Krótkoterminowy wynajem mieszkania Warszawa na doby

Krótkoterminowy wynajem mieszkania to jedna z możliwości stosowanych przy inwestycji w zakup nieruchomości. Przeważnie mówiąc o inwestycji, myślimy o wynajmie długoterminowym mieszkania jednemu lokatorowi. Inwestycje w postaci zakupu nieruchomości dają jednak dużo większe możliwości zarobku, a wynajem krótkoterminowy mieszkania na doby w takim mieście jak Warszawa jest najlepszą opcją pod kątem finansowym. Czym zatem jest wynajem krótkoterminowy, na jakiej zasadzie działa i jakie korzyści daje? Poniżej udzielamy odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Czym jest wynajem krótkoterminowy mieszkania?

Wynajem krótkoterminowy mieszkania to wynajem mieszkania na doby. Jest to wynajem mieszkania w standardzie hotelowym, gdzie jako właściciele mieszkania wynajmujemy je na doby gościom. Wynajem taki porównywany jest z działaniem hotelu z tą różnicą, iż my jako właściciele mieszkania będziemy wynajmować całe mieszkanie jako pojedynczy apartament.

Wynajem krótkoterminowy mieszkania wymaga dostosowania mieszkania do standardu hotelowego, aby nasza nieruchomość mogła konkurować z hotelami w wysokim standardzie. Następnie samodzielnie musimy wyszukiwać gości, którzy będą chcieli wynająć mieszkanie na kilka lub kilkanaście dni i samodzielnie ich obsługiwać. Wynajem tego typu cechuje się największą stopą zwrotu i daje największe możliwości zarobku. Wymaga jednak największego nakładu pracy w porównaniu z wynajmem długoterminowym mieszkania czy wynajem mieszkania na pokoje.

Cały proces wynajmu mieszkania na doby rozpoczyna się od znalezienia odpowiedniej nieruchomości. Przeważnie w tym celu kupuje się nieruchomości zlokalizowane blisko strategicznych czy popularnych miejsc takich jak dworce czy centra miast. Następnie należy dostosować mieszkanie do standardu hotelowego, a także zająć się promocją oferty i obsługą gości hotelowych.

Celem wynajmu krótkoterminowego jest jak największy zarobek na posiadanym mieszkaniu a także maksymalne wykorzystanie jego potencjału. Korzystać z tego sposobu wynajmu może każda osoba w dowolnym zakresie, pamiętając jedynie aby legalnie prowadzić działalność związaną z wynajmem krótkoterminowym.

krótkoterminowy wynajem mieszkania
krótkoterminowy wynajem mieszkania

Dlaczego warto postawić na wynajem krótkoterminowy?

Jeśli posiadamy sporą ilość gotówki, którą chcemy zainwestować w nieruchomości, zdecydowanie warto rozważyć zakup nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy. Przede wszystkim będzie to największy zwrot inwestycji w porównaniu z innymi sposobami wynajmu mieszkania. Miesięcznie, możemy zarobić nawet kilkukrotnie wyższą sumę od wynajmu długoterminowego. Zdecydowanie zwiększy to rentowność inwestycji i sprawi iż w ciągu kilku lat — czyli dużo szybciej niż przy przeciętnym wynajmie długoterminowym — odzyskamy włożone środki w nieruchomość.

Wynajem krótkoterminowy jest również stosunkowo bezpiecznym sposobem wynajmu mieszkania. Nawet jeśli nie będzie on przynosił najwyższych zysków, przeważnie nadal będzie korzystniejszym rozwiązaniem pod względem finansowym od wynajmu długoterminowego. Aby korzystać z tego sposobu zarabiania pieniędzy, nie musimy również znać się na branży hotelarskiej czy prowadzić firmy związanej z taką kategorią działalności. Wynajem krótkoterminowy, możemy potraktować również jako biznes i sposób na zarabianie pieniędzy przeznaczając na to zadanie odpowiednio dużo czasu.

Wynajem krótkoterminowy jest niezwykle popularny szczególnie w dużych miastach takich jak np. Warszawa lub miejscowościach turystycznych. Osoby podróżujące coraz częściej wolą wybierać niezobowiązujące i prywatne apartamenty w postaci mieszkań na doby aniżeli korzystać z drogich hoteli niezapewniających odpowiedniej prywatności. Stale rosnąca popularność takiego sposobu wynajmowania mieszkań sprawia, iż nie powinniśmy mieć problemu z prowadzeniem takiego biznesu – jeśli wybierzemy odpowiednie mieszkanie w odpowiedniej lokalizacji. Nie jest to szczególnie trudne, gdyż na rynku działa wielu specjalistów i doradców nieruchomości, którzy chętnie podpowiedzą nam w tym zakresie.

Krótkoterminowy wynajem mieszkania – na co uważać?

Chcąc wynająć mieszkanie krótkoterminowo, przede wszystkim powinniśmy mieć na uwadze, iż będziemy potrzebowali nieco więcej gotówki na urządzenie mieszkania w standardzie hotelowym niż przy aranżacji pod wynajem długoterminowy. Mieszkanie konkurować będzie z apartamentami dostępnymi w hotelach. Należy również wziąć pod uwagę trudności związane z bieżącą obsługą apartamentu takie jak sprzątanie czy nieprzewidziane problemy z gośćmi. Rozważając krótkoterminowy wynajem mieszkania, powinniśmy mieć na uwadze również większą dewastację mieszkania. Będzie to związane zarówno z dużo intensywniejszym jego użytkowaniem, jak i problematycznym sposobem użytkowania go przez niektóre osoby. Chcąc wynająć mieszkanie krótkoterminowo, powinniśmy zatem liczyć się z dużo częstszą wymianą sprzętów czy naprawami i remontami.

Ciekawym rozwiązaniem wartym przemyślenia jest również przekazanie mieszkania w zarządzanie najmem. Na rynku istnieje wiele firm, które w zamian za ok. 10% zysków będą zajmowały się naszym mieszkaniem samodzielnie. My jako właściciele mieszkania będziemy jedynie odbierali wynagrodzenie bez wykonywania żadnych innych działań.

krótkoterminowy wynajem mieszkania
krótkoterminowy wynajem mieszkania

Krótkoterminowy wynajem mieszkania – kiedy się opłaca?

Z wynajmu krótkoterminowego szczególnie warto skorzystać w kilku sytuacjach. Warto zrobić to przede wszystkim jeśli zależy nam bezwzględnie na jak największej stopie zwrotu inwestycji w nieruchomość. Będzie to z pewnością najlepsze rozwiązanie, które przyniesie spore zyski. Wynajem długoterminowy, warto wdrożyć również jeśli posiadamy czas i możliwości obsługi gości. Dzięki temu nakładem dodatkowej pracy będziemy mogli znacząco zwiększyć zyski z wynajmu mieszkania, które kupiliśmy w inwestycji. Wynajem krótkoterminowy może być również ciekawym sposobem na typowy biznes, który będzie pozwalał zarabiać spore środki. Kupując kilka odpowiednich mieszkań oraz korzystając z opcji przekazania mieszkania w zarządzanie najmem, będziemy mogli prowadzić intratny biznes, który będzie stosunkowo bezpieczny i dochodowy.

Krótkoterminowy wynajem mieszkania to również ciekawy sposób na wynajem naszego mieszkania, w którym mieszkamy na co dzień w okresach wakacyjnych — gdy mieszkamy w lokalizacjach turystycznych. W takiej opcji jeśli możemy przenieść się do innego lokum, będziemy mogli zarobić sporą ilości pieniędzy w ciągu kilku miesięcy, jedynie z racji posiadania mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji.

Krótkoterminowy wynajem w Warszawie – gdzie szukać ofert?

Krótkoterminowy wynajem mieszkania Warszawa to bardzo rentowna inwestycja. Warszawa jako stolica i największe miasto w Polsce ma największe zapotrzebowanie na tego typu usługi. Wynajem na doby jest bardzo popularny wśród osób, które wybierają Warszawa na Weekend.

Airbnb i Vrbo to świetne miejsca, w których można rozpocząć wyszukiwanie nieruchomości na wynajem krótkoterminowy. Obie strony umożliwiają wyszukiwanie według miejsca docelowego i innych określonych kryteriów, takich jak liczba sypialni i dostęp do udogodnień, takich jak basen lub siłownia. Ułatwia to znalezienie idealnego tymczasowego mieszkania dla Ciebie. Opcje te ułatwiają również opłacanie czynszu krótkoterminowego i eliminują potrzebę wyposażenia lokalu na wynajem krótkoterminowy.


Polecamy również śledzić wydarzenia Warszawa  – gdzie znajdziesz kalendarz aktualnych wydarzeń, które odbywają się w Warszawie. Do wyboru masz wiele ciekawych propozycji: muzea w Warszawie, kina w Warszawie, gdzie zjeść w Warszawie, parki w Warszawie, teatry w Warszawie, weekend w Warszawie, dzieje się w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

  1. Ceny mieszkań w Warszawie osiągnęły chore ceny. Według mnie mieszkania kolejny raz są przewartościowane. Materiały budowlane czy to Warszawie czy w Poznaniu kosztują tyle samo. A ceny mieszkań od developerów dwukrotnie wyższe. To jest chore.

  2. Pewnie, że najlepszą inwestycją jest mieszkanie. W Warszawie mieszkania sprzedają się w tempie błyskawicznym. A wynajem na doby może dawać nawet 3 razy wyższy dochód niż standardowy wynajem długoterminowy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Co się dzieje w Warszawie

jedzenie warszawa

Catering w Łodzi – wygodne i smaczne rozwiązanie dla...

Wybór cateringu może być trudnym zadaniem, zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Łódź. Miasto to oferuje bogactwo...
fotel do masażu

Czy warto kupić fotel do masażu? Korzyści płynące z...

Inwestycja w fotel masujący to doskonały sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia całej rodziny. Włączając codzienny masaż...
zestawszklanekniezbednenarzedziadladomowegobarmana

Zestaw szklanek: Niezbędne narzędzia dla domowego barmana

Dobrze dobrany zestaw szklanek nie tylko pozwala serwować wiele napojów w odpowiedni sposób, ale też może stanowić ozdobę...

Jak znaleźć godną zaufania firmę wywozową szamba w Warszawie?...

Wybierając firmę do wywozu szamba w specyficznych lokalizacjach, takich jak Warszawski Wawer, warto zwrócić szczególną uwagę na...
weterynaria247jakdzialaklinikacalodobowadlazwierzat

Weterynaria 24/7: Jak działa klinika całodobowa dla zwierząt

W dzisiejszych czasach zwierzęta domowe coraz częściej traktowane są jak pełnoprawni członkowie rodziny. W kontekście zapewniania ich...
rekuperacja

Rekuperacja w starym domu

Montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest brana pod uwagę głównie przy projektowaniu nowych domów, gdzie integracja...