Skup nowych tonerów w Warszawie – jak odzyskać pieniądze?

Wszystkie sprzęty, także drukarki, kiedyś się zużywają. Zdarza się, że dochodzi do awarii, z którą nie sposób sobie poradzić nawet w serwisie, czasem natomiast urządzenie okazuje się przestarzałe i przestaje spełniać stawiane przed nim wymagania. Nie oznacza to jednak, że wykorzystywane dotąd materiały eksploatacyjne, takie jak tonery czy tusze, muszą iść do kosza. Można je z powodzeniem sprzedać.

Skup nowych tonerów – dlaczego warto?

Materiały eksploatacyjne do drukarek to zwykle jedne z najdroższych akcesoriów, jakie trzeba zapewniać w firmie, niezależnie od jej wielkości. Właśnie dlatego w momencie, gdy urządzenie się zepsuje lub zajdzie konieczność wymienienia go na nowe, warto spróbować sprzedać nienapoczęte tonery, które już nie będą nikomu potrzebne. Skup nowych tonerów pozwoli przynajmniej częściowo odzyskać pieniądze, poświęcone na ich wcześniejszy zakup.

Docenią ją szczególnie właściciele firm, ponieważ w takich miejscach często są porobione większe zapasy tuszów i tonerów. Z usług skupu można też skorzystać wówczas, gdy przez pomyłkę kupiło się tonery, których nie obsługuje dana drukarka. Kolejną zaletą korzystania z usług skupu nowych tonerów jest pomoc środowisku. Nowe tusze, wyrzucone tak po prostu do śmieci, mogą mu mocno zaszkodzić, ponieważ zawierają w sobie nieekologiczne substancje.

Skup nowych tonerów – co trzeba wiedzieć?

Kiedy dysponuje się większą ilością nieużywanych tonerów, w pierwszej kolejności należy się skontaktować z wybranym skupem nowych tonerów. Trzeba przygotować się na pytanie odnośnie materiałów eksploatacyjnych, które mają być wystawione na sprzedaż. Pracownik skupu na pewno zapyta o markę produktu (niektóre skupy są zainteresowane wyłącznie materiałami konkretnych marek). Najprawdopodobniej zainteresuje się także stanem tonerów. Najczęściej przyjmowane są materiały eksploatacyjne w ogóle nieruszane, w niezniszczonym, fabrycznie zabezpieczonym opakowaniu. Niektóre firmy decydują się jednak przyjmować też nieużywane tusze w nieco gorszym stanie, na przykład w rozerwanym kartoniku. Mimo wszystko, zwykle godzą się jedynie na zakup produktów w minimalnie uszkodzonych opakowaniach.

Osoba pracująca w skupie tonerów zajmie się oceną ich stanu i po jej dokonaniu przedstawi cenę, jaką może za nie zapłacić. Na pewno będzie musiała zorientować się, czy tusze są oryginalne. Zwykle skupy nie interesują się zamiennikami ani tuszami, które zostały poddane regeneracji. Zdecydowanie najłatwiej będzie więc sprzedać tonery znanych, popularnych marek, które nie będą wzbudzały żadnych podejrzeń, jeśli chodzi o ich oryginalność.

Gdzie można sprzedać nowe tonery na terenie Warszawy?

Na terenie dużych miast, takich jak Warszawa, działa wiele skupów nowych tonerów (takich jak na przykład ten: https://mytoner.pl/skup-tonerow-oryginalnych/). W takim wypadku można na przykład zamówić wizytę kogoś ze skupu, a ten podjedzie prosto do klienta, który właściwie nie będzie musiał nawet ruszać się z domu. Po przyjeździe pracownik takiej firmy wycenia niewykorzystane tusze, a następnie za nie płaci (jeśli obie strony zgadzają się co do wyceny).

Przedsiębiorstwa, które skupują tusze, często są także zainteresowane różnymi akcesoriami do drukarek, na przykład bębnami do tych urządzeń czy fuserami. One, podobnie jak same tonery i tusze, muszą znajdować się w oryginalnych opakowaniach i pochodzić od konkretnych marek (w tym wypadku też nie uznaje się tańszych zamienników).


 

Śledź na bieżąco aktywna Warszawa

Co się dzieje w Warszawie

Konferencja ZWCAD 2024 – Zapraszamy na spotkanie w Warszawie

Konferencja ZWCAD 24 to wydarzenie branżowe skierowane do szeroko pojętej społeczności użytkowników programu CAD. Już 28 września...

Zatrudnienia i zwolnienia w branży IT w 2023 roku

przeciętnego wynagrodzenia w całej gospodarce. Specjaliści IT mogli przebierać w ofertach pracy, szukając najlepszej. Jednak pod koniec...
Najlepsze laptopy biznesowe w 2022 roku

Najlepsze laptopy biznesowe w 2022 roku

Najlepsze laptopy biznesowe w 2022 roku - jak wybrać najlepszy dla siebie laptop laptop? Przewodnik po najlepszych...
Skip to content