Zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego - Bilety
Muzeum to czternaście stref dźwiękowo-wizualnych, w których znajdują się wielkoformatowe projekcje, sztuka oraz eksponaty. Zwiedzającym towarzyszy muzyka skomponowana specjalnie na ekspozycję przez Michała Lorenca.
📆 Data: wiele terminów
📌 Miejsce: Warszawa, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie
Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego
Tradycja w nowoczesnym wydaniu. To nowa instytucja kultury na mapie Warszawy i wiele osób jest zaskoczonych jej rozmachem. Opowiadamy sto lat historii Polski przez pryzmat życia i nauczania naszych bohaterów. Ramy wyznaczają: rok narodzin Stefana Wyszyńskiego (1901) oraz śmierci Jana Pawła II (2005). Każda ze stref tematycznych to unikalna przestrzeń scenograficzna – efekt pracy znanych artystów. Na zwiedzających czekają: dzieła sztuki współczesnej, unikatowe eksponaty, mnóstwo słów naszych bohaterów w formie pisanej i dźwiękowej, archiwalnych fotografii, dokumentów oraz informacji. Miejsce to łączy rozrywkę z przeżyciem czegoś wartościowego.
Tradycja w nowoczesnym wydaniu. Zapraszamy do najbardziej charakterystycznego budynku na warszawskim Wilanowie – Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie pod kopułą znajduje się jedyne w swoim rodzaju muzeum. To nowa instytucja kultury na mapie Warszawy i wiele osób jest zaskoczonych rozmachem ekspozycji stałej. Przyjdź i przekonaj się sam.
Muzeum to czternaście stref dźwiękowo-wizualnych, w których znajdują się wielkoformatowe projekcje, sztuka oraz eksponaty. Zwiedzającym towarzyszy muzyka skomponowana specjalnie na ekspozycję przez Michała Lorenca.
Opowiadamy sto lat historii Polski przez pryzmat życia i nauczania naszych bohaterów – od 1901 roku do 2005. Ramy wyznaczają: rok narodzin Stefana Wyszyńskiego oraz śmierci Jana Pawła II. Każda ze stref tematycznych to unikalna przestrzeń scenograficzna, która pomoże Ci się wejść w atmosferę opowiadanych lat.
Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, zainteresują Cię obrazy Aldony Mickiewicz, które ilustrują moment wyboru Karola Wojtyły na papieża, mural wykonany przez Piotra Młodożeńca w strefie upamiętniającej Sobór Watykański II, prace Tadeusza Boruty i Mariana Czapli oraz absolutnie wyjątkowy cykl malarski – Malowanie dziesięciorga przykazań awangardowego artysty Stefana Gierowskiego.
Jeśli skupiasz się na eksponatach, czekają na Ciebie unikatowe przedmioty, a wśród nich: wyposażenie przedwojennego atelier fotograficznego, wykonana z kamieni szlachetnych biżuteryjna sukienka zakładana na jasnogórski obraz, pochodząca z dwudziestolecia międzywojennego monstrancja, osobiste przedmioty należące do naszych bohaterów, wspaniały baldachim wykonany z kurdybanu, z którego w katedrze warszawskiej korzystał prymas, oraz ołtarz polowy z czasów drugiej wojny światowej.
Jeśli szukasz wiedzy, znajdziesz mnóstwo słów naszych bohaterów w formie pisanej i dźwiękowej, archiwalnych fotografii, dokumentów oraz informacji.
A jeśli po prostu chcesz ciekawie spędzić czas, to jest właśnie to miejsce, które pozwoli Ci połączyć rozrywkę z przeżyciem czegoś wartościowego.
Czekamy!