2 grudnia wystartuje 61. Rajd Barbórka

Kryterium Asów na ulicy Karowej po raz kolejny pokaże wyjątkowe umiejętności czołowych kierowców. Start 61. Rajdu Barbórskiego zaplanowano na sobotę, 2 grudnia. Ostatni, najbardziej efektowny odcinek odcinków specjalnych rajdu tradycyjnie odbędzie się na Powiślu. Organizacja trasy rajdu będzie wiązała się z zamknięciem ulic i ograniczeniami w parkowaniu.

Rywalizacja rozpocznie się na Autodromie w Słomczynie, a następnie przeniesie się na Tor Służewiec, gdzie na kierowców czekają kolejne dwa wyjątkowe etapy. Na Autodromie Bemowo rajdowcy będą poruszać się po dobrze znanym kibicom moście. Zwieńczeniem rajdu jest niezwykle wymagający i słynny wyścig Aces Criterion, który odbywa się na kultowej ulicy Karowej w samym sercu Warszawy.

Pod patronatem Prezydenta m.st. Warszawy w Warszawie odbędzie się 61. Zlot Barbórki.

Odpowiednie władze rozważają wprowadzenie ograniczeń parkowania i zmian w ruchu.
Oczekuje się, że w tym roku Aces Criterion przyciągnie znaczną liczbę entuzjastów. W ramach przygotowań do wydarzenia trybuny zostaną zbudowane wcześniej. Od czwartku 30 listopada do poniedziałku 4 grudnia do godziny 23:00 ulica Furmańska będzie niedostępna. Ponadto w tym okresie zamknięty będzie również ciąg dla pieszych. Zamknięty odcinek ulicy Furmańskiej to odcinek od ulicy Karowej do wjazdu na parking.

W dniu rajdu kilka ulic będzie niedostępnych zarówno dla parkowania, jak i ruchu.

Obszar rozciągający się od Krakowskiego Przedmieścia do ulicy Dobrej, zwany potocznie Karową, ma bogatą historię i tętniącą życiem kulturę, która przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów.
Furmańska biegnie na całym dystansie od Karowej do Bednarskiej.
Obszar rozciągający się od Karowej po Leszczyńską potocznie nazywany jest Browarną.
Wiślana, pochodząca z Dobrej, znajduje się około stu metrów przed skrzyżowaniem z ulicą Browarną.
Jadąc z Dobrej w stronę Browarnej, natkniemy się na Lipową.
Jadąc od Furmańskiej w stronę Placu Hoovera, należy kierować się trasą Bednarska.
Ponadto tego samego dnia obowiązywać będzie zakaz parkowania na ulicach Gęstej i Dobrej pomiędzy Karową a Bednarską.

Na drodze wewnętrznej prowadzącej do Automobilklubu Polskiego na Bemowie, biegnącej równolegle do ulicy Powstańców Śląskich, przez dwa kolejne dni: piątek i sobotę, a konkretnie 1 i 2 grudnia, będzie obowiązywał zakaz parkowania.

Autobusy linii 127 dowiozą pasażerów aż do pętli Mariensztat.
2 grudnia, czyli w sobotę, autobusy linii 127 będą miały zmienioną trasę. Zamiast dojeżdżać do pętli przy ul. Browarnej, autobusy pojadą dalej ulicą Dobrą i dotrą do pętli Mariensztat. Po przyjeździe autobusy powrócą na swoją dotychczasową trasę, kursując ulicami Dobra, Nowego Zjazdu, Wybrzeża Kościuszkowskiego i Karowej.

Jeśli szukasz kompleksowych informacji na temat reorganizacji ruchu w związku z remontami i inwestycjami infrastrukturalnymi, odwiedź infoulice.um.warszawa.pl lub facebook.com/infoulice. Informacje o trasach poruszania się pojazdów komunikacji miejskiej w Warszawie można znaleźć na stronie wtp.waw.pl. Ponadto możesz zapisać się na bezpłatną usługę powiadamiania, która będzie na bieżąco informować Cię o nadchodzących utrudnieniach w ruchu i zmianach w transporcie, do której możesz uzyskać dostęp za pośrednictwem strony Miejskiego Centrum Kontaktu w Warszawie lub aplikacji 19115.

Źródło: Źródło: um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości co się dzieje w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

zajęcia jogi aktywna warszawa

Bezpłatne zajęcia jogi dla mieszkańców Bemowa

📅 Data: poniedziałek, 3 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Osiedle Przyjaźń Zapraszamy na zajęcia...
Dworzec Zachodni Warszawa

Prace na stacji Warszawa Zachodnia – zmiany w kursowaniu...

Rozpoczyna się kolejny etap remontu i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia oraz otaczających ją linii kolejowych, co wiąże...
atrakcje dla dzieci warszawa

Dzień dziecka w Warszawie – pikniki, warsztaty, koncerty i...

Dzieci w Warszawie mogą spodziewać się wielu ciekawych zajęć podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Pikniki, warsztaty, koncerty i...
procesje warszawa

Boże Ciało – procesje przejdą przez stolicę

30 maja obchodzimy Boże Ciało w związku z tym w różnych częściach miasta odbędą się procesje. Procesja Bożego...
budowa II linii metra na Bemowie

Postęp prac na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie

Pełną parą idą przygotowania do rozpoczęcia budowy tunelu na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie. W wyspecjalizowanym...
basen odkryty warszawa

Już 29 maja Aktywna Warszawa otwiera dwa baseny odkryte

Już od 29 maja zostaną otwarte dwa baseny odkryte w Warszawie - w Centrum Inflancka i Parku...