Rodzaje kosmetyków naturalnych

Interesuje Cię temat kosmetyków naturalnych? Widzisz, że zyskują na popularności i są coraz łatwiej dostępne? Sprawdź, jakie rodzaje kosmetyków można napotkać. Uwzględnij je w swojej codziennej pielęgnacji i zobacz, jak wiele korzyści przynoszą skórze i włosom.

Określenie „kosmetyk naturalny” jako podstawa innych produktów z naturalnymi składnikami w składzie

Na wstępie warto zauważyć, że w chwili obecnej nie ma konkretnie jednej przyjętej definicji kosmetyku naturalnego, aczkolwiek uznaje się, że powinny posiadać minimum 95% składników naturalnych pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, mineralnego lub z drobnoustrojów. Tym samym potencjalna naturalność oceniana jest przez pryzmat zawartości danego produktu.

Warto więc poznać rodzaje kosmetyków naturalnych i ich charakterystykę, zanim wybierze się ten optymalny dla siebie.

Kosmetyki wyprodukowane ze składników występujących w naturze dzielą się na kilka typów. Dopuszczalne jest wykorzystywanie takich składników jak miód czy wosk pszczeli, pod warunkiem, że ich pozyskanie nie wiąże się z cierpieniem zwierząt.

Kosmetyki ekologiczne wolne od chemicznych dodatków

Kosmetyki ekologiczne, skrótowo określane terminem „eko” lub „eco”, są jednym z najpopularniejszych rodzajów kosmetyków naturalnych. Różnią się one między sobą tym, że w przypadku eco kosmetyków zastosowano jedynie składniki pochodzące z certyfikowanych, a więc ekologicznych plantacji.

Takie produkty będą wolne od wszelkich pestycydów, antybiotyków, nawozów sztucznych i innych chemicznych dodatków.

Wybierając tego typu kosmetyki, ma się pewność, że minimum 95% jego składu pochodzi z ekologicznych upraw. Potwierdzeniem będą certyfikaty, takie jak: Ecocert, Cosmebio lub Cosmos.

Godne uwagi kosmetyki organiczne rodzajem produktów naturalnych

Kosmetyk organiczny charakteryzuje się zawartością minimum 90% składników organicznych, czyli takich, które wytworzono bez pestycydów i nawozów sztucznych, a także nie uległy modyfikacjom genetycznym.

Kosmetyki bio, coraz bardziej zyskujące na popularności

Od kosmetyków bio wymaga się, aby posiadały minimum 50% składników wytworzonych z biologicznych (ekologicznych) surowców.

W tym przypadku również nie będą one pozyskiwane z upraw, gdzie stosuje się rośliny modyfikowane genetycznie, sztuczne, chemiczne dodatki lub tworzenie kosmetyku będzie generować cierpienie zwierząt.

Alternatywa dla wegan — kosmetyki wegańskie

W kosmetykach wegańskich wyklucza się ze składu wszelkie składniki pochodzenia zwierzęcego, nawet jeżeli ich pozyskiwanie nie wiąże się z krzywdą dla zwierząt. Tym samym w ich składzie nie sposób znaleźć np. miód, mleko lub wosk pszczeli, a także nie są one na nich testowane. Pozostały skład oparty jest na dobrodziejstwach natury.

Podsumowując, wielość rodzajów kosmetyków naturalnych wprowadza chaos terminologiczny. Warto więc rozeznać się w możliwościach wyboru, sięgając po produkt, który będzie optymalnym wyborem.

Nie daj się oszukać nieuczciwym markom. Sprawdzaj certyfikaty, a unikniesz zbędnej chemii i cierpienia zwierząt przy jednoczesnym dbaniu o swoje ciało.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z phlov.com

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

turmalin

Turmalin – klejnot szlachetny. Opis i magiczne właściwości

Turmalin cieszy się ogromną popularnością jako kamień szlachetny, który przez stulecia przyciągał uwagę swoimi niezwykłymi cechami. Jest...
diamenty inwestycyjne warszawa

Diamenty inwestycyjne – bezpieczny kapitał na przyszłość

Rozmaite kamienie szlachetne czy też biżuteria od wieków pobudzają wyobraźnię, a także dla bardzo wielu osób są...
fizjoterapeuta-w-warszawie

Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę w Warszawie?

W stolicy znajduje się wiele placówek specjalizujących się w fizjoterapii, lecz ważne jest znalezienie specjalisty, który odpowie...

Korzyści płynące z korzystania z technologii Alma Laser przy...

Korzystanie z technologii Alma Laser przy usuwaniu blizn przynosi wiele korzyści. Ta zaawansowana technologia wykorzystuje różne rodzaje...
laserowaepilacjawarszawa

Jak trwale usunąć zbędne owłosienie poprzez depilacje laserową?

Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia. Na jej ostateczny efekt wpływa wiele czynników. Co najbardziej...
terapiamanualnakregoslupa

Czym jest terapia manualna kręgosłupa i na co pomaga?

Problemy z kręgosłupem mogą znacząco ograniczać funkcjonowanie, a co za tym idzie, również obniżać jakość życia. By się...