Rodzaje kosmetyków naturalnych

Strona głównaBLOGURODARodzaje kosmetyków naturalnych

Rodzaje kosmetyków naturalnych

- Reklama -spot_img

Interesuje Cię temat kosmetyków naturalnych? Widzisz, że zyskują na popularności i są coraz łatwiej dostępne? Sprawdź, jakie rodzaje kosmetyków można napotkać. Uwzględnij je w swojej codziennej pielęgnacji i zobacz, jak wiele korzyści przynoszą skórze i włosom.

Określenie „kosmetyk naturalny” jako podstawa innych produktów z naturalnymi składnikami w składzie

Na wstępie warto zauważyć, że w chwili obecnej nie ma konkretnie jednej przyjętej definicji kosmetyku naturalnego, aczkolwiek uznaje się, że powinny posiadać minimum 95% składników naturalnych pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, mineralnego lub z drobnoustrojów. Tym samym potencjalna naturalność oceniana jest przez pryzmat zawartości danego produktu.

Warto więc poznać rodzaje kosmetyków naturalnych i ich charakterystykę, zanim wybierze się ten optymalny dla siebie.

Kosmetyki wyprodukowane ze składników występujących w naturze dzielą się na kilka typów. Dopuszczalne jest wykorzystywanie takich składników jak miód czy wosk pszczeli, pod warunkiem, że ich pozyskanie nie wiąże się z cierpieniem zwierząt.

Kosmetyki ekologiczne wolne od chemicznych dodatków

Kosmetyki ekologiczne, skrótowo określane terminem „eko” lub „eco”, są jednym z najpopularniejszych rodzajów kosmetyków naturalnych. Różnią się one między sobą tym, że w przypadku eco kosmetyków zastosowano jedynie składniki pochodzące z certyfikowanych, a więc ekologicznych plantacji.

Takie produkty będą wolne od wszelkich pestycydów, antybiotyków, nawozów sztucznych i innych chemicznych dodatków.

Wybierając tego typu kosmetyki, ma się pewność, że minimum 95% jego składu pochodzi z ekologicznych upraw. Potwierdzeniem będą certyfikaty, takie jak: Ecocert, Cosmebio lub Cosmos.

Godne uwagi kosmetyki organiczne rodzajem produktów naturalnych

Kosmetyk organiczny charakteryzuje się zawartością minimum 90% składników organicznych, czyli takich, które wytworzono bez pestycydów i nawozów sztucznych, a także nie uległy modyfikacjom genetycznym.

Kosmetyki bio, coraz bardziej zyskujące na popularności

Od kosmetyków bio wymaga się, aby posiadały minimum 50% składników wytworzonych z biologicznych (ekologicznych) surowców.

W tym przypadku również nie będą one pozyskiwane z upraw, gdzie stosuje się rośliny modyfikowane genetycznie, sztuczne, chemiczne dodatki lub tworzenie kosmetyku będzie generować cierpienie zwierząt.

Alternatywa dla wegan — kosmetyki wegańskie

W kosmetykach wegańskich wyklucza się ze składu wszelkie składniki pochodzenia zwierzęcego, nawet jeżeli ich pozyskiwanie nie wiąże się z krzywdą dla zwierząt. Tym samym w ich składzie nie sposób znaleźć np. miód, mleko lub wosk pszczeli, a także nie są one na nich testowane. Pozostały skład oparty jest na dobrodziejstwach natury.

Podsumowując, wielość rodzajów kosmetyków naturalnych wprowadza chaos terminologiczny. Warto więc rozeznać się w możliwościach wyboru, sięgając po produkt, który będzie optymalnym wyborem.

Nie daj się oszukać nieuczciwym markom. Sprawdzaj certyfikaty, a unikniesz zbędnej chemii i cierpienia zwierząt przy jednoczesnym dbaniu o swoje ciało.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z phlov.com
- Reklama -spot_img

Wydarzenia dnia

Bądź na bieżąco

11,029FaniLubię
1,438ObserwującyObserwuj
517ObserwującyObserwuj
- Reklama -strony internetowe

Musisz odwiedzić

- Reklama -agencja seo
- Reklama -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content