Bezpłatne badania profilaktyczne i akcja honorowego krwiodawstwa w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie
22 czerwca zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w dniu promocji zdrowia oraz akcji honorowego krwiodawstwa. Na dziedzińcu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy pl. Bankowym 3/5 w Warszawie będzie można oddać krew w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwidoawstwa, ale również wyrobić kartę EKUZ i skorzystać bezpłatnie z badań profilaktycznych – m.in. wzroku, w kierunku podejrzenia zaćmy, a także zbadać m.in. poziom glukozy i cholesterolu we krwi. Akcja rozpoczyna się godz. 9. Wojewoda Mazowiecki zaprosił do wzięcia udziału w dniu promocji zdrowia przedstawicieli m.in.: MOW NFZ, WSSE, ATTIS – Mazowiecki Szpital Bródnowski, Scanmed i ratowników medycznych.
Serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tej jakże ważnej inicjatywie. Wszyscy wiemy, że krew ratuje życie. Sam regularnie oddaję krew i podczas naszej akcji również jako pierwszy to zrobię, aby zachęcić niezdecydowanych. Akcje krwiodawstwa są bardzo istotne, szczególnie w okresie wakacyjnym, który za chwilę się rozpocznie. Zachęcam mieszkańców do wzięcia udziału również w badaniach profilaktycznych, które będą dostępne bezpłatnie.
Dziękuję wszystkim podmiotom zaangażowanym w inicjatywę: MOW NFZ, WSSE, Scanmed, Urzędowi Marszałkowskiemu, Szpitalowi Bródnowskiemu, Komendzie Stołecznej Policji, Ratownictwu Medycznemu za aktywną współpracę i udział w tym wydarzeniu.
Zbiórkę honorowego krwiodawstwa rozpocznie Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, który jako pierwszy odda krew razem z Dyrektorem Wydziału Zdrowia MUW Tomaszem Sławatyńcem w mobilnym punkcie oddawania krwi zapewnionym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Warszawie.
W ramach zorganizowanego w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim wydarzenia, na dziedzińcu Urzędu mieszkańcy przy stanowisku MOW NFZ będą mogli: wyrobić kartę EKUZ i potwierdzić profil zaufany. Przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego na stoisku Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego będzie można zbadać poziom glukozy i cholesterolu we krwi oraz ciśnienia tętniczego krwi. W trakcie wydarzenia odbędzie się również szkolenie z pierwszej pomocy medycznej, w stanie zagrożenia życia, które przeprowadzą ratownicy medyczni z Dyspozytorni Medycznej prowadzonej przez Wojewodę Mazowieckiego i Oddziału Ratownictwa Medycznego MUW. Ponadto, mieszkańcy będą mogli skorzystać z “zaćmobusa“, mobilnego punktu profilaktyki zaćmy zorganizowanego przez Scanmed. W podstawionym mobilnym gabinecie okulistycznym, lekarze okuliści przeprowadzą m.in.: badanie wzroku oraz badania w kierunku podejrzenia zaćmy.
Pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (WSSE) udzielą informacji, w zakresie profilaktyki używania tytoniu, alkoholu i narkotyków oraz zatruć grzybowych. Ponadto będzie można zapoznać się z kampanią WSSE „Żyj dobrze”.
Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji zaprezentują „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa” z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń m.in. dzieci i młodzieży podczas zbliżających się wakacji.
źródło: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki
śledź na bieżąco nasz serwis aktywna Warszawa