakcjami wodnymi, tj. gejzerami wodnymi i masażami. Jest też specjalna przestrzeń dla food trucków.

Zmieniło się również otoczenie wyremontowanego basenu. Wzniesiono nowe ogrodzenie i ułożono chodniki, zainstalowano nowoczesne nagłośnienie, monitoring, system nawadniania terenów zielonych, przygotowano plażę piaszczysto-trawiastą oraz boisko do piłki nożnej plażowej, które wybudowano w miejscu asfaltu jeden. Istnieją również podjazdy dla osób niepełnosprawnych.

Nowe oblicze Centrum Inflancka

To nie pierwsze zmiany w Centrum Inflancka w ostatnich latach. Przeprowadzono tam szereg prac modernizacyjnych. Oprócz nowego kompleksu saun i wymiany płaszcza pneumatycznego (tzw. balonu) zmodernizowano stację uzdatniania wody oraz system wentylacji, co znacznie podniosło komfort korzystania z basenu. Na warszawiaków czekają również atrakcje wodne, takie jak 50-metrowa zjeżdżalnia i trzy brodziki, kompleks pomieszczeń sanitarno-rekreacyjnych, strefa restauracyjna i depozytowa, wypożyczalnia leżaków, przebieralnia, prysznice i taras widokowy.

źródło: um.warszawa.pl


 

śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Przez najbliższe dwa lata miasto Warszawa będzie realizować nową inicjatywę, której celem będzie sterylizacja i wszczepianie chipów...

Dźwiękowa odNOWA – koncert Zespołu VOCALOVE pełen zaskakujących aranżacji...

Zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie z muzyką rozrywkową w zupełnie nowym świetle. Przygotujcie się na chwile pełne...
majówka w warszawie wycieczka rowerowa

Wielka majówka. Śródmieście śladami Kory | Wycieczka rowerowa

📅 Data: 01 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Okólnik 2 💲 Podczas wydarzenia...