“Musicalove i Filmove” czwartki na Działdowskiej

Przeżyj koncert jak żaden inny, na którym zaprezentowany zostanie niesamowity repertuar najpopularniejszych międzynarodowych i polskich hitów muzycznych i filmowych. Przygotuj się na urzeczywistnienie kultowych utworów, w tym „Can you Feel the Love Today” Eltona Johna, „Love Story” Andy’ego Williamsa, potężnych ballad Whitney Houston „I have Nothing” i „I will Always Love You” oraz urzekającej melodii utworu „Falling slow” z musicalu Once. Miss Saigon zaszczyci także scenę serdecznymi wykonaniami „Why God” i „The Last Night of the World”. Prym wiodą ze swoimi wyjątkowymi talentami wokalnymi Marta Burdynowicz i Marcin Januszkiewicz, którym towarzyszy utalentowana Agnieszka Szczepaniak. Ci cenieni artyści dostarczą zarówno oryginalne wersje tych ponadczasowych klasyków, jak i ich polskie tłumaczenia, zapewniając naprawdę niezapomniane wrażenia. Gdy muzyka wypełni powietrze, podzielą się także porywającymi historiami na temat swoich ról, zapraszając widzów do magicznego świata teatru muzycznego i filmu.

📍 Gdzie? Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6
📆 Kiedy? 25.01 czwartek, 19:00
🔖 Cena: Wstęp wolny

MARTA BURDYNOWICZ – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku ze specjalizacją wokal muzyczny i aktorstwo, może pochwalić się imponującą karierą zarówno teatralną, jak i filmową. Gościła na scenach renomowanych teatrów, m.in. Teatru Muzycznego ROMA, Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru RAMPA, Teatru Syrena, Warszawskiej Opery Kameralnej, Mazowieckiego Teatru Muzycznego, Teatru Muzycznego w Poznaniu i Teatru Muzycznego w Łodzi. Marta zapisała się także w świecie filmu, współpracując z uznanym reżyserem Piotrem Trzaskalskim przy filmie „Na chwilę, na zawsze”. Jej talent sięga także do dubbingu, użyczając głosu ukochanym postaciom w filmach takich jak „Dumbo”, „Wiedźmin” i „My Little Pony: New Generation”.

Wyjątkowe zdolności Marty zostały docenione, gdy została zwyciężczynią 12. edycji „The Voice of Poland” pod okiem trenerki Justyny ​​Steczkowskiej. Jako solistka porywała publiczność w całej Polsce występami na koncertach muzyczno-rozrywkowych. Do godnych uwagi wydarzeń należy jej udział w koncertach hołdowych ku czci legendarnych kompozytorów, takich jak Hans Zimmer, Ennio Morricone i John Williams, w prestiżowych miejscach, takich jak Torwar w Warszawie (Koncert Królewski) i 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Marta gościła także na scenach cenionych sal koncertowych, m.in. Filharmonii Opolskiej, Filharmonii Bałtyckiej i Teatru Polskiego w Warszawie.

Oprócz dokonań teatralnych i muzycznych Marta prezentowała swój talent na renomowanych festiwalach. Była finalistką 21. edycji festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, gdzie podczas II etapu konkursu w Sopocie otrzymała Nagrodę Publiczności i wyróżnienie jury. Wyjątkowe umiejętności wokalne Marty zapewniły jej także miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Anna German, gdzie swoimi występami nadal zachwyca publiczność w całej Europie i Azji. Byłam jurorem obu edycji popularnego programu rozrywkowego „Śpiewamy Razem. Teraz wszyscy razem”. Dodatkowo miałam okazję uczestniczyć w odcinku „Szansa na sukces: Opole 2020”, w którym wykonałam utwory utalentowanego Zbigniewa Wodeckiego.

MARCIN JANUSZKIEWICZ – to artysta wszechstronnie utalentowany, wyróżniający się jako aktor, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Swoją przygodę ze sztukami performatywnymi rozpoczął w 2010 roku, gdy ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Początkowo swoje umiejętności prezentował na scenie Teatru Collegium Nobilium. Od 2010 do 2012 roku związany z Warszawskim Teatrem Współczesnym, gdzie stworzył porywające kreacje w spektaklach takich jak „Moralność pani Dulskiej” pod dyrekcją Agnieszki Glińskiej i „Hamlet” w reżyserii Macieja Englerta. Kontynuując swoją działalność artystyczną, Marcin Januszkiewicz związał się z Teatrem Studio i brał udział w tak znaczących spektaklach, jak „Anna Karenina”, „Wiśniowy sad”, „Dwóch biednych Rumunów mówiących po polsku” i „Wichrowe wzgórza” (za które otrzymał wyróżnienie aktorskie na Festiwalu im. 53. Kaliskie Spotkania Teatralne) do 2016 roku. W 2017 roku zaprezentował swój talent w ciepło przyjętej przez krytykę sztuce „Dziecko Starego Miasta” w reżyserii Cezarego Studniaka w Teatrze WARSawy, która została okrzyknięta jednym z najlepszych przedstawień sezonu. Obecnie Marcin Januszkiewicz współpracuje z cenionymi teatrami, takimi jak Teatr Muzyczny Roma, Mazowiecki Teatr Muzyczny, Teatr Muzyczny w Poznaniu. Dodatkowo pełni funkcję aktora etatowego w Teatrze Rampa w Warszawie. Oprócz działalności teatralnej zajmuje się komponowaniem muzyki i tworzeniem tekstów piosenek. Warto zauważyć, że przyczynił się do powstania piosenek w wykonaniu Natalii Szroeder (Wszystko), Dawida Kwiatkowskiego (Boję się) i Margaret (Nie chcę). Ściśle współpracując z kompozytorem i aranżerem Mariuszem Obijalskim, wspólnie skomponowali muzykę i napisali teksty do autorskiej produkcji muzycznej „Liże Twoje serce” pod dyrekcją Agnieszki Glińskiej. Od 2015 roku współpracuje z Piotrem Rubikiem, czego efektem są płyty takie jak „Songs of Happiness” i „Because of My Name” oraz single „Pół na Pół” i „Dokąd”, które zawierają jego własny wkład liryczny. W październiku 2017 roku ukazał się jego debiutancki album „Osiecka po msku”. Następnie w 2020 roku zaprezentował swój drugi album, trafnie zatytułowany „Perfect Lady Pank”. Ostatnio, w 2022 roku, wydał swój inauguracyjny autorski projekt, EP-kę „Free Peace”, która powstała we współpracy z Kubą Więckiem.

AGNIESZKA SZCZEPANIAK – Pianistka, kompozytorka, aranżerka i producentka muzyczna. Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, a swój talent zaprezentowała wykonując II Koncert fortepianowy Siergieja Prokofiewa z Orkiestrą Filharmonii Narodowej. W trakcie swojej kariery zdobywała uznanie publiczności zarówno w Polsce, jak i za granicą (Litwa, Niemcy, Francja, Finlandia, USA) zarówno jako solistka, jak i kameralistka. Szczepaniak wydała także płytę zatytułowaną „Ale Szopka”, na której znajdują się jej własne kompozycje oraz nagrania stworzone we współpracy z tak uznanymi artystami, jak Urszula Dudziak i Justyna Steczkowska. Magazyn Jazzpress okrzyknął album najlepszym albumem roku ze względu na jego różnorodność stylistyczną. Aktywnie współpracuje z instrumentalistami, wokalistami i aktorami, komponuje muzykę do różnych spektakli teatralnych. Warto zauważyć, że utrzymuje silną współpracę z Teatrem Syrena w Warszawie i UMFC.

Źródło: wck-wola.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości Warszawa info, co się dzieje w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

zajęcia jogi aktywna warszawa

Bezpłatne zajęcia jogi dla mieszkańców Bemowa

📅 Data: poniedziałek, 3 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Osiedle Przyjaźń Zapraszamy na zajęcia...
atrakcje dla dzieci warszawa

Dzień dziecka w Warszawie – pikniki, warsztaty, koncerty i...

Dzieci w Warszawie mogą spodziewać się wielu ciekawych zajęć podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Pikniki, warsztaty, koncerty i...
procesje warszawa

Boże Ciało – procesje przejdą przez stolicę

30 maja obchodzimy Boże Ciało w związku z tym w różnych częściach miasta odbędą się procesje. Procesja Bożego...
budowa II linii metra na Bemowie

Postęp prac na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie

Pełną parą idą przygotowania do rozpoczęcia budowy tunelu na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie. W wyspecjalizowanym...
basen odkryty warszawa

Już 29 maja Aktywna Warszawa otwiera dwa baseny odkryte

Już od 29 maja zostaną otwarte dwa baseny odkryte w Warszawie - w Centrum Inflancka i Parku...

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...