Masza i Niedźwiedź – weekendowe poranki w Multikinie

Masza i Niedźwiedź – weekendowe poranki w Multikinie. Od 29 października 2021 r. po raz pierwszy w Polsce, można oglądać „Maszę i Niedźwiedzia” na wielkim ekranie w Warszawie w Multikinie.

Poranki: Masza i niedźwiedź
czas trwania: 76 minut
każda sobota i niedziela od 29.10 – sprawdź godziny seansów w repertuarze

Pokazy dostępne również w projekcie dla grup przedszkolnych: Moja Pierwsza Wizyta w Kinie

Bilety: https://multikino.pl/wydarzenia/dzieci/poranki-masza-i-niedzwiedz

masza i niedźwiedź na youtube
masza i niedźwiedź na youtube

Masza i Niedźwiedź – na YouTube

Masza i Niedźwiedź to rosyjski animowany serial telewizyjny stworzony przez Olega Kuzovkova i wyprodukowany przez Animaccord Animation Studio, luźno oparty na ustnej opowieści ludowej dla dzieci o tej samej nazwie. Spektakl skupia się na przygodach małej dziewczynki o imieniu Masza i jej troskliwego przyjaciela, niedźwiedzia, który zawsze chroni ją przed katastrofami.

Pierwszy odcinek został wydany w 2009 roku. Serial został przetłumaczony na 42 języki i był emitowany niemal w każdym zakątku świata przez takich gigantów medialnych jak Turner, NBCUniversal, Netflix, Sony Pictures, Google, Viacom, Univision, Rai, France TV, KIKA, SBT itp.

Wiele odcinków odniosło sukces na YouTube. W szczególności rosyjskojęzyczna wersja odcinka „Przepis na katastrofę” miała ponad 4,40 miliarda wyświetleń w listopadzie 2021 r., co czyni go ósmym najczęściej oglądanym filmem wszechczasów i najczęściej oglądanym wideo na YouTube, które nie jest teledyskiem.

Spektakl Masza i Niedźwiedź składa się z pięciu sezonów. Sezon 5, rozpoczęty w czerwcu 2020 r., był pierwszym wyprodukowanym w Rosji animowanym programem telewizyjnym, który został wydany w rozdzielczości 4K.

Masza i Niedźwiedź – fabuła

Masza jest trzyletnią dziewczynką, która mieszka w lesie ze swoją świnią, kozą i psem. W pierwszym odcinku pokazano, że wszystkie zwierzęta w lesie się jej boją, ponieważ nieustannie zmusza je do zabawy. Wtedy Masza widzi motyla i nieumyślnie podąża za nim do domu Niedźwiedzia, który poszedł na ryby. Grając tam, robi duży bałagan. Kiedy wraca, widzi katastrofę spowodowaną przez Maszę. Niedźwiedź próbuje pozbyć się Maszy, ale mu się to nie udaje, a on i Masza zostają przyjaciółmi.

Masza mieszka w małym żółtym domu na stacji kolejowej gdzieś w centralnej Rosji. Jeśli wierzyć indeksowi pocztowemu w ep. 23. Podrzutek, domy Maszy i Niedźwiedzia znajdują się gdzieś w pobliżu Tiumeń.

Na dziedzińcu jej domu mieszka świnia Rosie, 3 kurczaki, pies i koza, którzy wydają się być przerażeni Maszą i jej wybrykami.

W każdym odcinku serialu Masza jest przedstawiana jako inteligentna, miła, ale psotna mała dziewczynka, która odkrywa otaczający ją świat. Prowadzi to do wielu zabawnych i zabawnych sytuacji. Dobroduszny Niedźwiedź zawsze stara się trzymać Maszę z dala od kłopotów, ale często staje się niezamierzoną ofiarą jej psot. W serialu występuje kilka drugoplanowych postaci, w tym kuzynka Maszy Dasha, pingwin zaadoptowany przez Niedźwiedzia, młoda panda z Chin, która jest kuzynem Niedźwiedzia, dwa wilki mieszkające w starym ambulansie UAZ, tygrys, który kiedyś pracować z Niedźwiedziem w cyrku i Niedźwiedzią Kobietą, która jest obiektem uczuć niedźwiedzia. Postacie to także zając, wiewiórki i jeże, świnia o imieniu Rosie, koza i pies, którzy mieszkają na podwórku Maszy.

Masza i Niedźwiedź_
Masza i Niedźwiedź_

Masza i Niedźwiedź – główni bohaterowie

Masza

Masza to 3-letnia dziewczynka, która jest przedstawiana jako niegrzeczna i nadpobudliwa, i zawsze myśli o zabawie. Mieszka w domu przy stacji kolejowej; w pobliżu jej domu znajduje się ścieżka prowadząca do domu Niedźwiedzia. Masza bardzo kocha niedźwiedzia, ale w swoich grach stwarza mu problemy. W serialu nie pokazano ani rodziców Maszy, ani rodziców jej przyjaciół. Uwielbia słodycze, skakać w wiadrze i oglądać rysunki jej i Niedźwiedzia. Postać Maszy łączy cechy 3-latki (popełnianie błędów gramatycznych w mowie, płacz, gdy nie dostaje tego, czego chce) z dorosłymi umiejętnościami (gra w tenisa, łowienie ryb, robienie przetworów, gra na gitarze elektrycznej). W odcinku „God Save the Queen” okazuje się, że Masza ma super siłę, ponieważ udało jej się ciągnąć wielotonowy pociąg w pobliżu swojego domu, aby wydać eleganckie przyjęcie dla Króla Lwa. Wypowiada jej Alina Kukushkina po rosyjsku, a po angielsku Elsie Fisher.

Masza ma włosy w kolorze miodowego blondu, spięte w kok, zielone oczy, różowe policzki z piegami, jasną karnację i smukłą sylwetkę. Zwykle nosi różową bluzę z kapturem, niebiesko-białą koszulę z długimi rękawami, różową sukienkę ogrodniczkę i różowe, żółte i białe trampki.

Chociaż Masza jest denerwująca i irytująca ze swojej natury, co można ocenić po większości odcinków. W rzeczywistości jest bardzo inteligentna, jeśli chodzi o wykorzystanie swojego mózgu, aby znaleźć jakieś zastosowanie. Jest genialnym dzieckiem, które poznajemy budując furgonetkę dla wilków.

Kiedy niedźwiedź wymykał się bez niej na wakacje, chowa się w walizce i pokazuje widzom, że jest sprytna.

Chociaż walczy z Pandą, pomaga mu, gdy Czarny Niedźwiedź opiekuje się nimi. To pokazuje jej stronę, z której łączy się, by walczyć o swoich przyjaciół.

Wiele razy pomaga Niedźwiedziowi, umawiając go z Niedźwiedzią Kobietą, którą niedźwiedź uwielbia. To ona sugeruje mu, że kocha muzykę współczesną.

Są chwile w serialu, w których pokazuje, że może być miła i troskliwa, kiedy chce. Widzimy, że w 68. odcinku pomaga dokończyć Kwartet, który był niemożliwy z powodu rywalizacji między dwoma niedźwiedziami.

Masza i Niedźwiedź multikino
Masza i Niedźwiedź multikino

Niedźwiedź

Niedźwiedź to emerytowany niedźwiedź brunatny z cyrku kamczackiego, który mieszka w domu wydrążonym w lesie. Jego przeszłe zajęcie czyni go bardzo utalentowanym w sztukach scenicznych (takich jak żonglerka, jazda na rowerze, a nawet magia sceniczna), chociaż znany jest również z innych hobby, a nawet zajęć intelektualnych. Niektóre odcinki zawierają retrospekcje, w których wspomina swoje dzieciństwo jako dziecko w tym samym domu. W wersji rosyjskojęzycznej Masza nazywa go „Mishka”, tradycyjna nazwa nadawana niedźwiedziom w rosyjskich opowieściach. Jest ogromnym niedźwiedziem o wielkim sercu i jest postacią podobną do ojca Maszy, a także postacią przyjazną dla niej. Głos zabrali mu Boris Kutnevich i Irina Kukushkina. Wcześniej przebywał także w Moskwie.

Zwierzęta Maszy

Terier, koza i świnia (aw pierwszym odcinku kurczaki), które mieszkają przed domem Maszy na jej podwórku, ale prawie za każdym razem, gdy Masza wychodzi, chowają się, aby jej uniknąć. Świnia jest często zmuszana do zabawy z Maszą, która przebiera się jak dziecko w wózku. W odcinku „Gorączka tańca” okazuje się, że świnia ma na imię Rosie.

Niedźwiedzica

Niedźwiedzica to samica niedźwiedzia grizzly. Niedźwiedź jest w niej zakochany i czasami robi wszystko, by jej zaimponować. Za pierwszym razem odrzuciła go na rzecz Czarnego Niedźwiedzia, tylko po to, by zdać sobie sprawę, jak bardzo jest zaabsorbowany sobą. Innym razem podniosła nos na klasyczną grę na gitarze Beara, ponieważ wolała bardziej nowoczesną muzykę. Mimo to Niedźwiedzica zwykle otwiera się przed Niedźwiedziem, na przykład w chwili, gdy zgodziła się zjeść z nim kolację, a czasami jest miła dla Maszy, na przykład dając jej magazyn o modzie, pomagając w szkoleniu jej do gry w tenisa mecz przeciwko Czarnemu Niedźwiedziowi i pomagając jej nauczyć się jeździć na łyżwach.

Dasza

Dasha jest kuzynką Maszy z Moskwy, która wygląda jak Masza, ale jest bardziej „damska”, ma niebieskie oczy, nosi niebieskie okulary i pomarańczową sukienkę. Boi się Niedźwiedzia i nazywa go „Kudłatym”, „Potworem” i „Bestią”. [6] Jej głosem jest Alina Kukushkina.

Panda

Panda to młody panda i młody kuzyn Niedźwiedzia z Chin. On i Masza są rywalami, często kłócą się za każdym razem, gdy przychodzi z wizytą, ale od czasu do czasu dogadują się i wspólnie bawią.

masza i niedźwiedź w multikinie
masza i niedźwiedź w multikinie

Masza i Niedźwiedź – produkcja

Produkcja serialu prowadzona jest w kraju w Studio Animacji Animaccord od 2008 roku. Scenariusz każdego odcinka napisał Oleg Kuzovkov, twórca kreskówki. Następnie storyboarding jest opracowywany zgodnie ze scenariuszem i w sumie składa się z co najmniej 2000 slajdów. Po tym, jak zespół zakończy fabułę odcinka, ruszają prace nad animaticiem 2D. Na tym etapie animatorzy określają czas trwania każdej sceny w odcinku, sposób umieszczania w niej postaci i interakcji ze sobą. Po zakończeniu tego etapu produkcji odcinek przekazywany jest do dubbingu. Dubbing musi zostać ukończony przed zastosowaniem animacji 3D, ponieważ animatorzy 3D muszą wcześniej znać dialogi, intonacje i emocje postaci, aby zsynchronizować ruchy warg z dźwiękiem i sprawić, by ich mimika wyglądała realistycznie.

Muzyka do każdego odcinka została napisana przez rosyjskiego kompozytora Wasilija Bogatyrewa. Wiele kompozycji stylizowanych jest na słynne utwory: Moonlight Sonata, V Symfonia Beethovena, motyw cyrkowy z filmu Soviet Circus, a w odcinku „One-Hit Wonder” gwiazda rocka Masza wykonuje piosenkę w stylu grupy AC/ DC. Większość piosenek użytych w kreskówce, takich jak ścieżki dźwiękowe odcinków „Dnia prania” i „Lekcji fortepianu”, stała się popularna w Rosji i za granicą.

Masza i Niedźwiedź – aplikacja mobilna

Pierwsza aplikacja mobilna Masza i Niedźwiedź została wydana przez Ministerstwo Aplikacji w sierpniu 2011 r. W 2013 r. pierwsza gra mobilna Masza i Niedźwiedź: Szukaj i ratuj została opublikowana przez Ministerstwo Aplikacji. Później więcej wydawców, takich jak Indigo Kids, PSV Studio, Noviy Disk, opracowało i wydało gry i aplikacje zawierające Maszę i Niedźwiedzia.

Podsumowanie

Masza i Niedźwiedź to popularna na całym świecie seria o przygodach psotnej dziewczynki Maszy, która uwielbia odkrywać świat, oraz jej miłego i troskliwego przyjaciela, Niedźwiedzia.

Masza jest energiczną i ciekawską dziewczynką, która mieszka na starym dworcu w lesie i uwielbia bawić się z każdym, kogo spotyka.

Niedźwiedź to ciepła, ojcowska postać, która stara się prowadzić Maszę i chronić ją przed krzywdą. Chociaż lubi spędzać czas w samotności, tęskni za chwilami, kiedy Maszy nie ma w pobliżu.

Razem z szmacianą grupą przyjaznych zwierząt, które zadomowiły się w lesie, Masza i Niedźwiedź bawi dorosłych i dzieci, ucząc widzów o kreatywności, lojalności i prawdziwej przyjaźni.

Śledź, jak Masza opowiada swoje unikalne wersje popularnych bajek w sposób, który tylko ona może. Pięknie animowany, wciągający serial zabawny dla rodzin z tradycyjnymi historiami.

Polecamy również artykuł: Atrakcje dla dzieci w okolicach Warszawy


 

Źródła:

https://mashabear.com

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Przez najbliższe dwa lata miasto Warszawa będzie realizować nową inicjatywę, której celem będzie sterylizacja i wszczepianie chipów...
majówka w warszawie - wydarzenia

Weekend majowy w Warszawie – uroczystości, koncerty, imprezy

Zbliża się długi weekend majowy. W najbliższych dniach w stolicy odbędą się liczne uroczystości, zgromadzenia i przemarsze,...
Majówka w Warszawie - atrakcje na długi weekend

Majówka w Warszawie – atrakcje na długi weekend

Podczas przedłużonego weekendu majowego na mieszkańców Warszawy czeka szereg emocjonujących wydarzeń i atrakcji, takich jak porywające widowisko...