Rynek nieruchomości w Mińsku Mazowieckim – jak kształtują się ceny?

Mińsk Mazowiecki to miasto w województwie mazowieckim, które wchodzi w skład aglomeracji warszawskiej. Od granic administracyjnych stolicy dzieli je 20 kilometrów, a od centrum Warszawy 38 kilometrów. Czy taka lokalizacja przekłada się na rynek nieruchomości? Jak kształtują się ceny mieszkań w Mińsku Mazowieckim?

Specyfika rynku nieruchomości w Mińsku Mazowieckim

Chociaż Mińsk Mazowiecki wchodzi w skład aglomeracji warszawskiej, jak Zielonka lub Sulejówek, to jednak jest oddalony od granic administracyjnych stolicy aż o 20 kilometrów. Taka lokalizacja powoduje, że nieruchomościami w Mińsku Mazowieckim są zainteresowane nie tylko osoby wiążące swą karierę i plany ze stolicą, ale też szeroka grupa osób pracujących na miejscu, w sąsiednich miejscowościach lub zdalnie.

Pod koniec 2020 roku liczba mieszkańców Mińska Mazowieckiego wynosiła 40999 osób. Trudno więc traktować tę miejscowość wyłącznie w kategorii miasta satelitarnego stolicy. W Mińsku Mazowieckim nie brak licznych przedsiębiorstw, punktów handlowych i usługowych, zabytków, placówek kulturalnych i miejsc typowo rekreacyjnych.

Lokalny rynek nieruchomości jest zdominowany przez oferty z rynku wtórnego, ale pojawiają się na nim również oferty z pierwszej ręki. Aktualnie prowadzonych jest kilka nowych inwestycji deweloperskich, które ukończone zostaną jeszcze w tym roku oraz w pierwszym kwartale 2024 roku. Osiedla te powstają głównie w południowej i zachodniej części miasta.

Ile kosztują mieszkania w Mińsku Mazowieckim?

Ceny nieruchomości to jeden z najważniejszych czynników, jaki decyduje o możliwości i opłacalności ich zakupu. W Mińsku Mazowieckim powstaje kilka nowych inwestycji mieszkaniowych. Ich ceny są dużo niższe niż na obrzeżach Warszawy lub w miejscowościach położonych dużo bliżej granic administracyjnych stolicy. Nowe mieszkania w Mińsku Mazowieckim kosztują średnio 7561 złotych za metr kwadratowych. Dla porównania, w Ząbkach pod Warszawą średnia cena metra kwadratowego to aż 9248 złotych.

Na cenę nowego mieszkania w Mińsku Mazowieckim wpływa wiele czynników. Przede wszystkim jest to kwestia metrażu, ale też położenia inwestycji oraz jej standardu. Chcąc kupić jak najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w tym mieście, warto zainteresować się inwestycją Wesoła House, która powstaje przy ulicy Wesołej i będzie ukończona w pierwszym kwartale 2023 roku. Ceny nieruchomości w tym wypadku zaczynają się już od poziomu 5850 złotych za metr kwadratowy. Dysponując nieco większą kwotą, warto zerknąć również na oferty z inwestycji WesołoMi, która również powstaje przy tej samej ulicy, ale będzie zrealizowana do końca trzeciego kwartału 2023 roku. W tym wypadku ceny nieruchomości zaczynają się od poziomu 7200 złotych za metr kwadratowy.

Zakup mieszkania w Mińsku Mazowieckim to zdecydowanie mniejsze przedsięwzięcie finansowe niż w miejscowościach położonych bliżej stolicy. Mimo wszystko stosunkowo niewielka odległość Warszawy wpływa na kształtowanie się cen na tym rynku. Ostatecznie zakup nieruchomości i zamieszkanie w tej lokalizacji ma wystarczająco wiele zalet, by podjąć taką decyzję.

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content