7 i 9.XI zapraszamy do Lengrenówki na pop-upową wystawę prac Joanny Gębal

Strona głównaCO ROBIĆ W WARSZAWIE7 i 9.XI zapraszamy do Lengrenówki na pop-upową wystawę prac Joanny Gębal

7 i 9.XI zapraszamy do Lengrenówki na pop-upową wystawę prac Joanny Gębal

- Reklama -spot_img

7 i 9 października zapraszamy do Lengrenówki przy ulicy Brzozowej 6/8a na pop-upową wystawę prac Joanny Gębal – laureatki Nagrody Muzeum Karykatury w konkursie 45. Międzynarodowej Wystawy Satyrykon Legnica 2022 za pracę „Lekcja”.

Nagrodziliśmy „Lekcję”, bo ujął nas styl tej pracy, jej ciepły humor. Nasze życie na zdalnym to właśnie te wszystkie okienka na ekranie komputera. W pracy Joanny Gębal na chwilę tworzą spójną, choć ulotną całość. – tak motywował decyzję dyrektor Muzeum Karykatury w Warszawie, Paweł Płoski.

Wernisaż odbędzie się w piątek 7 października o godzinie 18.00.

Prace można oglądać w piątek od 18.00 do 21.00 i w niedzielę od 12.00 do 18.00. Podczas wizyty w Lengrenówce będzie można osobiście spotkać się z artystką. Muzeum pierwszy raz zaprasza na wydarzenie w stylu pop-up – jednorazowe, krótkotrwałe, efemeryczne.

Dodatkowo w gablotach plenerowej Galerii W-Z przy schodach ruchomych na Starym Mieście do 17 października można oglądać wybrane prace artystki.

Do 23 października w Muzeum Karykatury przy ul. Koziej 11 można oglądać wystawę pokonkursową Satyrykon 2022, gdzie wśród blisko dwustu najlepszych prac tegorocznej edycji można obejrzeć nagrodzoną „Lekcję” oraz pracę „Basen”.

Od tegorocznej edycji Satyrykonu w Muzeum Karykatury będzie przygotowywana indywidualna wystawa laureata Nagrody Muzeum Karykatury.

Joanna Gębal (ur. 1989) zajmuje się ilustracją oraz grafiką użytkową, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Ukończyła Wydział Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie z dyplomem w Pracowni Ilustracji oraz w Pracowni Grafiki Artystycznej. Tworzy ilustracje do magazynów, książek, animacji, projektuje wzory na tkaniny, opakowania produktów, identyfikacje wizualne. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych m.in. w Warszawie, Łodzi, Frankfurcie, Ljubljanie, Rydze, Milwaukee, Montpellier, Tokio. Dwukrotnie nagradzana w konkursie Klubu Twórców Reklamy.

Satyrykon to międzynarodowy, otwarty konkurs, do którego autorzy mogą zgłaszać rysunki, grafiki, fotografie, rzeźby oraz inne dzieła plastyczne. Na tegoroczny 45. Satyrykon zgłoszono 2500 prac 764 autorów z 65 krajów świata. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 188 prac. Prace oceniano w dwóch kategoriach – ŻART i SATYRA oraz w ramach tegorocznego tematu – SZKOŁA.

www.muzeumkarykatury.pl


Śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

- Reklama -spot_img

Wydarzenia dnia

Bądź na bieżąco

11,029FaniLubię
1,438ObserwującyObserwuj
517ObserwującyObserwuj
- Reklama -strony internetowe

Musisz odwiedzić

- Reklama -agencja seo
- Reklama -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content