Pożyczka JEREMIE 2 na rozwój lub otwarcie działalności

JEREMIE (ang. Joint European Resources for Micro-to-Medium Enterprises) jest inicjatywą Unii Europejskiej, która pomaga mikro, małym i średnim firmom oraz start-upom. Program ten umożliwia uzyskanie finansowania na korzystniejszych warunkach niż w instytucjach komercyjnych, co pozwala na rozwój działalności gospodarczej.

Czym jest inicjatywa JEREMIE?

Dla przedsiębiorcy, który rozpoczyna właśnie prowadzenie działalności gospodarczej lub nie posiada dostatecznej historii kredytowej, staranie się o tradycyjne finansowanie na rozwój firmy może zakończyć się niepowodzeniem. Na szczęście na rynku istnieją propozycje wspierane przez rząd i Unię Europejską, które mają na celu wsparcie właśnie rozpoczynających działalność firm. Jedną z takich propozycji są kredyty, pożyczki i poręczenia dostępne w ramach wspólnotowej inicjatywy JEREMIE.

Przede wszystkim warto podkreślić, że JEREMIE to nie kredyty, ale gwarancje od Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego. Pożyczki i finansowanie w ramach tej inicjatywy są udzielane na zakup nowych urządzeń i środków transportu, wprowadzanie nowych rozwiązań technologicznych oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Kredyty, finansowanie i gwarancje w ramach Inicjatywy JEREMIE są obecnie dostępne w sześciu województwach: dolnośląskim, łódzkim, mazowieckim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. Mogą o nie ubiegać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa (czyli takie, które zatrudniają mniej niż 250 pracowników) mające siedzibę lub prowadzące działalność na terenie jednego z wymienionych regionów. Są one szczególnie dedykowane dla firm, które mają ograniczony dostęp do tradycyjnych ofert finansowych, takie jak start-upy czy też firmy bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Na jaką pomoc można liczyć?

JEREMIE 2
JEREMIE 2

Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy oferuje pożyczkę JEREMIE 2 do kwoty 500 000 zł na okres do 5 lat.

Pożyczka JEREMIE 2 kierowana jest do osób które planują otworzyć, lub już prowadzą działalność gospodarczą na terenie Warszawy oraz całego województwa mazowieckiego. Oprocentowanie pożyczki JEREMIE 2 jest stałe i wynosi 7,62% – przez cały okres kredytowania.

 

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Sklep z oponami w Warszawie? Postaw na AutoOpony.com!

Opony nie są wieczne – z czasem się zużywają i trzeba je wymienić na nowe. Od jakości...
Dworzec Zachodni Warszawa

Prace na stacji Warszawa Zachodnia – zmiany w kursowaniu...

Rozpoczyna się kolejny etap remontu i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia oraz otaczających ją linii kolejowych, co wiąże...
budowa II linii metra na Bemowie

Postęp prac na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie

Pełną parą idą przygotowania do rozpoczęcia budowy tunelu na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie. W wyspecjalizowanym...

Gdzie naprawić odprysk na szybie samochodowej w Warszawie?

Masz odprysk na szybie czołowej i myślisz, że trzeba ją wymienić? Spokojnie, w wielu przypadkach można bez...

Hiszpańskie tapas pod lupą – wszystko, co trzeba o...

Słońce, wino, flamenco, sjesta i corrida – oto kilka popularnych skojarzeń z Hiszpanią. Do tej listy obowiązkowo...

Kurs prawa jazdy Warszawa – jak wybrać najlepszą szkołę...

Planując kurs nauki jazdy wiele osób zastanawia się, jak wybrać najlepszą szkołę jazdy w Warszawie. Przede wszystkim...