22.X Kolejne święto boksu w Hali Gwardii

Już w tę sobotę, 22 października, na ringu w warszawskiej Hali Gwardii zmierzą się najlepsi polscy zawodnicy z Mazowsza i Śląska. Dzięki kolejnej edycji Landowski Boxing Night (LBN) współorganizowanej z CBR Events, operatorem obiektu, miłośników pięściarstwa czeka pełen emocji wieczór. Hala Gwardii jak zwykle będzie otwarta dla wszystkich, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Początek sportowych zmagań zaplanowano na godz. 18.00. Ze względu na rangę imprezy, sędziowania pojedynków podczas LBN podejmą się jedni z najlepszych arbitrów w Polsce – Paweł Skrzecz, zdobywca m.in. tytułu wicemistrza olimpijskiego, oraz jego brat bliźniak Grzegorz Skrzecz, medalista mistrzostw świata i Europy.

„To już 6. edycja Gali Boksu, odkąd rozpoczęliśmy zarządzanie Halą Gwardii. Bardzo ważne jest dla nas podtrzymywanie dawnej tradycji obiektu. W sobotę razem z Łukaszem Landowskim organizujemy to niesamowite sportowe wydarzenie, a w niedzielę udostępniamy naszą przestrzeń na wyjątkową konferencję – TEDxMarszałkowska. Nie zabraknie na niej ważnych tematów społecznych, inspirujących osobowości i wciągających historii. Jestem dumny, że stworzyliśmy miejsce, w którym odbywają się tak różnorodne wydarzenia – sportowe, kulturalne, charytatywne, społeczne – dla wszystkich Warszawiaków.” – mówi Robert Baj, prezes CBR Events, zarządca obiektu.

Odbywające się w obiekcie gale boksu nawiązują do pięściarskich tradycji tego miejsca. Za każdym razem cieszą się ogromną popularnością wśród warszawiaków nie tylko ze względu na wysoki poziom rywalizacji, ale również wyjątkową atmosferę tych spotkań.

Kilkadziesiąt lat temu w Hali Gwardii mieścił się klub Gwardia Warszawa i historyczne centrum polskiego boksu. To właśnie tu, w trakcie Mistrzostw Europy w Boksie w 1953 roku, podopieczni m.in. legendarnego trenera Feliksa „Papy” Stamma, wywalczyli aż dziewięć medali, co było niespotykanym w tej dyscyplinie sportu sukcesem. Obecny operator obiektu upamiętnił ten fakt wyjątkową ekspozycją wielkoformatowych zdjęć pięściarzy, które można podziwiać w trakcie każdego pobytu.


 

Śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

zajęcia jogi aktywna warszawa

Bezpłatne zajęcia jogi dla mieszkańców Bemowa

📅 Data: poniedziałek, 3 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Osiedle Przyjaźń Zapraszamy na zajęcia...
atrakcje dla dzieci warszawa

Dzień dziecka w Warszawie – pikniki, warsztaty, koncerty i...

Dzieci w Warszawie mogą spodziewać się wielu ciekawych zajęć podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Pikniki, warsztaty, koncerty i...
procesje warszawa

Boże Ciało – procesje przejdą przez stolicę

30 maja obchodzimy Boże Ciało w związku z tym w różnych częściach miasta odbędą się procesje. Procesja Bożego...
budowa II linii metra na Bemowie

Postęp prac na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie

Pełną parą idą przygotowania do rozpoczęcia budowy tunelu na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie. W wyspecjalizowanym...
basen odkryty warszawa

Już 29 maja Aktywna Warszawa otwiera dwa baseny odkryte

Już od 29 maja zostaną otwarte dwa baseny odkryte w Warszawie - w Centrum Inflancka i Parku...

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...