Audiowizualny spektakl USŁYSZ PLANETĘ

1 lutego w Muzeum Historii Polski w Warszawie odbędzie się niezwykłe wydarzenie – audiowizualny spektakl USŁYSZ PLANETĘ pod przewodnictwem muzycznym Wojtka Urbańskiego, z udziałem Natalii Przybysz, Błażeja Króla, Zalii, Michała Zygmunta i Urbański Orkiestra.

Mając na celu połączenie ludzkiej wyobraźni z budzącymi podziw cudami świata przyrody, program ten czerpie inspirację z uwielbianego serialu BBC Earth „Planeta Ziemia”. Poprzez mistrzowskie połączenie elementów wizualnych i dźwiękowych widz zostanie przeniesiony w samo serce nieokiełznanej przyrody, skłaniając do głębokiej kontemplacji nad swoim miejscem w otaczającym świecie. W towarzystwie tak cenionych polskich artystów, jak Natalia Przybysz, Błażej Król i Zalia, główną bohaterką wieczoru będzie niewątpliwie sama Planeta Ziemia. Dodatkowo, w miarę zbliżania się wydarzenia, zostanie ujawniony niespodziewany gość honorowy.

Z pomocą inżyniera dźwięku Michała Zygmunta, znanego z pracy nad Projektem Odra, producent i kompozytor Wojtek Urbański, znany z projektowania dźwięku w serialu Rojst’97, zrekonstruuje popularne polskie piosenki. Efektem tego innowacyjnego podejścia będzie kompilacja melodii harmonizujących ze światem przyrody. Dzięki wykorzystaniu nagrań terenowych Michała Zygmunta, który zyskał uznanie jako utalentowany łowca dźwięków, widzowie będą mogli zanurzyć się w wielowymiarowym doświadczeniu ukazującym wspaniałość natury. Wyjątkowa wrażliwość Zygmunta pozwoliła mu uchwycić istotę rodzimej flory i fauny, czego zwieńczeniem było stworzenie hipnotyzującego szlaku dźwiękowego Odry.

Kompozytorowi towarzyszyli wszyscy członkowie zespołu Urbański Orkiestra podczas różnych znaczących wydarzeń o zasięgu ogólnopolskim, m.in. Gali Bestsellerów Empiku, koncertu „Razem z Ukrainą” oraz koncertów z projektu „W hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi” w ramach koncertu Męskie Granie wycieczka.

Wyznaczonym partnerem wydarzenia jest Radio 357.

Kultowy serial telewizyjny BBC, wyprodukowany we współpracy z Sir Davidem Attenborough, zatytułowany „HEAR THE PLANET”, czerpie inspirację z trzeciej części serialu „Planeta Ziemia III”.
W ciągu prawie pięciu lat to niezwykłe przedsięwzięcie przeniesie nas w odległe zakątki planety, zanurzając nas w porywające opowieści o najbardziej niezwykłych stworzeniach zamieszkujących nasz świat. Dzięki mieszance intensywności, humoru i okazjonalnych wzruszeń to epickie przedsięwzięcie nigdy nie przestaje budzić optymizmu.

W tej części twórcy serialu jeszcze większy nacisk kładą na pilną świadomość, że znaleźliśmy się w kluczowym momencie w historii Ziemi, podkreślając, jak istotne jest uważne wsłuchiwanie się w potrzeby naszej planety i podejmowanie odpowiednich działań.

Obejrzyj premierę inauguracyjnego odcinka „Planety Ziemia III” w tę niedzielę, 4 lutego, o godzinie 11:00 lub 21:00 na kanale telewizyjnym BBC Earth. Od tego momentu nowe odcinki będą pojawiać się na Waszych ekranach co tydzień i będą emitowane dokładnie o tej samej porze.

Pierwszy odcinek serii „Planeta Ziemia III” będzie można oglądać w niedzielę 4 lutego o godz. 11:00 lub o 21:00 na kanale telewizyjnym BBC Earth. Kolejne odcinki emitowane będą co tydzień o tych samych porach.

Więcej o serii „Planeta Ziemia III”, wydarzeniu USŁYSZ PLANETĘ oraz pulach bezpłatnych biletów na https://www.bbcpolska.com/uslyszplanete

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości co się dzieje w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Wystawa EUFORIA - wydarzenia warszawa

Wystawa EUFORIA. Warszawa klubowa w Muzeum Woli

Wystawa EUFORIA w żywy sposób przypomina tętniącą życiem warszawską scenę klubową, która pojawiła się po 1989 roku,...
Galeria Porcelany w Zamku Królewskim w Warszawie

Galeria Porcelany w Zamku Królewskim w Warszawie

W Galerii Porcelany wyeksponowanych jest ponad dwieście sztuk naczyń i innych przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych. Większość z...
Van Gogh wydarzenia warszawa wystawa

Jedyne dzieło van Gogha w polskich zbiorach – wystawa...

Od 26 kwietnia w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego będzie można zobaczyć „Wiejskie chaty pośród drzew” – jedyne płótno...
noc muzeów na bielanach 2024

Noc Muzeów na Bielanach 2024

📅 Data: sobota, 18 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00 📌 Miejsce: Warszawa - Bielany, Dobre Miejsce, Dewajtis 3 Z...
wydarzenia-warszawa

Wystawa pt. Sen o wolności – Jakub Pietraszko

📅 Data: piątek, 19 kwietnia 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Marszałkowska 81/20 Serdecznie zapraszamy...
Centrum Rewitalizacji przy ul. Małej 15

Otwarcie Centrum Rewitalizacji przy ul. Małej 15

4 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Rewitalizacji przy ul. Małej 15 na Pradze-Północ. Placówka ta będzie...