Bieg Niepodległości 11 listopada 2023

W najbliższą sobotę dokładnie o godzinie 11:11 na linii startu 33. Biegu Niepodległości zgromadzi się oszałamiająca liczba 15 000 biegaczy. To wydarzenie stanowi kamień milowy, ponieważ są to największe zawody biegowe w Polsce od wybuchu pandemii koronowirusa.
Bieganie to popularna aktywność wśród miłośników fitnessu.

To świetny sposób na poprawę zdrowia układu krążenia, zwiększenie wytrzymałości i spalenie kalorii. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym biegaczem, czy dopiero zaczynasz, ważne jest, aby mieć odpowiedni sprzęt. Dobre buty do biegania zapewniają wsparcie i amortyzację, aby zmniejszyć ryzyko kontuzji. Niezbędny jest także wygodny strój zapewniający swobodę ruchów. Podczas biegania kluczowe znaczenie ma nawodnienie, dlatego pamiętaj o zabraniu ze sobą butelki z wodą lub zestawu nawadniającego. Dodatkowo włączenie ćwiczeń siłowych może poprawić ogólną wydajność biegu i zapobiec zaburzeniom równowagi mięśniowej.

Punkt początkowy i końcowy biegu mają zwyczajową lokalizację na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II i ul. Stawki. Uczestnicy będą przemierzać al. Jana Pawła II, wiadukty nad rondem Czterdziestolatka, ul. Chałubińskiego i na południe wzdłuż al. Niepodległości. Przy ul. Rakowieckiej, biegacze wykonają skręt, a następnie po przebyciu dystansu 10 km dotrą do mety. Warto zauważyć, że trasa ta jest prawdopodobnie najszybszą w Polsce, biorąc pod uwagę prosty i prawie równy teren.

Przed rozpoczęciem wydarzenia zaplanowano wspólne odśpiewanie polskiego hymnu narodowego. Organizatorzy, w skład których wchodzą jednostka Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”, sugerują, aby uczestnicy na start założyli białą lub czerwoną koszulkę. Zgodnie z tradycją osoby w białych koszulach ustawiają się po prawej stronie, a osoby w czerwonych koszulach po lewej stronie. Formacja ta skutkuje długą wstęgą bieli i czerwieni przez co najmniej kilka pierwszych kilometrów maratonu.

Podczas wyścigu uczestnicy otrzymają wsparcie „Marszałka Piłsudskiego” w luksusowej limuzynie. Biegaczy na trasie będą zachęcać rytmiczne uderzenia perkusistów i melodyjne głosy chóru. Tradycją jest, że mieszkańcy Warszawy włączają się do dopingu biegaczy, szczególnie na półmetku i na ostatnim kilometrze biegu.

Oprócz głównego wydarzenia zorganizowana zostanie także Mila Niepodległości zaprojektowana specjalnie dla dzieci w wieku od dziesięciu do czternastu lat. Ponadto na 6,5-kilometrowej ścieżce odbędą się zawody Nordic Walking.

O symbolicznej godzinie 11.11 rozpoczyna się wyścig główny. Ze względu na dużą liczbę uczestników start będzie falowany i potrwał ponad trzydzieści minut. Gdy czołowi zawodnicy przekroczą linię mety, zawodnicy znajdujący się w ostatnich strefach startowych rozpoczną swoją podróż wzdłuż trasy.

Na liście startowej do wyścigu głównego znajdują się łącznie 14 882 osoby. Ponadto 369 uczestników pobiegnie wirtualnie, 644 osoby wezmą udział w marszu Nordic Walking i wreszcie 408 osób weźmie udział w Mile Niepodległości.

Władze stolicy promują wśród biegaczy korzystanie z komunikacji miejskiej. Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego biegaczom biorącym udział w 33. Biegu Niepodległości przysługuje bezpłatny przejazd różnymi środkami transportu publicznego, w tym autobusami, tramwajami, metrem, Szybką Koleją Miejską i Kolejami Mazowieckimi. oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej, w granicach jednej strefy biletowej ZTM, na podstawie przydzielonego im numeru startowego.

Źródło: um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości co się dzieje w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Startups _ Warsaw

Web Summit – Warszawa zaprezentowała się w Lizbonie

Web Summit, najważniejsza konferencja technologiczna na świecie, odbyła się w Lizbonie w dniach 11-14 listopada, gromadząc ponad...
wydarzenia warszawa Garden of Lights

Garden of Lights Alicja w Krainie Czarów

📅 Piątek, 6 grudnia 2024 ⌚pokazy o godz.: 18:00, 19:00 📅 Sobota, niedziela, 7 - 8 grudnia 2024...
spektakl STAN NIEISTNIENA

Teatr Tańca SLYDE zaprasza na spektakl „STAN NIEISTNIENA”

📆 24 listopada 2024 ⌚ godz. 17:00 📌 ul. Smolna 9, 00-375 Warszawa Jeśli nie spalibyśmy, nie byłoby jutra –...
co robić w warszawie

„Kevin sam w Nowym Jorku” na dużym ekranie

📆 29 listopada 2024 ⌚ godz. 18:00 📌 Muzeum Gazowni Warszawskiej Zapraszamy na kultowy film, który rozgrzewa serca od pokoleń...
Romeo i Julia - musical w 3D

Romeo i Julia- wodny musical 3D

📆 9 grudnia 2024 ⌚ godz. 19:00 📌 Studio Buffo, ul. Konopnickiej 6 Oryginalna muzyka Janusza Stokłosy, polski tekst Agaty...
Park kieszonkowy przy ul. Zamoyskiego

Nowe parki kieszonkowe i skwery w Warszawie

W stolicy realizowanych jest kilka mniejszych zielonych inwestycji, a w niektórych miejscach efekty są już widoczne. Zielony Skwer...
strony internetowe
pożyczki dla firm
agregaty prądotwórcze diesel
remonty łódź