Budowa budynku biurowego- jak ją zaplanować?

Strona głównaBLOGDOM I OGRÓDBudowa budynku biurowego- jak ją zaplanować?

Budowa budynku biurowego- jak ją zaplanować?

- Reklama -spot_img

Wybudowanie własnego budynku biurowego to poważna inwestycja, na którą decyduje się wielu przedsiębiorców posiadających odpowiedni kapitał. Trzeba jednak pamiętać o tym, że do takiej inwestycji należy się właściwie przygotować. Dzięki temu unikniemy dodatkowych kosztów czy innych problemów w trakcie realizacji przedsięwzięcia. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze porady i wskazówki.

Po pierwsze: wybór odpowiedniej działki

Aby móc wybudować budynek biurowy, trzeba w pierwszej kolejności znaleźć odpowiednią działkę. Warto mieć świadomość tego, iż nie wystarczy do tego standardowa działka budowlana. Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego uchwalane przez gminy dzielą tereny pod zabudowę na kilka kategorii.

Budynki biurowe są zaliczane do kategorii terenów zabudowy usługowej. Właśnie takiej działki potrzebuje inwestor, który chciałby wybudować budynek biurowy. Z kolei, gdy dana działka nie jest objęta MPZP, wtedy należy złożyć wniosek do urzędu z prośbą o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

Przy planowaniu budowy budynku biurowego warto też dokładnie przeliczyć wszystkie koszty. Można do tego celu wykorzystać intuicyjny kalkulator dostępny na https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu.

Sprawdzenie działki budowlanej

Aby budowa budynku biurowego okazała się sukcesem, bardzo ważne jest także przeprowadzenie wnikliwej analizy działki. Warto zwrócić uwagę na uwarunkowania lokalne oraz warunki wodno-gruntowe. Informacje na ten temat można uzyskać przeprowadzając badania geotechniczne gruntu.

Bardzo istotne jest uzbrojenie działki i uzyskanie odpowiednich przyłączy, które będą potrzebne do tego, by móc właściwie eksploatować budynki biurowe. Podczas podejmowania decyzji o zakupie danej parceli warto dokładnie zweryfikować, jaka jest orientacja działki względem głównej drogi i stron świata. W ten sposób będziemy mogli lepiej wykorzystać potencjał działki.

Projekt budynku biurowego

Aby móc wybudować budynek biurowy, trzeba również dysponować odpowiednim projektem. Jedną z opcji jest wybranie gotowego projektu. Firm, które specjalizują się w tworzeniu projektów budynków biurowych jest całkiem sporo. Jedną z najbardziej renomowanych jest New House.

Wskazana firma nie tylko tworzy projekty, ale również zajmuje się budową tego typu nieruchomości. Szczegółowe informacje na temat oferty budowy budynków biurowych New House dostępna jest pod adresem https://new-house.com.pl/budynki-biurowe.

Innym rozwiązaniem jest stworzenie projektu indywidualnego, który zamawia się u architekta. Tego typu projekty są sporządzane w oparciu o uwarunkowania konkretnej działki budowlanej, co umożliwia jak największe wykorzystanie jej potencjału. Projekt indywidualny jest jednak zazwyczaj droższy od projektu gotowego.

Formalności

Jeśli posiadamy już projekt budowlany, najpewniej wiemy już, jaki będzie dokładny koszt budowy naszego budynku biurowego. W tym momencie warto również załatwić pozostałe formalności: np. złożyć wniosek o kredyt budowlany bądź hipoteczny a także wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Wszystkie te czynności warto wykonywać z dużym wyprzedzeniem, by mieć pewność, że inwestycja zostanie rozpoczęta w odpowiednim terminie.

System budowy – zlecony lub gospodarczy

Istotną sprawą jest też wybór systemu, w którym ma zostać zrealizowana inwestycja. Są dwie możliwości: system zlecony bądź gospodarczy. Istotą tego pierwszego jest wybór generalnego wykonawcy, który ma odpowiadać za budowę obiektu. Z kolei system gospodarczy zakłada, że inwestor może korzystać z usług wielu podwykonawców, zaś niektóre prace wykonuje samodzielnie. Stawiając na system zlecony wyróżnia się tym, że jest znacznie szybszy i wygodniejszy dla inwestorów.

- Reklama -spot_img

Wydarzenia dnia

Bądź na bieżąco

11,029FaniLubię
1,438ObserwującyObserwuj
517ObserwującyObserwuj
- Reklama -strony internetowe

Musisz odwiedzić

- Reklama -agencja seo
- Reklama -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content