Audiowizualny spektakl USŁYSZ PLANETĘ

1 lutego w Muzeum Historii Polski w Warszawie odbędzie się niezwykłe wydarzenie – audiowizualny spektakl USŁYSZ PLANETĘ pod przewodnictwem muzycznym Wojtka Urbańskiego, z udziałem Natalii Przybysz, Błażeja Króla, Zalii, Michała Zygmunta i Urbański Orkiestra.

Mając na celu połączenie ludzkiej wyobraźni z budzącymi podziw cudami świata przyrody, program ten czerpie inspirację z uwielbianego serialu BBC Earth „Planeta Ziemia”. Poprzez mistrzowskie połączenie elementów wizualnych i dźwiękowych widz zostanie przeniesiony w samo serce nieokiełznanej przyrody, skłaniając do głębokiej kontemplacji nad swoim miejscem w otaczającym świecie. W towarzystwie tak cenionych polskich artystów, jak Natalia Przybysz, Błażej Król i Zalia, główną bohaterką wieczoru będzie niewątpliwie sama Planeta Ziemia. Dodatkowo, w miarę zbliżania się wydarzenia, zostanie ujawniony niespodziewany gość honorowy.

Z pomocą inżyniera dźwięku Michała Zygmunta, znanego z pracy nad Projektem Odra, producent i kompozytor Wojtek Urbański, znany z projektowania dźwięku w serialu Rojst’97, zrekonstruuje popularne polskie piosenki. Efektem tego innowacyjnego podejścia będzie kompilacja melodii harmonizujących ze światem przyrody. Dzięki wykorzystaniu nagrań terenowych Michała Zygmunta, który zyskał uznanie jako utalentowany łowca dźwięków, widzowie będą mogli zanurzyć się w wielowymiarowym doświadczeniu ukazującym wspaniałość natury. Wyjątkowa wrażliwość Zygmunta pozwoliła mu uchwycić istotę rodzimej flory i fauny, czego zwieńczeniem było stworzenie hipnotyzującego szlaku dźwiękowego Odry.

Kompozytorowi towarzyszyli wszyscy członkowie zespołu Urbański Orkiestra podczas różnych znaczących wydarzeń o zasięgu ogólnopolskim, m.in. Gali Bestsellerów Empiku, koncertu „Razem z Ukrainą” oraz koncertów z projektu „W hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi” w ramach koncertu Męskie Granie wycieczka.

Wyznaczonym partnerem wydarzenia jest Radio 357.

Kultowy serial telewizyjny BBC, wyprodukowany we współpracy z Sir Davidem Attenborough, zatytułowany „HEAR THE PLANET”, czerpie inspirację z trzeciej części serialu „Planeta Ziemia III”.
W ciągu prawie pięciu lat to niezwykłe przedsięwzięcie przeniesie nas w odległe zakątki planety, zanurzając nas w porywające opowieści o najbardziej niezwykłych stworzeniach zamieszkujących nasz świat. Dzięki mieszance intensywności, humoru i okazjonalnych wzruszeń to epickie przedsięwzięcie nigdy nie przestaje budzić optymizmu.

W tej części twórcy serialu jeszcze większy nacisk kładą na pilną świadomość, że znaleźliśmy się w kluczowym momencie w historii Ziemi, podkreślając, jak istotne jest uważne wsłuchiwanie się w potrzeby naszej planety i podejmowanie odpowiednich działań.

Obejrzyj premierę inauguracyjnego odcinka „Planety Ziemia III” w tę niedzielę, 4 lutego, o godzinie 11:00 lub 21:00 na kanale telewizyjnym BBC Earth. Od tego momentu nowe odcinki będą pojawiać się na Waszych ekranach co tydzień i będą emitowane dokładnie o tej samej porze.

Pierwszy odcinek serii „Planeta Ziemia III” będzie można oglądać w niedzielę 4 lutego o godz. 11:00 lub o 21:00 na kanale telewizyjnym BBC Earth. Kolejne odcinki emitowane będą co tydzień o tych samych porach.

Więcej o serii „Planeta Ziemia III”, wydarzeniu USŁYSZ PLANETĘ oraz pulach bezpłatnych biletów na https://www.bbcpolska.com/uslyszplanete

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości co się dzieje w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

koncert Anii Rusowicz Warszawa

Walentynkowy koncert Anii Rusowicz

Zapraszamy na walentynkowy koncert Ani Rusowicz na Głębockiej 66 już 10 lutego o godzinie 19:00! Anna Rusowicz to...
Wystawa artysty Jerzego Lassoty

Wystawa artysty Jerzego Lassoty od 27 lutego

Jerzy Lassota jest artystą działającym samodzielnie. Wraz z Romualdem Dąbrowskim „Naldkiem” i Mirosławem Długoszem „Mironem” współtworzył w...
Magia Podlasia – Szeptuchy Warszawa

„Magia Podlasia – Szeptuchy” 9 lutego

Przedstawiamy inauguracyjną odsłonę naszych comiesięcznych spotkań artystycznych, SCENĘ OTWARTĄ KOLONI WAWELBERSKIEJ. Naszą premierową imprezą będzie porywający film...
Nasze Czasu Teatr Dramatyczny Warszawa

Teatr Dramatyczny zaprasza na nowy spektakl pt. “Nasze czasy”

Teatr Dramatyczny zaprasza na nowy spektakl pt. "Nasze czasy", porywające przedstawienia w reżyserii utalentowanej Weroniki Szczawińskiej, wyłącznie...
premiery teatralne warszawa luty 2024

Premiery teatralne w lutym 2024 w Warszawie

Luty, miesiąc z najmniejszą liczbą dni, ma potencjał do bicia rekordów mnogością debiutów teatralnych. W sumie na...
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Na upamiętnienie Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście wyznaczono daty 26 i 27 stycznia. Daty te służą jako...
Skip to content