Gra miejska – Przygoda z Tatą

Strona głównaAKTYWNA WARSZAWAGra miejska – Przygoda z Tatą

Gra miejska – Przygoda z Tatą

- Reklama -spot_img

Gra miejska – Przygoda z Tatą

19 czerwca br. m.in. w Warszawie odbędzie się gra miejska „Przygoda z Tatą” organizowana przez Fundację Akademickiego Związku Sportowego. W wydarzeniu weźmie udział Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz. Mieszkańcy Warszawy, którzy nie mają jeszcze planów na długi weekend, mogą w atrakcyjny sposób spędzić czas z rodziną. Czekają zagadki, ciekawe konkurencje oraz koncert. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 przy Rektoracie SGGW (na Starym Kampusie), ul. Nowoursynowska 166. Udział jest darmowy.

Plan Wydarzenia

8:00 – 9:45 – biuro zawodów – odbiór pakietów startowych
10:00 – start gry miejskiej „Przygoda z Tatą”
12:30 – koncert „Mamy Śpiewamy” – wspólna zabawa rodzin przy muzyce
13:30 – losowanie nagród

Udział mogą wziąć drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do wspólnego przeżywania przygód mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Można biegać, spacerować, a uczestnicy do 13 roku życia mogą poruszać się na hulajnogach lub rowerkach. Najważniejsze jest to, żeby dobrze się bawić i wspólnie spędzać czas.

Do pokonania jest 10 konkurencji takich jak wspólne wiosłowanie na ergometrze, rzuty do kosza, rodzinna sztafeta, ale też zagadki dotyczące lokalnej historii. Kolejność wykonywanych zadań jest dowolna, ale najpierw trzeba odnaleźć się patrząc na mapę.

– Działania na rzecz rodziny są priorytetem rządu. W związku z tym, że zbliża się Dzień Ojca   myślę, że wszyscy powinniśmy sobie życzyć, aby jak najwięcej czasu spędzać z naszymi dziećmi. Cieszymy się, że możemy zachęcić do wspólnej aktywności w tak atrakcyjnej formie – powiedział Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki.

– Praca i dodatkowe zajęcia sprawiają, że na co dzień mamy mało czasu dla siebie. Dlatego korzystając z kilku wolnych dni warto zrobić coś wspólnie. Pokażmy naszym dzieciom, że potrafimy dobrze się bawić, albo zaprośmy swoich rodziców na wspólny spacer z odrobiną przygody – mówi Rafał Jachimiak, wiceprezes AZS Warszawa, koordynator wydarzenia odbywającego się w stolicy.

Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.

Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy do znalezienia  na stronie https://przygodaztata.azs.pl/miasta/warszawa/.

Zapisyhttps://przygodaztata.azs.pl/zapisy/

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/436223627918795

Zapisy trwają do 18 czerwca do godz. 18.00.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego, która realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej i jest elementem kampanii wzmacniającej ojcostwo pod hasłem OJCOSTWO – PRZYGODA ŻYCIA.

Konkurs na zorganizowanie gry miejskiej „Przygoda z Tatą” realizowany był w ramach programu „Ojcostwo – Przygoda życia” zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Wyłoniono organizacje, które finalnie zorganizują grę miejską w 15. Województwach.

źródło: Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego


 

śledź na bieżąco nasz portal aktywna Warszawa

- Reklama -spot_img

Wydarzenia dnia

Bądź na bieżąco

11,029FaniLubię
1,438ObserwującyObserwuj
517ObserwującyObserwuj
- Reklama -strony internetowe

Musisz odwiedzić

- Reklama -agencja seo
- Reklama -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content