Atrakcje dla dzieci okolice Warszawy

Atrakcje dla dzieci okolice Warszawy podpowiadamy na które naprawdę warto zwrócić uwagę. Tymczasem jest to świetny sposób na jednodniową wycieczkę poza miasto, relaks i rodzinną zabawę. Odkryjmy je razem!

Bajka Park, Błonie – atrakcje dla dzieci okolice warszawy

Park Bajka to kompleks placów zabaw na Błoniu, około 35 km od centrum stolicy. To atrakcja dla dzieci w okolicach Warszawy, która obejmuje kilka stref tematycznych, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród najmłodszych dzieci największą popularnością cieszy się strefa wodna, choć dorośli też lubią w niej przebywać.

Wybierając się do Bajka Park warto zadbać o to, aby maluch miał na sobie wygodne, a przede wszystkim antypoślizgowe buty, ponieważ powierzchnie wokół zraszaczy fontann i zbiorników wodnych potrafią być bardzo śliskie. W upalne dni warto również zabrać kostium kąpielowy i ubranie na zmianę, zarówno dla siebie, jak i dziecka.

Bajka Park, Błonie koło Warszawy
Bajka Park, Błonie koło Warszawy

Park Rozrywki Julinek – atrakcje dla dzieci okolice warszawy

Ta atrakcja dla dzieci w okolicach Warszawy kiedyś kojarzyła się głównie z cyrkiem, teraz jednak jej profil działalności jest bardzo szeroki i każdy znajdzie coś dla siebie. Znajduje się tu również hotel, na wypadek, gdybyśmy chcieli przedłużyć wizytę do dwóch dni. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji tego miejsca jest Sky Circus, największy park linowy w Polsce, z 7 trasami i prawie 140 przeszkodami.

Jeśli Twoje dziecko wydaje się za małe na taką atrakcję jak park linowy, koniecznie wypróbuj trasy przeznaczone dla najmłodszych, zapewniające pełne bezpieczeństwo poprzez zastosowanie ciągłej asekuracji. To świetna okazja do wypracowania równowagi. Mamy jednak świadomość, że są rodzice, którym to się nie podoba – wtedy warto skorzystać z innej oferty Parku Rozrywki Julinek, np. krainy pontonów, zjeżdżalni, placu zabaw, go- gokarty i quady, zajęcia z animatorami. Dzięki bogatej ofercie gastronomicznej, uwzględniającej wybredne podniebienia naszych dzieci, nie musimy martwić się o posiłki.

Park Rozrywki Julinek
Park Rozrywki Julinek

Bajkowe sady Klemensa – atrakcje dla dzieci okolice warszawy

Kolejna atrakcja dla dzieci w okolicach Warszawy, którą chcielibyśmy Państwu przedstawić, znajduje się około 80 kilometrów od centrum stolicy, a więc jest najdalej położonym obiektem od opisanych. Chcieliśmy jednak zawrzeć na tej liście Fairy Tale Sady Klemensa, ponieważ przy normalnym ruchu dojazd zajmuje nieco ponad godzinę, a naprawdę jest to miejsce, które warto odwiedzić. Park rozrywki i rekreacji zajmuje powierzchnię 5 hektarów, więc łatwo się domyślić, że ilość atrakcji będzie przytłaczająca.

I rzeczywiście, każdy znajdzie coś dla siebie. Piknik na piasku, wylegiwanie się na leżaku czy bujanie w hamaku sprzyjają relaksowi, a najmłodsi mogą bawić się na dmuchanych zamkach i trampolinach, jeździć pociągiem, pobawić się na placu zabaw czy przejść przez labirynt. Miejsce zaprojektowane z myślą o rodzinach z dziećmi: bez problemu można jeździć na wózku, kupić przekąski i posiłki, a także szybko dotrzeć do toalety z dowolnego miejsca w parku.

 

Bajkowe sady Klemensa
Bajkowe sady Klemensa

Park of Poland – Suntago Wodny Świat

Ostatnią atrakcją dla dzieci w okolicach Warszawy, którą Państwu przedstawiamy, jest park wodny Suntago, idealny na upalne dni, kiedy nie chcemy odwiedzać atrakcji na świeżym powietrzu. Znajduje się około 60 km od Warszawy i jest jednym z największych tego typu obiektów w Europie. Znajdziemy tu kilkanaście basenów, tropikalną wyspę i kilkadziesiąt zjeżdżalni.

Park Wodny Suntago zajmuje powierzchnię około 20 hektarów. Rodzice mogą zrelaksować się pod palmami iw jacuzzi lub w strefie wellness, podczas gdy dzieci będą bawić się w aquaparku. Ze względu na urozmaicone atrakcje i baseny o różnej głębokości, z nastolatkiem będziemy się dobrze bawić z nastolatkiem.

Park of Poland - Suntago

Atrakcje dla dzieci Warszawa i okolice Warszawy

Park Szczęśliwice

Park Szczęśliwicki znajduje się ok. 5km od centrum, na Ochocie. Powstał w latach 60. XX wieku na terenie składowiska gruzu z czasów II wojny światowej i zajmuje powierzchnię 30 ha.

W parku znajdują się 3 place zabaw, ogólnodostępny basen, boisko do siatkówki plażowej, maszyny do ćwiczeń, dwa jeziora z kaczkami oraz kolejka górska.

Największą atrakcją jest góra narciarska, na której można jeździć przez cały rok. Jest wiele restauracji, tras rowerowych, tras spacerowych i dużo lodów.

Podczas weekendu nie zabraknie też specjalnych imprez otwartych, nadmuchiwanych zamków, wypożyczenia aut elektrycznych dla dzieci i kto wie co jeszcze.

Park Linowy Bielany Park

Park Linowy to fantastyczne miejsce, które oferuje atrakcje dla dzieci okolice Warszawy. Możesz przeżyć przygodę z liną na wysokości, bez konieczności specjalistycznego treningu wspinaczkowego.

Można poczuć smak ryzyka, ale bez ryzyka iz dużą dawką adrenaliny. Świetna zabawa i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Zabawa w parku linowym to okazja do sprawdzenia swoich sił i charakteru w ekstremalnych warunkach na 5 trasach o różnym stopniu trudności.

Świetna lokalizacja – położona na obrzeżach Lasu Bielańskiego, dogodny dojazd (Wisłostrada-Gwiaździsta) lub ścieżkami rowerowymi wzdłuż Kępy Potockiej.

atrakcje dla dzieci pod warszawą
atrakcje dla dzieci pod warszawą

Kampinoski Park Narodowy

Park powstał w 1959 roku w województwie warszawskim i został wpisany na listę Światowego Rezerwatu Biosfery UNESCO. Najlepiej jechać rowerem, ponieważ park oferuje niesamowite, niekończące się trasy.

Atrakcje dla dzieci okolice Warszawy – kolejna propozycja Kampinoski Park Narodowy położony jest na północny zachód od Warszawy, będąc jedynym parkiem narodowym graniczącym ze stolicą liczącą ponad milion mieszkańców.

To także jeden z największych parków narodowych niziny europejskiej, rozciągającej się od Oceanu Atlantyckiego po Bug. Park został założony 19 stycznia 1959 roku w celu ochrony pozostałości Puszczy Kampinoskiej w starej dolinie Wisły.

Obecna powierzchnia Parku wynosi 36 533 ha, z czego 15% jest objęte ochroną ścisłą.

Centrum Nauki Kopernik – Eksperymentuj z dziećmi

Każdy lubi eksperymenty, rodzice i dzieci. To najlepsze miejsce na spędzenie czasu z dzieckiem, ponieważ w tym muzeum jest tak wiele rzeczy do zobaczenia i zrobienia, a także wiele ciekawych rozwiązań technicznych do odkrycia.

Wystarczy wejść na stronę kopernik.org.pl i poszukać Klubu Młodego Odkrywcy. Kluby Młodego Odkrywcy, młodzież i dzieci wspólnie przeprowadzają eksperymenty pod okiem opiekunów i indywidualnie zdobywają wiedzę.

Muzeum Świat Iluzji

Muzealny Świat Iluzji zapewnia świetną zabawę i fascynującą naukę dla młodzieży i dorosłych dzięki złudzeniom optycznym, paradoksom i zjawiskom sprzecznym z prawami fizyki. Na swojej drodze znajdziesz ponad 100 atrakcji takich jak: Tunel Wirowy, który namiesza w Twoim wyczuciu równowagi, Pokój Lustrzany zmieniający definicję nieskończoności, hologramy tworzące obrazy 3D, Pokój Amesa, który pozwoli Ci stać się „gigant” i wiele innych atrakcji. Odwiedzając nas na Rynku 21 na Starym Mieście w Warszawie, weźmiesz udział w zaskakującej, zabawnej podróży. Pozwoli nie tylko poszerzyć horyzonty postrzegania rzeczywistości, ale także dostarczy wiedzy, która dla wielu osób pozostaje zagadką. Nie zapomnij zabrać ze sobą telefonu! W naszej niezwykłej przestrzeni będziesz miał okazję zrobić zdjęcia, których nie da się zrobić nigdzie indziej! Muzealny Świat Iluzji życzy dużo zabawy.

Muzeum Domków Lalek Gier i Zabawek

Muzeum Domków dla Lalek, Gier i Zabawek (dawniej Muzeum Domków dla Lalek z siedzibą w Pałacu Kultury i Nauki) – muzeum zabawek w Warszawie, placówka wielokrotnie nagradzana i wyróżniana za działalność edukacyjną i kulturalną. Oddział Główny Muzeum jest obecnie w reorganizacji, na Starym Mieście w Kamienicy Rogozińskiej przy Krzywym Kole 2/4 działa Oddział Wystaw Czasowych. Oddział ma na celu prezentację różnorodnych wystaw czasowych o tematyce związanej z dawnymi zabawkami, lalkami i grami, a także prezentację prac współczesnych artystów i rzemieślników.

atrakcje dla dzieci okolice warszawy
atrakcje dla dzieci okolice warszawy

Interaktywne Muzeum Flipperów “Pinball Station”

Pinball Station to pierwsze w Warszawie Interaktywne Muzeum Pinballa. Powstała w czerwcu 2016 roku dzięki wielkiej pasji i zaangażowaniu dwóch hobbystów i kolekcjonerów. Zaczęliśmy z 30 płetwami. Dziś w naszej kolekcji znajduje się ponad 150 gier pinballowych i zręcznościowych, z których ponad 100 zostało odrestaurowanych i dostępnych dla odwiedzających Pinball Station. Jeśli chcesz wrócić do lat 80. i 90., pograć na maszynach nigdzie niedostępnych jak Bord-Golf z 1932 roku lub po prostu – chcesz znów poczuć się jak dziecko, przyjdź do naszego Muzeum.

atrakcje dla dzieci okolice warszawy_
atrakcje dla dzieci okolice warszawy_

Atrakcje dla dzieci okolice Warszawy – podsumowanie:

Atrakcje dla dzieci okolice Warszawy to wiele zabytków, muzeów, które się nie nudzą, zielone parki z placami zabaw, ZOO, ponad 30 kin, kawiarnie i restauracje przyjazne dzieciom, baseny odkryte Warszawa i aquaparki czynne przez cały rok, oraz plaże w Warszawie. Są też teatry, Filharmonia, a nawet imponująca Opera Narodowa z przedstawieniami dla dzieci, warto więc sprawdzić repertuar i sprawdzić dostępność.

Warszawa jako stolica Polski ma bardzo wiele do zaoferowania nie tylko dzieciom ale też dorosłym. Na naszym portalu znajdziecie aktualne wydarzenia Warszawa, warto śledzić na bieżąco co się dzieje w Warszawie, oraz polecane miejsca w Warszawie.

Stolica oferuje mnóstwo rodzinnych zajęć i ciekawych miejsc takich jak atrakcje dla dzieci okolice Warszawy, które z pewnością zainteresują i zabawią zarówno dzieci, jak i rodziców. Dzieci mogą również korzystać z jazdy konnej, lodowisk, torów gokartowych i wielu innych form rozrywki. W Warszawie możesz również znaleźć doskonałe możliwości, aby zapewnić swoim dzieciom edukację na światowym poziomie w międzynarodowych szkołach, gdzie będą uczyć się z dziećmi z całego świata. Rodziny odwiedzające Warszawę z dziećmi z przyjemnością znajdą zajęcia, które sprawią, że dzieci będą zajęte i szczęśliwe.


 

Może Cię również zainteresować: Masza i Niedźwiedź

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

wydarzenia-warszawa-fort bema

Bezpłatna wypożyczalnia kajaków Fort Bema

📅 Data rozpoczęcia: 27 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00 📅 Data zakończenia: 17 września 2024 📌 Miejsce: Warszawa -...
Filmowa Stolica Lata

Pokazy w ramach Filmowej Stolicy Lata 2024

📅 Data rozpoczęcia: 27 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 21:30 📅 Data zakończenia: 5 września 2024 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście 19....
GCW wprow

Gramy Całe Wakacje 2024 – spektakle plenerowe Teatru Polonia...

📅 Data rozpoczęcia: 1 lipca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📅 Data zakończenia: 30 lipca 2024 📌 Miejsce: Warszawa -...
wypożyczalnia kajaków na Jeziorze Kamionkowskim (1)

Bezpłatna wypożyczalnia kajaków na Jeziorze Kamionkowskim

📅 Data rozpoczęcia: 2 lipca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00 📅 Data zakończenia: 31 sierpnia 2024 📌 Miejsce: Warszawa -...
wydarzenia-warszawa-strefa sportu

Rodzinna Strefa Sportu przed Pałacem Kultury i Nauki

📅 Data rozpoczęcia: 28 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00 📅 Data zakończenia:29 września 2024 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście,...
Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce

5 lipca startuje 30. Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na...

Już w najbliższy piątek, 5 lipca, rozpoczyna się wyczekiwany 30. Międzynarodowy Festiwal Jazzowy na świeżym powietrzu na...