📅 Data: niedziela, 23 marca 2025
⌚ Godzina: 12:00
📌 Miejsce: Pomnik Juliusza Słowackiego, plac Bankowy, Warszawa – Śródmieście
Co zostało z Warszawy lat 90. – spacer z przewodnikiem
Pierwszy McDonald’s w Warszawie, pierwsza galeria handlowa, pierwszy supermarket. Dla niektórych to już historia, dla innych sentymentalne wspomnienia, ale na pewno już coś, do czego można wrócić.
Zapraszamy na spacer po Warszawie lat 90. Wrócimy pamięcią do czasów niedawnych, ale zupełnie innych – kiedy wszystko było po raz pierwszy i wszystko było możliwe. Gdy upadały pomniki – symbole przeszłości i rosły fortuny – symbole ówczesnej teraźniejszości.
Opowiemy, czym żyła Warszawa czasów transformacji, w tym między innymi o tym:
✅ jak skończył krwawy Feliks
✅ gdzie znajdowała się ulica czerwonych latarni czasów transformacji
✅ gdzie zbierali się gangsterzy i co mieli wspólnego z Al Capone
✅ jak Tadeusz Kościuszko zajął miejsce największej kolejki po mięso
✅ na co komu świński ryj i kto ganiał z nożami służby miejskie
✅ kto kogo kroił i gdzie spotykali się hiphopowcy
✅ gdzie robiły zakupy wielbicielki „Dynastii”
✅ jak Klaun zmienił centrum miasta
✅ czy upadek komunizmu zdjął klątwę z pewnego budynku
Przewodnicy: Małgorzata i Andrzej
Spacer jest bezpłatny, napiwek mile widziany.
Strona organizatora: link
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco: wydarzenia Warszawa, wiadomości Warszawa z ostatniej chwili, darmowe wydarzenia Warszawa, weekend w Warszawie.
Na naszej stronie warsawcity.info możesz również zakupić 🎫 bilety na wydarzenia w Warszawie.
📣 DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOKU 📣 Bądź częścią naszej społeczności 👉 dziel się z innymi informacjami na temat najciekawszych wydarzeń w Warszawie 🎊🎉 GRUPA OTWARTA – każdy może dodać wydarzenie!🫵 Wydarzenia Warszawa – Co, Gdzie, Kiedy?
Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Napisz maila na redakcja@warsawcity.info