Allegro dołączyło do grona mecenasów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

ALLEGRO mecenasem Muzeum

Allegro dołączyło do grona mecenasów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Dzięki nawiązanej w kwietniu współpracy firma będzie wspierać przez kolejny rok działania MSN-u.

Muzeum jest w trakcie dynamicznych zmian, ponieważ aktualnie trwa budowa docelowej siedziby na warszawskim placu Defilad, której koniec zaplanowany jest na ostatni kwartał 2023 roku. Ponadto cały czas prowadzona jest działalność wystawiennicza i edukacyjna w tymczasowym budynku Muzeum nad Wisłą. Jednocześnie MSN aktywnie angażuje się w pomoc osobom uciekającym z Ukrainy i pracuje nad wydarzeniami oraz wystawami, które można będzie zobaczyć w nowym budynku.

Cały zespół muzeum pracuje teraz w dwóch trybach – z jednej strony skupiamy się na bliskiej przyszłości, w tym na startującej z początkiem czerwca wystawie Aleksandry Waliszewskiej. Z drugiej, codziennie zajmuje nas też nowy budynek i intensywne przygotowania do otwarcia MSN na placu Defilad. W tak gorącym czasie wsparcie, jakiego udziela nam Allegro jest dla nas szczególnie cenne. Będziemy mogli z większą swobodą realizować działania programowe i pracować nad poszerzaniem grona osób, które regularnie odwiedzają muzeum – mówi Joanna Mytkowska, dyrektorka MSN.

Allegro to platforma, na której obok kategorii takich jak moda czy elektronika, można znaleźć także białe kruki w kategoriach związanych z kulturą. Grafiki Pabla Picassa, Wojciecha Fangora czy Edwarda Dwurnika, obrazy Ryszarda Winiarskiego czy klanu Kossaków — to tylko kilka przykładów obiektów, które można znaleźć w kategorii Kolekcje i sztuka na Allegro. W Strefie Kolekcjonera dostępne są dzieła sztuki od renomowanych galerii, domów aukcyjnych i antykwariatów, jak również gabinetów numizmatycznych, wykwalifikowanych podmiotów uprawnionych do sprzedaży złota, srebra czy diamentów.

Możliwość wsparcia MSN-u, jednej z najbardziej zasłużonych instytucji dla polskiej sztuki, bardzo nas cieszy. Zależy nam, żeby nasze działania sprawiły, że Allegro zapisze się w świadomości nie tylko jako jedna z największych platform sprzedażowych, ale również mecenas kultury. Realizujemy ten cel właśnie przez współpracę z MSN, patronat nad tegoroczną edycją Conrad Festival w Krakowie, Archipelag Allegro – cykl podcastów prowadzonych przez znakomitych twórców oraz Allegro Prize – międzynarodowy konkurs dla artystów sztuk wizualnych, którego trzecia edycja właśnie się rozpoczęła – mówi Jacek Weichert, Dyrektor Kategorii z Allegro.

Mecenat Allegro będzie wsparciem statutowej działalności Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Należą do niej m.in. prezentowanie ważnych zjawisk polskiej sztuki XX i XXI wieku oraz ukazywanie ich w kontekście międzynarodowym, a także budowanie kolekcji sztuki współczesnej. Będzie to również wsparcie intensywnej działalności edukacyjnej oraz wydawniczej prowadzonej przez Muzeum. Dla większości osób Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to jednak przede wszystkim Muzeum nad Wisłą, czyli tymczasowa siedziba MSN, w której można oglądać wystawy i uczestniczyć w towarzyszących im wydarzeniach. W ostatnich latach największą popularnością cieszyły się prezentowane tam wystawy, m.in. „Syren herbem twym zwodnicza” czy „140 uderzeń na minutę. Kultura rave i sztuka w latach 90. w Polsce”. Wiernych fanów i fanki ma też przygotowywany już od 14 lat festiwal WARSZAWA W BUDOWIE, którego kolejna edycja odbędzie się jesienią i poświęcona będzie zagadnieniu miejskiej ulicy, transportu oraz przemian architektonicznych i komunikacyjnych w historii Warszawy i nie tylko.

źródło: artmuseum.pl


 

śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

zajęcia jogi aktywna warszawa

Bezpłatne zajęcia jogi dla mieszkańców Bemowa

📅 Data: poniedziałek, 3 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Osiedle Przyjaźń Zapraszamy na zajęcia...
Dworzec Zachodni Warszawa

Prace na stacji Warszawa Zachodnia – zmiany w kursowaniu...

Rozpoczyna się kolejny etap remontu i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia oraz otaczających ją linii kolejowych, co wiąże...
atrakcje dla dzieci warszawa

Dzień dziecka w Warszawie – pikniki, warsztaty, koncerty i...

Dzieci w Warszawie mogą spodziewać się wielu ciekawych zajęć podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Pikniki, warsztaty, koncerty i...
procesje warszawa

Boże Ciało – procesje przejdą przez stolicę

30 maja obchodzimy Boże Ciało w związku z tym w różnych częściach miasta odbędą się procesje. Procesja Bożego...
budowa II linii metra na Bemowie

Postęp prac na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie

Pełną parą idą przygotowania do rozpoczęcia budowy tunelu na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie. W wyspecjalizowanym...
basen odkryty warszawa

Już 29 maja Aktywna Warszawa otwiera dwa baseny odkryte

Już od 29 maja zostaną otwarte dwa baseny odkryte w Warszawie - w Centrum Inflancka i Parku...