Menedżery haseł, 4 najlepszych menedżerów haseł w 2021 roku

Strona głównaBLOGBIZNESMenedżery haseł, 4 najlepszych menedżerów haseł w 2021 roku

Menedżery haseł, 4 najlepszych menedżerów haseł w 2021 roku

- Reklama -spot_img

Menedżery haseł, 4 najlepszych menedżerów haseł w 2021 roku. W tym artykule przedstawiamy najlepsze menedżery haseł w 2021 roku, oraz odpowiadamy czym są menedżery haseł.

Bezpieczeństwo assword jest kluczem do ochrony witryny przed hakerami, ale stworzenie silnego i unikalnego hasła może być trudne. Niestety zapamiętanie tego może być jeszcze trudniejsze — chyba że używasz menedżera haseł.

Wcześniej przyjrzeliśmy się 10 sposobom zabezpieczenia witryny WordPress, a dziś rozszerzamy to o konkretne rekomendacje najlepszych menedżerów haseł do użycia.

Oprócz udostępnienia menedżerów haseł, które robią na nas największe wrażenie, dowiemy się, dlaczego bezpieczeństwo haseł ma kluczowe znaczenie dla właścicieli witryn, na co zwrócić uwagę w menedżerze haseł, a także kilka sprawdzonych metod dotyczących haseł.

Dlaczego bezpieczeństwo hasła jest ważne dla właścicieli witryn

Według raportu IBM Data Breach Report 2021, zhakowane dane logowania są odpowiedzialne za jedno na pięć włamań i naruszeń bezpieczeństwa danych. Co więcej, wykrycie włamania i rozwiązanie go może zająć miesiące.

Zhakowana witryna może mieć katastrofalne skutki. W skrajnych przypadkach może się okazać, że nie możesz już zalogować się do WordPressa lub preferowanego systemu zarządzania treścią (CMS). Zamiast tego będziesz musiał zalogować się ręcznie do panelu DreamHost lub cPanel i stamtąd zidentyfikować złośliwe pliki, które wymagają usunięcia. Czasami właściciele witryn nie mają innego wyjścia, jak ponowna instalacja WordPressa i przebudowa swojej witryny — jest to czasochłonne i drogie rozwiązanie.

Jednak w większości przypadków hakowanie jest trudniejsze do zauważenia, a jednocześnie nie mniej szkodliwe. Na przykład hakerzy mogą przekierowywać odwiedzających z Twojej strony do witryn spamowych, zbierać informacje o odwiedzających i dane kart kredytowych, przepisywać zawartość witryny, wydobywać kryptowalutę i wiele więcej.

Ponieważ właściciele witryn nie zawsze łatwo je wykryć, mogą działać przez wiele miesięcy. W tym czasie mogą spowodować utratę reputacji, ujawnić wrażliwe dane, które mogą następnie doprowadzić do kradzieży tożsamości i odpowiedzialności oraz spowodować długoterminowe szkody w pracy SEO. Dodatkowo, oczywiście, stracisz potencjalną sprzedaż, konwersje i przychody z reklam w tym czasie z powodu obniżonej jakości Twojej witryny.

Wielu właścicieli witryn zakłada, że ​​nie będą celem hakerów, zwłaszcza jeśli są właścicielami małej firmy lub mają ograniczony ruch w sieci. Jednak raport Verizon z 2019 r. wykazał, że małe firmy były ofiarami ponad 40% naruszeń danych. Przedsiębiorca oblicza, że ​​w samych Stanach Zjednoczonych daje to ponad 150 000 małych firm.

Dla wielu hakerów mniejsze strony internetowe są nisko wiszącym owocem. Często łatwiej je zhakować, ponieważ zabezpieczenia witryny nie są tak rygorystycznie skonfigurowane. W zespole rzadko jest też pełnoetatowy programista internetowy, który potrafi szybko wykryć i naprawić problemy. Innymi słowy: bez względu na to, jak mała lub duża jest Twoja witryna, istnieje ryzyko włamania.

Na szczęście poprawa bezpieczeństwa jaką umożliwiają menedżery haseł to szybki i łatwy sposób na lepszą ochronę witryny.

Menedżery haseł – ważne funkcje, których należy szukać w menedżerze haseł

Menedżer haseł pomoże Ci używać innego bezpiecznego hasła wszędzie tam, gdzie się logujesz, od strony internetowej po bankowość internetową.

Większość ludzi ponownie używa tego samego słabego hasła do wszystkiego z powodu trudności z zapamiętaniem wielu haseł. Nietrudno zrozumieć, dlaczego: przeciętna osoba musi zapamiętać aż 100 haseł.

W tym momencie w grę wchodzą menedżery haseł. Jest to aplikacja, która będzie generować i przechowywać dla Ciebie hasła i nazwy użytkowników. Jedyne, o którym musisz pamiętać (lub zapisać w bezpiecznym miejscu), to ten, który odblokowuje menedżera haseł.

100 bezpiecznych haseł? To trudne zadanie. Jednak tylko jeden? To wykonalne.

To powiedziawszy, nie wszystkie menedżery haseł są sobie równe. Upewnij się, że menedżer haseł ma następujące funkcje.

Menedżery haseł – szyfrowanie od końca do końca

Szyfrowanie typu end-to-end jest najbezpieczniejszym dostępnym rodzajem szyfrowania, a w menedżerze haseł nie podlega negocjacjom.

Zaszyfrowane hasła są konwertowane na kod. Aby więc odkryć twoje hasła, haker musiałby najpierw uzyskać do nich dostęp, a następnie rozszyfrować kod. Bez klucza ten drugi krok jest prawie niemożliwy do wykonania.

I odwrotnie, za każdym razem, gdy twoje hasła są niezaszyfrowane, są narażone na ataki hakerów. Tradycyjnie dane były szyfrowane podczas przesyłania. Oznaczało to, że Ty i wszyscy odbiorcy moglibyście przeglądać niekodowane dane, ale były one również niezaszyfrowane (czytaj: podatne na ataki) na serwerze, na którym były przechowywane.

W przeciwieństwie do tego, w przypadku pełnego szyfrowania hasła pozostają zaszyfrowane, nawet jeśli są przechowywane na serwerze. Nawet personel pracujący w menedżerze haseł nie może odkryć niezaszyfrowanych wersji.

Jedyne sytuacje, w których Twoje hasła są niezaszyfrowane i podatne na ataki, to kiedy masz do nich dostęp lub udostępniasz je innej osobie (co najlepiej zrobisz za pomocą funkcji udostępniania haseł w aplikacji, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo). To sprawia, że ​​szyfrowanie typu end-to-end jest złotym standardem bezpieczeństwa.

Menedżery haseł  – uwierzytelnianie wieloskładnikowe

Chociaż szyfrowanie typu end-to-end ochroni Twoje hasła przed atakami na serwer, nie powstrzyma najbardziej tradycyjnych włamań: kogoś, kto odkryje Twoje dane logowania do menedżera haseł lub po prostu wykradnie telefon komórkowy, na którym przechowywana jest aplikacja.

Właśnie tam ochroni Cię uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA), które wykorzystują menedżery haseł.  W przypadku usługi MFA do zalogowania się potrzebujesz nie tylko nazwy użytkownika i hasła, ale także dodatkowej identyfikacji. Niektóre popularne identyfikatory usługi MFA to:

 • Hasło jednorazowe (OTP): unikalny kod, który jest zwykle wysyłany SMS-em lub widoczny w aplikacji uwierzytelniającej
 • Twój odcisk palca lub inne uwierzytelnianie biometryczne
 • Pytania bezpieczeństwa
 • Wybór menedżera haseł z MFA — i upewnienie się, że go włączyłeś! — pomoże chronić

Twoją witrynę. Nie zapominaj, że możesz również skonfigurować usługę MFA dla swojej witryny, aby uzyskać dodatkowy poziom ochrony.

Menedżery haseł – uprawnienia oparte na rolach

Możliwe, że wiele osób ma dostęp do zaplecza Twojej witryny, gdzie przesyłasz treści, instalujesz wtyczki oraz dostosowujesz kod i motyw.

Aby zapewnić bezpieczeństwo witryny, ludzie powinni mieć dostęp tylko do tych obszarów, których potrzebują do pełnienia swojej roli. Na przykład nie chcesz, aby stażysta marketingowy mógł edytować kod Twojej witryny, ponieważ mógłby przypadkowo usunąć cały system rezerwacji lub przełączyć sklep internetowy w tryb offline.

Dzięki uprawnieniom opartym na rolach jest to łatwe do zarządzania. Wykorzystując menedżery haseł możesz po prostu przypisać role każdemu użytkownikowi, a następnie ustawić tak, aby hasła były udostępniane tylko osobom, które pełnią określone role.

System monitorowania ciemnej sieci

Czasami, bez względu na to, jak bardzo jesteś ostrożny, dane logowania zostaną zhakowane. Być może ktoś w Twojej firmie używa tego samego loginu do witryny, w której robi zakupy online lub w mediach społecznościowych. Może ktoś wysłał e-mailem dane logowania do nowego członka zespołu, a następnie jego e-mail został zhakowany.

Menedżery haseł z systemami monitorowania ciemnej sieci powiadomią Cię, jeśli którekolwiek z Twoich haseł pojawi się w przypadku naruszenia danych. Chociaż możesz ręcznie sprawdzić to w bazie danych Have I Been Pwned, wbudowany system monitorowania ciemnej sieci poinformuje Cię, gdy tylko naruszenie zostanie wykryte online.

Systemy monitorowania ciemnej sieci są coraz bardziej powszechną funkcją w menedżerach haseł, chociaż niektóre znane marki nadal tego nie oferują, takie jak RoboForm i Sticky Password.

Najlepsze menedżery haseł w 2021 r.

Dzięki licznym aplikacjom do zarządzania hasłami na rynku i szerokiej gamie cen wybór między nimi może być trudny.

Nie martw się: porównaliśmy główne marki, aby wybrać najlepsze menedzery hasłeł oparciu o funkcje bezpieczeństwa, kompatybilność, łatwość obsługi, dodatkowe funkcje i ceny. Bez względu na Twój budżet lub wymagania, jesteśmy pewni, że jeden z nich będzie Ci odpowiadał.

Najlepszy ogólny menedżer haseł: 1Password

1Password wyróżnia się nie tylko doskonałymi funkcjami, ale także łatwością obsługi. Wszystko jest intuicyjne i przyjazne dla początkujących, z jasnymi wyjaśnieniami.

Wygląda nieco ładniej na Macu i iOS niż na Windowsie i Androidzie, ale najbardziej zaimponowała nam jego kompatybilność z różnymi przeglądarkami, systemami operacyjnymi i aplikacjami. Połącz to z nieograniczoną liczbą urządzeń i funkcjami autouzupełniania haseł, a powinieneś zauważyć, że wypełnianie formularzy i haseł jest szybsze niż kiedykolwiek.

Jedynym minusem 1Password jest to, że nie ma darmowej wersji. Jednak często dostępne są zniżki dla nowych subskrybentów.

Cechy:

 • Nieograniczone urządzenia
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe
 • Pełne szyfrowanie AES-256
 • Aplikacje na Maca, iOS, Windowsa, Androida, Linuxa i Chrome OS
 • Rozszerzenia przeglądarki dla najpopularniejszych przeglądarek
 • Nieograniczone przechowywanie haseł
 • Uprawnienia oparte na rolach (tylko konta firmowe)
 • 1Password Watchtower, system monitorowania ciemnej sieci
 • Portfel cyfrowy
  Konta gości (tylko konta firmowe i zespołowe)
 • Autouzupełnianie hasła
 • Udostępnianie haseł za pośrednictwem sejfów haseł
 • Tryb podróży — funkcja tymczasowego usuwania poufnych informacji podczas podróży międzynarodowych

Cena: 36 USD rocznie za konto osobiste lub 60 USD za rodzinę do pięciu osób. Konta biznesowe zaczynają się od 96 USD za użytkownika rocznie, ale możesz zarejestrować 10 użytkowników za 240 USD rocznie dzięki pakietowi Teams Starter Pack. Każde konto jest objęte 14-dniową bezpłatną wersją próbną.

Najlepszy darmowy menedżer haseł: Bitwarden

Korzystanie z bezpłatnego menedżera haseł oznacza kompromis w zakresie niektórych funkcji, ale aplikacja o otwartym kodzie źródłowym Bitwarden zawiera imponujący zestaw funkcji za darmo.

Jeśli zdecydujesz, że potrzebujesz dodatkowych funkcji, wersja premium jest również przystępna cenowo. Kosztuje zaledwie 10 USD rocznie za konto osobiste, podczas gdy konta biznesowe premium zaczynają się od 36 USD za użytkownika rocznie.

Bitwarden nie jest tak przyjazny dla początkujących, jak niektóre inne opcje z naszej listy, ale na YouTube znajdziesz świetne samouczki. A kiedy już to opanujesz, w tym tanim i wesołym menedżerze haseł jest wiele do polubienia. Jeśli nie chcesz płacić za menedżera haseł premium, Bitwarden to doskonały wybór.

Cechy:

 • Bezpieczny generator haseł
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe
 • Ulepszone logowanie dwuskładnikowe (funkcja premium)
 • Szyfrowanie od końca do końca
 • Nieograniczone urządzenia
 • Aplikacje przeglądarkowe, mobilne i komputerowe
 • Bezpieczne udostępnianie tekstu
 • Bezpieczne udostępnianie plików (funkcja premium)
 • Wielu użytkowników (maks. 2 z bezpłatnym kontem)
 • Może również przechowywać informacje o karcie kredytowej

Cena: Bezpłatnie dla maksymalnie dwóch użytkowników. 10 USD rocznie za konto osobiste premium, 40 USD za konto rodzinne dla maksymalnie sześciu osób i 36–60 USD na użytkownika za konto biznesowe premium.

Najlepsze menedżery haseł dla firm: Dashlane

Do użytku osobistego preferujemy 1Password i Bitwarden. Darmowa wersja Bitwarden oferuje znacznie więcej funkcji niż Dashlane, z których najważniejszą jest wiele urządzeń. Tymczasem 1Password jest zarówno bardziej przystępny cenowo, jak i ogólnie wywarł na nas nieco większe wrażenie.

Dla firm jednak warto rozważyć Dashlane. Konsola administracyjna jest przyjazna dla użytkownika i doskonale nadaje się do zarządzania większymi zespołami. Tymczasem system monitorowania ciemnej sieci jest powszechnie chwalony przez użytkowników za liczbę znalezionych złamanych haseł.

Cechy:

 • Limitowana darmowa wersja (jedno urządzenie, maksymalnie 50 haseł)
 • Szyfrowanie od końca do końca
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe
 • Nieograniczona liczba urządzeń (tylko konta premium, rodzinne i firmowe)
 • Kompatybilny z Windows, Mac, Android, iPhone i iPad
 • System monitorowania ciemnej sieci
 • Uwierzytelnianie jednokrotnego logowania (SSO) dla łatwości użytkowania
 • Autouzupełnianie formularzy i płatności
 • Uprawnienia oparte na rolach (tylko konta firmowe)
 • Bezpłatna sieć VPN (tylko konta premium, rodzinne i biznesowe)

Cena: Freemium. Plany osobiste premium wahają się od 36 do 60 USD rocznie, plany rodzinne to 90 USD rocznie dla maksymalnie sześciu użytkowników, a plany biznesowe zaczynają się od 60 USD na użytkownika rocznie.

Bardzo dobry menedżer haseł –  Keeper

W przypadku większości użytkowników wystarczą funkcje zarządzania hasłami 1Password lub Dashlane. Jeśli jednak szukasz czegoś z dodatkowymi funkcjami bezpieczeństwa, Keeper może Ci bardziej odpowiadać.

Na przykład aplikacja do bezpiecznego przesyłania wiadomości KeeperChat oznacza, że ​​wszystkie wiadomości są przechowywane w bezpiecznym skarbcu. W przeciwieństwie do WhatsApp czy Slacka żadne zdjęcia lub filmy wysłane na czyjeś urządzenie mobilne nie zostaną pobrane do głównego folderu obrazów telefonu, gdzie mogą je łatwo przeglądać inne osoby.

Istnieją jednak pewne wady wysokiego poziomu bezpieczeństwa Keeper. Na przykład nie możesz zbiorczo zmieniać haseł, a Keeper nie będzie też automatycznie aktualizować Twoich haseł.

Dostępna jest darmowa wersja Keeper, ale znalezienie jej na stronie internetowej może być trudne. Łatwiej nam było wyszukać w Google hasło „Bezpłatne konto Keeper”. Pamiętaj, że darmowa wersja nie zawiera aplikacji komputerowej ani rozszerzenia przeglądarki internetowej.

Cechy:

 • Darmowa wersja (ograniczona do jednego urządzenia mobilnego)
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe
 • Nieograniczone hasła
 • Nieograniczone urządzenia
 • Portfel cyfrowy z nielimitowanymi płatnościami
 • Aplikacje na Androida, Maca, PC i iOS
 • Funkcja autouzupełniania formularzy
 • Bezpieczne przechowywanie plików
 • Bezpieczna aplikacja do przesyłania wiadomości KeeperChat
 • System monitorowania ciemnej sieci BreachWatch
 • Odzyskiwanie usuniętych haseł za pomocą kosza na śmieci
 • Całodobowe wsparcie i szkolenie Keeper Concierge
 • Uwierzytelnianie jednokrotnego logowania (tylko konta Enterprise)

Cena: Keeper Unlimited to 34,99 USD rocznie, 74,99 USD rocznie dla kont rodzinnych z maksymalnie pięcioma użytkownikami i 45 USD na użytkownika rocznie dla kont firmowych. Pakiet Plus kosztuje 58,47 USD rocznie na konto osobiste lub 103,48 USD rocznie na konta rodzinne. Dodatkowo studenci otrzymują 50% zniżki.

menadżery haseł keeper
menadżery haseł keeper

Najlepsze praktyki dotyczące hasła

Dzięki menedżerowi haseł już nigdy nie będziesz musiał ręcznie tworzyć hasła — z jednym bardzo ważnym wyjątkiem. Aby zalogować się do swojego menedżera haseł, musisz podać hasło. Nazywa się to hasłem głównym.

Aby zapewnić bezpieczeństwo tego hasła głównego, postępuj zgodnie z tymi najlepszymi praktykami:

 • Utwórz silne hasło. Napisaliśmy już o 11 sposobach tworzenia solidnych haseł, ale oto krótkie podsumowanie: nie używaj ich ponownie ani nie używaj popularnych fraz. Niech będzie miał co najmniej 8-16 znaków. Najlepsze są złożone hasła, więc dołącz cyfry i symbole. Rozważ użycie ciągu siedmiu (lub więcej) losowych słów ze słownika. I unikaj wszystkiego, co ma dla Ciebie znaczenie.
 • Nie udostępniaj go nikomu. Możesz im ufać, ale czy ufasz aplikacji do przesyłania wiadomości, której używasz?
 • Użyj uwierzytelniania wieloskładnikowego. W ten sposób, nawet jeśli ktoś zhakuje Twoje hasło, nadal nie będzie mógł uzyskać dostępu do Twojego menedżera haseł.
 • Nie zapisuj go w przeglądarce ani w pliku na komputerze. Jeśli chcesz to gdzieś nagrać, lepiej spisać to niż zapisać w formacie cyfrowym. Tylko nie bądź jak brytyjskie Ministerstwo Obrony i publikuj zdjęcia z hasłem w tle. Zamiast tego trzymaj go w bezpiecznym i niewidocznym od razu miejscu.
 • Nie zgub tego ani nie zapomnij. Może to wydawać się oczywiste, ale jest to zaskakująco łatwe, zwłaszcza jeśli Twój telefon normalnie pozwala zamiast tego używać odcisku palca. Niestety większość menedżerów haseł nie pozwala odzyskać utraconego hasła głównego, więc zapomnienie go oznacza utratę dostępu do każdego hasła.

Chroń swoją witrynę przed włamaniem wykorzystując bezpieczne i sprawdzone menedżery haseł!

Zhakowanie to koszmarna sytuacja dla każdego właściciela witryny. Nikt nie chce odkryć, że hakerzy zainstalowali na swojej stronie złośliwe oprogramowanie lub spam SEO lub, co gorsza, nie mają już dostępu do zaplecza.

Na szczęście niektóre aktualizacje zabezpieczeń witryn internetowych są łatwiejsze niż inne — na przykład używanie silnych haseł. Menedżer haseł znacznie ułatwi korzystanie z silnych haseł, co z kolei pomoże chronić Twoją witrynę (i wszystkie inne konta) przed włamaniem.

Może Cię zainteresować:


Polecamy również śledzić wydarzenia Warszawa  – gdzie znajdziesz kalendarz aktualnych wydarzeń, które odbywają się w Warszawie. Do wyboru masz wiele ciekawych propozycji: muzea w Warszawie, kina w Warszawie, gdzie zjeść w Warszawie, parki w Warszawie, teatry w Warszawie, weekend w Warszawie, dzieje się w Warszawie.

- Reklama -spot_img

Wydarzenia dnia

Bądź na bieżąco

11,029FaniLubię
1,438ObserwującyObserwuj
517ObserwującyObserwuj
- Reklama -strony internetowe

Musisz odwiedzić

- Reklama -agencja seo
- Reklama -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content