Zima to dobry moment, aby zdecydować się na depilację laserową

Mróz, śnieg i wcześnie zachodzące słońce sprawiają, że wielu z nas z utęsknieniem odlicza dni do wiosny i lata. Oprócz odhaczania kolejnych liczb w kalendarzu, warto też właśnie teraz poczynić pewne przygotowania związane z cieplejszymi porami roku. Dokładniej chodzi o depilację laserową, którą dobrze jest wykonać zimą, żeby uzyskać gładką skórę na powoli zbliżające się słoneczne dni.

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową akurat zimą? Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że po zabiegu nasza skóra powinna być odpowiednio chroniona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, przede wszystkim mowa tutaj o promieniowaniu słonecznym. Świeża opalenizna to jedno z głównych przeciwwskazań jeśli chodzi o epilację laserową. W skrócie – zimą chronimy skórę i wychodząc z domu zakrywamy prawie całe ciało. W naszym klimacie nie ma więc mowy o tym, żeby w zimie naturalnie się opalić. Oczywiście należy pamiętać o stosowaniu kremu z filtrem UVA/UVB na twarz przez cały rok.

Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, żeby właśnie teraz rozważyć wykonanie zabiegów depilacji laserowej jest fakt, że wymagają one czasu. Żeby uzyskać odpowiedni efekt, trzeba wykonać kilka zabiegów. W większości wypadków zajmie Ci to co najmniej kilka miesięcy. Nie ma więc szans na to, żeby przyjść do kliniki urody na tydzień przed wakacyjnym wyjazdem i liczyć, że uzyskamy od razu efekt idealnie gładkiej skóry. Zabiegi depilacji wykonane zimą dadzą Ci odpowiednią ilość czasu, żeby jej skutki były widoczne latem.

Pamiętaj też, aby poza zadbaniem o odpowiednio wczesne wykonanie pierwszego zabiegu depilacji laserowej, zwrócić też uwagę na to gdzie ją wykonasz. Zanim wybierzesz się do kliniki urody, sprawdź opinię o niej, dowiedz się czy pracują tam osoby o odpowiednim doświadczeniu i jakimi urządzeniami wykonywana jest depilacja (na rynku jest szereg lepszych i gorszych, nowszych i starszych technologii).

Treść artykułu została przygotowana przez warszawską klinikę urody – Beauty Duty – której jedną ze specjalności są właśnie zabiegi epilacji laserowej (przeznaczone zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn).

Co się dzieje w Warszawie

Nie daj się próchnicy – jak zapobiegać i leczyć

Powszechnie wiadomo, że dieta bogata w przetworzone, wysokocukrowe produkty to prosty przepis na rozwój próchnicy. Szczególnie jeśli...

Jak dbać o skórę i zachować młodość na dłużej?

Skóra kobiet zaczyna się starzeć już po 25 roku życia. Powoli traci jędrność, zaś na jej powierzchni...

Zdrowy styl życia. Top 3 kroki, by go osiągnąć

Każdy z nas powinien prowadzić zdrowy styl życia. Jednak wydaje się to często trudne, gdy dużo pracujemy...
Skip to content