10 najpopularniejszych wtyczek WordPress na rok 2021

10 najpopularniejszych wtyczek WordPress na rok 2021. Przedstawiamy najlepsze wtyczki WordPress, które powinny znaleźć się na każdej stronie internetowej.

Wtyczki WordPress są to dodatki, które możesz zainstalować w swojej witrynie WordPress, aby uwzględnić nowe opcje i funkcje. Prawdopodobnie dostępna jest wtyczka, która może wykonać prawie wszystko, co możesz chcieć zrobić ze swoją witryną.

W tym artykule przedstawimy 10 najpopularniejszych i najbardziej polecanych wtyczek WordPress na 2021 rok.

10 najpopularniejszych wtyczek WordPress – wprowadzenie

WordPress to idealna platforma do tworzenia niemal każdego rodzaju strony internetowej. Jest przyjazny dla początkujących i bardzo elastyczny. Istnieją jednak pewne rozwiązania, których wprowadzenie wymaga użycia dodatkowych wtyczek WordPress.

Standardowo strony internetowe WordPress zawierają wiele przydatnych funkcji, które sprawiają, że tworzenie i prowadzenie strony internetowej jest proste — nawet dla zupełnie początkujących. Może się jednak okazać, że potrzebujesz więcej opcji lub funkcji, niż sam WordPress może zapewnić, i właśnie do tego możesz wykorzystać najpopularniejsze wtyczki WordPress.

Wtyczki WordPress to dodatkowe oprogramowanie, które możesz pobrać i zainstalować na swojej stronie. Zapewniają dodatkowe funkcje i funkcjonalność — czasami wprowadzają tylko jedną niewielką zmianę, innym razem wdrażają cały zestaw opcji. Możesz znaleźć wtyczkę, która doda prawie wszystko do Twojej witryny, w tym formularze kontaktowe, sklep internetowy lub dodatkowe funkcje bezpieczeństwa. Możesz nawet użyć wtyczek, aby zwiększyć konwersje i generować leady! Do wyboru są tysiące wtyczek w różnych przedziałach cenowych.

Dlaczego wtyczki WordPress są przydatnym dodatkiem do Twojej witryny?

Jak już wyjaśniliśmy, WordPress jest potężnym i elastycznym rozwiązaniem, które pozwala tworzyć każdego rodzaju stronę internetową (wizytówkę, bloga czy sklep). Jeśli jednak chcesz stworzyć naprawdę funkcjonalną stronę, wtyczki są idealnym rozwiązaniem. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy prowadzisz bloga, czy ogromną witrynę e-commerce.

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć dodanie wtyczek do witryny WordPress. Wiele wtyczek dodaje określone, ukierunkowane funkcje, których potrzebujesz na swojej stronie internetowej. Alternatywnie, niektóre wtyczki ułatwiają praktyczne aspekty budowania strony internetowej (takie jak wtyczki do tworzenia stron).
Wreszcie wtyczki mogą zwiększyć bezpieczeństwo witryny i poprawić jej wydajność. Co więcej, kwitnąca społeczność WordPressa oznacza, że ​​istnieje wiele doskonałych darmowych lub tanich opcji wtyczek — więc nie musisz rozbijać banku, aby ulepszyć swoją witrynę.

10 najpopularniejszych wtyczek WordPress
10 najpopularniejszych wtyczek WordPress

10 najpopularniejszych wtyczek WordPress na rok 2021

Poniższe wtyczki są wysoce zalecane zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Każdy spełnia kryteria, które omówiliśmy w poprzedniej sekcji i oferuje unikalny zestaw funkcji.

Krótko mówiąc, jeśli tworzysz niesamowitą witrynę WordPress w 2021 roku lub odświeżysz starą witrynę, to są to pierwsze wtyczki, które powinieneś wypróbować!

1. Jetpack

Jetpack to uniwersalna wtyczka WordPress stworzona przez programistów WordPress (Automattic), która oferuje cały zestaw funkcji aktywowanych moduł po module. Obejmuje to takie funkcje, jak formularze kontaktowe, bezpieczeństwo witryny, opcje zaangażowania użytkowników, kopie zapasowe witryny i wiele innych.

Jeśli zapłacisz za wersję premium wtyczki WordPress, uzyskasz również dostęp do funkcji, które mogą pomóc Twojej witrynie w osiągnięciu wyższej pozycji w wyszukiwarkach, a także kilku przydatnych narzędzi reklamowych. W ten sposób będziesz mieć dostęp zarówno do w pełni zarządzanego systemu hostingowego, jak i kompleksowego zestawu funkcji zapewniających bezpieczeństwo Twojej witryny.

Kluczowe cechy:

 • Zapewnia ochronę przed atakami brute force.
 • Pozwala zabezpieczyć swoje loginy i dodać do witryny uwierzytelnianie dwuskładnikowe.
 • Zawiera różne narzędzia do analizy i udostępniania społecznościowego.

Cena: Bezpłatna

2. Yoast SEO

Search Engine Optimization (SEO) to strategia, która, jeśli jest przestrzegana prawidłowo, może pomóc Twojej witrynie osiągnąć wyższą pozycję w wyszukiwarkach, takich jak Google i Bing. Jest to jednak skomplikowany zestaw zasad i wytycznych, którego skuteczne wdrożenie może być trudne. Na szczęście Yoast SEO ułatwia optymalizację postów i stron, oferując zestaw narzędzi do doskonalenia słów kluczowych i dostosowywania tego, co pojawi się w wyszukiwarkach. Wtyczka Yoast w wersji Premium jest wykorzystywana przez agencje interaktywne takie jak np. AW PROJEKT w ramach abonamentu na pozycjonowanie stron www.

Kluczowe cechy:

 • Umożliwia optymalizację wyników wyszukiwania, w tym tytułów, adresów URL i metaopisów.
 • Analizuje Twoje strony i posty oraz wskazuje obszary wymagające poprawy.
 • Pozwala kontrolować, które strony Twojej witryny są wyświetlane w wynikach wyszukiwania Google.

Cena: Bezpłatna

3. Contact Form 7

Prawdopodobnie będziesz chciał, aby odwiedzający Twoją witrynę mogli się z Tobą skontaktować, niezależnie od tego, czy chcą tylko podzielić się swoimi przemyśleniami na temat Twoich treści, czy chcą się z Tobą skontaktować i tu przydatne będzie wdrożenie wtyczki WordPress Contact Form 7. Umieszczenie formularza kontaktowego bezpośrednio na Twojej stronie to wygodny sposób, aby to umożliwić. Contact Form 7 umożliwia dodawanie wielu takich formularzy do stron — i dostosowywanie ich tak, aby użytkownicy mogli przesyłać dokładnie te informacje, których potrzebujesz.

Kluczowe cechy:

 • Umożliwia tworzenie i dostosowywanie formularzy kontaktowych oraz wstawianie ich do stron lub postów.
 • Ułatwia dodawanie unikalnych pól do formularzy.
 • Umożliwia dołączenie rozwiązania reCAPTCHA do formularzy w celu zwalczania spamu.

Cena: Bezpłatna

4. WooCommerce

Jedną z rzeczy, których podstawowa platforma WordPress nie zawiera domyślnie, jest możliwość stworzenia sklepu e-commerce. W tym miejscu wkracza WooCommerce. Ta wtyczka WordPress jest najpopularniejszym rozwiązaniem e-commerce dla WordPress i pozwala stworzyć sklep internetowy do sprzedaży produktów fizycznych i/lub cyfrowych. Jego twórcy (osoby z Automattic) oferują również wiele przydatnych rozszerzeń bezpłatnych i premium, które mogą zapewnić dodatkową funkcjonalność dla Twojego sklepu.

Kluczowe cechy:

 • Umożliwia wyświetlanie i sprzedaż towarów fizycznych i cyfrowych bezpośrednio z Twojej witryny.
 • Zawiera wiele opcji płatności i wysyłki.
 • Oferuje dostęp do szerokiej gamy funkcji za pośrednictwem rozszerzeń.

Cena: Bezpłatna

najlepsze wtyczki wordpress
najlepsze wtyczki wordpress

5. The Events Calendar

Dostępnych jest wiele wtyczek WordPress, które umożliwiają dodanie listy wydarzeń do Twojej witryny. The Events Calendar jest jednym z najlepszych kalendarzy, ponieważ jest łatwy w użyciu i zapewnia wysokiej jakości wyniki. Ponadto możesz w pełni dostosować swój kalendarz — a jego aktualizacja jest prosta.

Kluczowe cechy:

 • Pozwala tworzyć wydarzenia i dodawać je do jednego zorganizowanego kalendarza.
 • Umożliwia użytkownikom przeglądanie Twojego kalendarza na wiele sposobów.
 • Zawiera dodatkowe funkcje, takie jak funkcja wyszukiwania i mapy.

Cena: Bezpłatna

6. Slider Revolution

Slider Revolution to kolejna bardzo popularna wtyczka WordPress, która jest zawarta w wielu motywach WordPress premium. Pomaga urozmaicić projekt witryny, umożliwiając tworzenie suwaków, karuzeli i nie tylko. Ta wtyczka oferuje wiele opcji wyświetlania zdjęć, postów, filmów i innych treści w atrakcyjny wizualnie i przyjazny dla użytkownika sposób.

Kluczowe cechy:

 • Zawiera wizualny edytor stron typu „przeciągnij i upuść”, aby uprościć proces projektowania.
 • Umożliwia dodawanie do witryny suwaków, karuzeli i scen bohaterów.
 • Oferuje projektanta strony głównej, dzięki czemu możesz dostosować swoją stronę główną.

Cena: $25

7. Easy Social Share Buttons for WordPress

W dzisiejszych czasach trudno jest zbudować udaną obecność w Internecie bez strategicznego wykorzystania mediów społecznościowych. Na szczęście integracja mediów społecznościowych z WordPress jest prosta dzięki przyciskom Easy Social Share dla WordPress. Za pomocą tej wtyczki możesz dodawać do swojej witryny przyciski, które zachęcają odwiedzających do udostępniania Twoich treści za pośrednictwem własnych kont w mediach społecznościowych.

Co więcej, istnieje również wiele dodatkowych funkcji, takich jak formularze zgody na przesyłanie wiadomości e-mail, analityka i wiele rozszerzeń, które pomagają poprawić wrażenia z udostępniania.

Kluczowe cechy:

 • Umożliwia dodawanie przycisków udostępniania w mediach społecznościowych do Twoich postów i stron.
 • Zawiera 52 szablony na początek oraz wiele opcji projektowania i animacji.
 • Integruje się z ponad 50 różnymi sieciami społecznościowymi.

Cena: $19

8. EWWW Image Optimizer

Obrazy, które są zbyt duże lub źle zoptymalizowane, mogą spowolnić działanie Twojej witryny, zaszkodzić wrażeniom użytkowników, a nawet zniechęcić niektórych odwiedzających. EWWW Image Optimizer to potężne, przydatne narzędzie, które optymalizuje zarówno nowe, jak i istniejące obrazy w Twojej witrynie, tak aby miały jak najmniejszy wpływ na jej wydajność. Dostępna jest również wersja oparta na chmurze (EWWW Image Optimizer Cloud), która zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo podczas procesu.

Kluczowe cechy:

 • Automatycznie optymalizuje obrazy i konwertuje je do najlepszego formatu pliku pod kątem wydajności.
 • Zapewnia różne opcje kompresji, takie jak doskonała i wysoka kompresja.
 • Zawiera funkcje bezpieczeństwa, takie jak szyfrowanie SSL i bezpłatne 30-dniowe kopie zapasowe obrazów.

Cena: Bezpłatna

9. Akismet

Akismet jest preinstalowany w wielu instalacjach WordPress. Łatwo przeoczyć tę wtyczkę lub jej nie aktywować, ale jest to doskonałe narzędzie, z którego będziesz chciał skorzystać. Chroni Twoją witrynę przed komentarzami spamowymi, odfiltrowując je, dzięki czemu odwiedzający mogą angażować się w Twoje treści bez konieczności przedzierania się przez nieistotne reklamy lub powtarzające się komentarze. Darmowa wersja jest wystarczająca dla większości witryn, ale opcja premium może być dobrym wyborem dla firm.

Kluczowe cechy:

 • Automatycznie sprawdza wszystkie komentarze w Twojej witrynie i odfiltrowuje potencjalny spam.
 • Pozwala sprawdzić, co zostało oznaczone jako spam, więc w razie potrzeby możesz poprawić wtyczkę.
 • Łączy się z globalną, stale aktualizowaną bazą danych, co oznacza, że stale się poprawia.

Cena: Bezpłatna

10. MonsterInsights

MonsterInsights to najpopularniejsza wtyczka Google Analytics do WordPressa. Korzystając z tego narzędzia, możesz szybko i łatwo połączyć swoją witrynę z platformą Google Analytics. Otrzymasz pulpit nawigacyjny specyficzny dla Google bezpośrednio w panelu administracyjnym WordPress, dzięki czemu możesz podejmować decyzje oparte na danych w kontekście, w którym ma to największe znaczenie.

MonsterInsights może również pomóc w śledzeniu klientów na wielu platformach i urządzeniach. Obejmuje to integrację z przyspieszonymi stronami mobilnymi Google (AMP). Kolejną korzyścią jest to, że w przeciwieństwie do innych wtyczek do śledzenia linków, MonsterInsights nie spowolni Twojej witryny. Wszystkie te funkcje mogą pomóc w uzyskaniu pełnego obrazu ruchu w Twojej witrynie, dzięki czemu możesz wprowadzać ulepszenia.

Kluczowe cechy:

 • Udostępnia niestandardowe raporty dotyczące danych dotyczących odbiorców, zachowania, treści, e-commerce, formularzy, Search Console i niestandardowych wymiarów.
 • Oferuje łatwą integrację z WooCommerce w celu śledzenia produktów i sprzedaży.
 • Umożliwia korzystanie ze śledzenia Google Adsense i linków partnerskich.

Cena: Bezpłatna

Może Cię zainteresować:


Polecamy również śledzić wydarzenia Warszawa  – gdzie znajdziesz kalendarz aktualnych wydarzeń, które odbywają się w Warszawie. Do wyboru masz wiele ciekawych propozycji: muzea w Warszawie, kina w Warszawie, gdzie zjeść w Warszawie, parki w Warszawie, teatry w Warszawie, weekend w Warszawie, dzieje się w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Co się dzieje w Warszawie

Czym jest i jak funkcjonuje biuro wirtualne?

Na początkowym etapie prowadzenia działalności gospodarczej, bardzo dużym kosztem może okazać się wynajmowanie biura. Młodzi przedsiębiorcy radzą sobie...
procesor

Na co zwrócić uwagę przed zakupem procesora?

Podczas wyboru procesora kluczowe jest zrozumienie jego funkcji w komputerze. Odpowiedni CPU gwarantuje płynność działania, efektywny multitasking...

Agencja e-commerce – czym się zajmuje?

Handel elektroniczny, czyli e-commerce, rozwija się w niespotykanym dotąd tempie. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wprowadzenie...
stoiska handlowe

Profesjonalne projektowanie stoisk handlowych – poznaj ofertę firmy TRK

Profesjonalne stoiska handlowe są niezbędne dla skutecznej promocji i sprzedaży produktów. Priorytetem jest dostosowanie każdego projektowanego stoiska...
Komputery Dell - jaki komputer biurowy wybrać

Komputery Dell – jaki komputer biurowy wybrać?

W branży IT komputery Dell są urządzeniami bardzo poszukiwanymi i często wybieranymi. Dzięki bogatej, ponad trzydziestoletniej historii,...
optymalizacja-strony

Lokalizacja strony internetowej- wskazówki

Liczne badania pokazują, że ponad 65% internautów wybiera treści w ich ojczystym języku, a średnio 40% nie...