Układ krwionośny – jak dbać o serce?

Choroby układu krwionośnego to nie tylko domena ludzi po 70tce. Tak, również i Ty możesz zachorować mając lat 50, 40, a nawet… 30! Jeśli męczy Cię charakterystyczny ból w okolicach mostka lub jeśli wejście na schody jest dla Ciebie problemem, to koniecznie skorzystaj z Cardipro. Uwierz, że w ten sposób inwestujesz w swoje zdrowie i życie!

Nadmiar tłuszczu a ciśnienie

To znaczy, skup się na środku. Badania opublikowane w Journal of the American College of Cardiology powiązały nadmiar tłuszczu na brzuchu z wyższym ciśnieniem krwi i niezdrowym poziomem lipidów we krwi. Jeśli nosisz dodatkowy tłuszcz w okolicy środka ciała, czas się odchudzić. Jedzenie mniejszej ilości kalorii i więcej ćwiczeń fizycznych może zrobić wielką różnicę.

Seks a zdrowe serce

To prawda, seks może być korzystny dla Twojego serca. Aktywność seksualna może wnieść do Twojego życia coś więcej niż tylko przyjemność. Może również pomóc obniżyć ciśnienie krwi i ryzyko chorób serca. Badania opublikowane w American Journal of CardiologyTrusted Source wykazały, że mniejsza częstotliwość aktywności seksualnej wiąże się z wyższym wskaźnikiem chorób układu krążenia.

Jedź na ryby

Spożywanie diety bogatej w kwasy tłuszczowe omega-3 również może pomóc w zapobieganiu chorobom serca. Wiele ryb, takich jak łosoś, tuńczyk, sardynki i śledź, jest bogatym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. Staraj się jeść ryby co najmniej dwa razy w tygodniu, sugeruje AHATrusted Source. Jeśli obawiasz się rtęci lub innych zanieczyszczeń zawartych w rybach, ucieszy Cię wiadomość, że korzyści dla zdrowia serca przeważają nad ryzykiem dla większości ludzi.

Śmiej się głośno

Śmiej się nie tylko w mailach czy postach na Facebooku. Śmiej się głośno w życiu codziennym. Niezależnie od tego, czy lubisz oglądać śmieszne filmy, czy opowiadać dowcipy z przyjaciółmi, śmiech może być korzystny dla Twojego serca. Według AHATrusted Source, badania sugerują, że śmiech może obniżyć poziom hormonów stresu, zmniejszyć stan zapalny w tętnicach i podnieść poziom lipoproteiny o dużej gęstości (HLD), znanej również jako “dobry cholesterol”.

Rozciągaj się

Joga może pomóc Ci poprawić równowagę, elastyczność i siłę. Pomoże Ci się zrelaksować i uwolnić od stresu. Jakby tego było mało, joga ma również potencjał poprawy zdrowia serca. Według badań opublikowanych w czasopiśmie Journal of Evidence-Based Complementary & Alternative MedicineTrusted Source, joga może zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia.

Wznieś kieliszek

Umiarkowane spożycie alkoholu może pomóc w podniesieniu poziomu HDL, czyli dobrego cholesterolu. Może również pomóc w zapobieganiu tworzenia się skrzepów krwi i uszkodzeń tętnic. Według Mayo Clinic, szczególnie czerwone wino może być korzystne dla serca. Nie oznacza to jednak, że należy pić je do każdego posiłku. Najważniejsze jest, by pić alkohol z umiarem.

Unikaj soli

Gdyby cała populacja Stanów Zjednoczonych zmniejszyła średnie spożycie soli do zaledwie pół łyżeczki dziennie, znacznie zmniejszyłoby to liczbę osób, u których co roku rozwija się choroba wieńcowa – donoszą naukowcy na łamach “New England Journal of Medicine”. Autorzy sugerują, że sól jest jednym z głównych czynników powodujących wzrost kosztów opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych. Przetworzona i przygotowana w restauracjach żywność zawiera szczególnie dużo soli. Dlatego zastanów się dwa razy, zanim sięgniesz po ulubiony fast-food. Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub niewydolność serca, rozważ użycie substytutu soli, takiego jak Dash.

Ruchy, ruch, ruch

Bez względu na to, ile ważysz, długotrwałe siedzenie może skrócić Twoje życie – ostrzegają naukowcy z Archives of Internal MedicineTrusted Source i American Heart AssociationTrusted Source. Styl życia kanapowego ziemniaka i pracownika biurowego wydaje się mieć niezdrowy wpływ na poziom tłuszczów i cukru we krwi. Jeśli pracujesz przy biurku, pamiętaj o regularnych przerwach, aby się poruszać. W przerwie na lunch wybierz się na spacer, a w czasie wolnym korzystaj z regularnych ćwiczeń.

Znaj swoje liczby

Utrzymywanie ciśnienia krwi, poziomu cukru we krwi, cholesterolu i trójglicerydów w ryzach jest ważne dla zdrowia serca. Dowiedz się, jakie są optymalne poziomy dla Twojej płci i grupy wiekowej. Podejmij kroki w celu osiągnięcia i utrzymania tych poziomów. Pamiętaj też o regularnych wizytach kontrolnych u lekarza. Jeśli chcesz, aby Twój lekarz był zadowolony, prowadź dokumentację parametrów życiowych i wyników badań laboratoryjnych oraz przynoś je na wizyty.

Cardipro, jak działa? – weź suplement na serce

Preparat Cardipro to produkt, który warto stosować. Dzięki niemu pozbędziesz się problemów z tętnicami już w 28 dni! Wystarczy, że będziesz regularnie stosował ów preparat, a Twoje tętnice szybko oczyszczą się z blaszek miażdżycowych. Mało tego – w końcu staną się one w pełni wydolne, a Ty znów będziesz mógł cieszyć się dobrą kondycją. Zalety Cardipro polegają przede wszystkim na skutecznym rozpuszczaniu blaszek miażdżycowych i ograniczaniu podaży “złego” cholesterolu. Przekonaj się, jak wiele ów preparat może Ci dać!

Co jeszcze warto wiedzieć o Cardipro?

Mówiąc wprost – Cardipro to alternatywa dla całej masy “bogatych” w różnego rodzaju chemię leków, których (przy sprawnie działających tętnicach) po prostu nie trzeba zażywać. Chcesz wiedzieć, co o tym preparacie mówią inni użytkownicy? W przypadku produktu Cardipro recenzja musi być pozytywna, gdyż produkt ten jest stworzony z troski o osoby, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia tętnicze. Co więcej, Cardipro tabletki na serce nie wymagają wdrażania specjalnych diet, ani morderczej aktywności fizycznej.

Przekonaj się sam na czym polega fenomen tego preparatu. Tak, walka o świetną kondycję tętnic nie musi być przegrana!

https://healthweb.pl


 

Śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Naturalny miód – słodki skarb natury

Miód od wieków zajmuje ważne miejsce w diecie ludzi na całym świecie. Jest nie tylko słodkim dodatkiem...

SELF | Renomowany Gabinet psychoterapii w Warszawie na dzielnicy...

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na psychoterapię jako drogę do poprawy swojego zdrowia psychicznego i jakości...
turmalin

Turmalin – klejnot szlachetny. Opis i magiczne właściwości

Turmalin cieszy się ogromną popularnością jako kamień szlachetny, który przez stulecia przyciągał uwagę swoimi niezwykłymi cechami. Jest...
zmiany-w-certyfikacji-wyrobow-medycznych-do-diagnostyki-in-vitro

Zmiany w certyfikacji wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro

Diagnostyka medyczna to jedno z kluczowych narzędzi współczesnej medycyny, pozwalające na szybką identyfikację chorób oraz monitorowanie stanu...

Soczewki kontaktowe – dobierz pod swój problem

Leczenie wzroku w ostatnich dekadach przeszło niejedną rewolucję. Zmieniły się bardzo mocno metody diagnostyki, a także leczenia i...
dom pogrzebowy warszawa

Wsparcie w organizacji pożegnań i opieka nad rodzinami w...

Role zakładów pogrzebowych w procesie żałoby są wielowymiarowe. Nie ograniczają się wyłącznie do technicznych aspektów organizacji pogrzebu,...