Oferty pracy w Warszawie w transporcie

Warszawa to ogromny rynek pracy, dynamiczny i stwarzający korzystne warunki dla osób poszukujących zatrudnienia. Dość powiedzieć, że stopa bezrobocia w stolicy należy do najniższych w Polsce – przykładowo, w grudniu 2021 r. wyniosła tylko 1,8%, a więc była znacznie poniżej średniej krajowej – 5,4%.

W Warszawie praca czeka na przedstawicieli różnych zawodów, niemniej są branże, w których zapotrzebowanie na kadrę jest wyjątkowo wysokie. Czy należy do nich TLS, czyli branża transportowo-logistyczna?

Transport – dlaczego warto pracować w tej branży?

Branża transportowa w Polsce wciąż się rozwija, co przekłada się na stałe zapotrzebowanie na pracowników o różnych kwalifikacjach oraz wykształceniu. W Warszawie działają polskie i międzynarodowe firmy transportowe. Zatrudniają między innymi logistyków, spedytorów, specjalistów. ds. transportu lotniczego i międzynarodowego, liczne przedsiębiorstwa organizujące ruch ciężarowy krajowy i zagraniczny. Ponadto w stolicy w ostatnich latach przebudowywana i remontowana jest sieć trakcyjna tramwajowa oraz kolejowa, co z kolei generuje stanowiska w tej dziedzinie transportu. Co więcej, okres pandemii wzmógł zapotrzebowanie na usługi dostawcze wszelkiego typu, a co za tym idzie – poszukiwani są kurierzy i dostawcy przemierzający miasto zarówno autem, jak i rowerem czy skuterem. 

Praca w transporcie bywa zajęciem dodatkowym, dorywczym, ale może być też dobrym pomysłem na karierę zawodową. Osoby planujące związać swoją przyszłość z tym sektorem i chcące podnosić kwalifikacje mają do dyspozycji dedykowane kierunki studiów (transport i logistyka, transport międzynarodowy itp.) na kilkunastu uczelniach w Warszawie

O sporym zapotrzebowaniu na pracowników branży transportowej świadczą najnowsze wyniki prognozy Barometr zawodów. Jest to coroczne badanie wykonywane na zlecenie resortu pracy, dzielące zawody na deficytowe, nadwyżkowe oraz zrównoważone w danym mieście, powiecie, województwie i w skali kraju. Przedstawiciele profesji deficytowych mogą spodziewać się wielu ofert i dość szybkiego znalezienia zatrudnienia, z kolei osoby wykonujące zawody nadwyżkowe muszą liczyć się z konkurencją w czasie rekrutacji lub brakiem propozycji zatrudnienia. 

Prognoza na 2022 rok dla Warszawy na liście zawodów deficytowych uwzględnia aż 6 tych należących do branży transportowo-magazynowej.

  • Duży deficyt: maszyniści, pracownicy obsługi ruchu szynowego, zaopatrzeniowcy i dostawcy, magazynierzy. 
  • Deficyt: kierowcy autobusów, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych.

Praca transport – gdzie znaleźć pracę w Warszawie?

Wiele firm zatrudnia np. dostawców i kurierów od ręki. Trudno jednak przemierzać miasto w poszukiwaniu ogłoszeń tego typu. Wpisywanie w wyszukiwarkę słów: praca Warszawa – też nie wydaje się zbyt efektywną metodą poszukiwania zatrudnienia. Jak zatem skutecznie szukać pracy w transporcie?

Najlepiej już na samym początku poszukiwań postawić na sprawdzony, popularny portal z ogłoszeniami i założyć na nim konto. W Polsce tego typu platform jest kilka, za darmo możemy zarejestrować się np. na praca.pl. Portale pracy pozwalają na filtrowanie ogłoszeń pod względem lokalizacji, obszaru zatrudnienia czy konkretnego stanowiska – dzięki czemu możemy szybko dotrzeć do interesujących nas ofert. Co więcej, profesjonalny serwis gwarantuje bezpieczeństwo – np. na praca.pl wszystkie oferty od pracodawców są wcześniej weryfikowane, dlatego ryzyko, że trafimy na oszusta próbującego wyłudzić dane bądź pieniądze – są praktycznie zerowe. 

Kolejne cenne źródło ofert pracy to media społecznościowe. Warto zapisać się do grup dedykowanych pracy w Warszawie i okolicach, pracy w transporcie. Do zamieszczanych w takich miejscach ogłoszeń należy jednak podchodzić z ostrożnością, zawsze sprawdzać, czy publikująca je firma działa legalnie. 

Jeśli interesuje nas praca w konkretnym warszawskim przedsiębiorstwie transportowym, warto także odwiedzić jego stronę internetową i poszukać zakładki z aktualnymi ofertami zatrudnienia (np. na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie jest to sekcja Pracuj w ZTM). 

W Warszawie odbywają się też Ogólnopolskie Targi Pracy Branży TSL – ostatnie miały miejsce na początku listopada 2021 r., jest to jednak wydarzenie cykliczne. Poza tym eventem, w stolicy odbywają się też ogólnobranżowe targi pracy, na które warto się wybrać. Informacje na ich temat znajdziemy w sieci, w biurze karier swojej uczelni czy w urzędzie pracy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

targi wydarzenia warszawa

Targi Jestem Organic #6

📅 Data rozpoczęcia: sobota, 23 listopada 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00 📅 Data zakończenia: niedziela, 24 listopada 2024 📌 Miejsce: Elektrownia...
wydarzenia warszawa pge narodowy

Warszawskie Targi Designu na PGE Narodowym

📅 Data rozpoczęcia: sobota, 23 listopada 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00 📅 Data zakończenia: niedziela, 24 listopada 2024 📌 Miejsce: PGE...
Muzeum Historii Polski Warszawa

Muzeum Historii Polski najlepszą inwestycją kulturalną na świecie!

 Muzeum Historii Polski w Warszawie zostało uhonorowane nagrodą ULI Global Award for Excellence 2024, przyznawaną najlepszym inwestycjom...
Sankcja kredytu darmowego

Sankcja kredytu darmowego – Przewodnik dla Kredytobiorców

W świecie finansów, gdzie oferty kredytowe kuszą na każdym kroku, pojęcie "sankcja kredytu darmowego" nabiera szczególnego znaczenia....
Jak sprawdzić historię pojazdu

Jak sprawdzić historię pojazdu przed zakupem? Poradnik dla kupujących

Weryfikacja historii pojazdu przed planowanym zakupem to podstawa, aby nabyć pojazd, który nie ma za sobą poważnych...
Kopernik otwiera się 15 listopada

Centrum Nauki Kopernik znów jest otwarte

Po dwóch miesiącach i czternastu dniach, od 15 listopada . Zamknięcie związane było z remontem systemów klimatyzacji...
strony internetowe
pożyczki dla firm
agregaty prądotwórcze diesel
remonty łódź