7 i 9.XI zapraszamy do Lengrenówki na pop-upową wystawę prac Joanny Gębal

7 i 9 października zapraszamy do Lengrenówki przy ulicy Brzozowej 6/8a na pop-upową wystawę prac Joanny Gębal – laureatki Nagrody Muzeum Karykatury w konkursie 45. Międzynarodowej Wystawy Satyrykon Legnica 2022 za pracę „Lekcja”.

Nagrodziliśmy „Lekcję”, bo ujął nas styl tej pracy, jej ciepły humor. Nasze życie na zdalnym to właśnie te wszystkie okienka na ekranie komputera. W pracy Joanny Gębal na chwilę tworzą spójną, choć ulotną całość. – tak motywował decyzję dyrektor Muzeum Karykatury w Warszawie, Paweł Płoski.

Wernisaż odbędzie się w piątek 7 października o godzinie 18.00.

Prace można oglądać w piątek od 18.00 do 21.00 i w niedzielę od 12.00 do 18.00. Podczas wizyty w Lengrenówce będzie można osobiście spotkać się z artystką. Muzeum pierwszy raz zaprasza na wydarzenie w stylu pop-up – jednorazowe, krótkotrwałe, efemeryczne.

Dodatkowo w gablotach plenerowej Galerii W-Z przy schodach ruchomych na Starym Mieście do 17 października można oglądać wybrane prace artystki.

Do 23 października w Muzeum Karykatury przy ul. Koziej 11 można oglądać wystawę pokonkursową Satyrykon 2022, gdzie wśród blisko dwustu najlepszych prac tegorocznej edycji można obejrzeć nagrodzoną „Lekcję” oraz pracę „Basen”.

Od tegorocznej edycji Satyrykonu w Muzeum Karykatury będzie przygotowywana indywidualna wystawa laureata Nagrody Muzeum Karykatury.

Joanna Gębal (ur. 1989) zajmuje się ilustracją oraz grafiką użytkową, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Ukończyła Wydział Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie z dyplomem w Pracowni Ilustracji oraz w Pracowni Grafiki Artystycznej. Tworzy ilustracje do magazynów, książek, animacji, projektuje wzory na tkaniny, opakowania produktów, identyfikacje wizualne. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych m.in. w Warszawie, Łodzi, Frankfurcie, Ljubljanie, Rydze, Milwaukee, Montpellier, Tokio. Dwukrotnie nagradzana w konkursie Klubu Twórców Reklamy.

Satyrykon to międzynarodowy, otwarty konkurs, do którego autorzy mogą zgłaszać rysunki, grafiki, fotografie, rzeźby oraz inne dzieła plastyczne. Na tegoroczny 45. Satyrykon zgłoszono 2500 prac 764 autorów z 65 krajów świata. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 188 prac. Prace oceniano w dwóch kategoriach – ŻART i SATYRA oraz w ramach tegorocznego tematu – SZKOŁA.

www.muzeumkarykatury.pl


Śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
majówka w warszawie wycieczka rowerowa

Wielka majówka. Śródmieście śladami Kory | Wycieczka rowerowa

📅 Data: 01 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Okólnik 2 💲 Podczas wydarzenia...
majówka w warszawie - wydarzenia

Weekend majowy w Warszawie – uroczystości, koncerty, imprezy

Zbliża się długi weekend majowy. W najbliższych dniach w stolicy odbędą się liczne uroczystości, zgromadzenia i przemarsze,...
Majówka w Warszawie - atrakcje na długi weekend

Majówka w Warszawie – atrakcje na długi weekend

Podczas przedłużonego weekendu majowego na mieszkańców Warszawy czeka szereg emocjonujących wydarzeń i atrakcji, takich jak porywające widowisko...
Wystawa EUFORIA - wydarzenia warszawa

Wystawa EUFORIA. Warszawa klubowa w Muzeum Woli

Wystawa EUFORIA w żywy sposób przypomina tętniącą życiem warszawską scenę klubową, która pojawiła się po 1989 roku,...