📅 Data: każda sobota
⏰ Godzina: 15:00
📌 Miejsce: Plac Defilad 1, Warszawa – Śródmieście
🎫 Bilety 75 zł
Warszawa w pigułce – wycieczka zabytkowym z Ogórkiem po Warszawie 🚍
Wycieczki odbywają się w każdą sobotę o godz. 15:00. Nasz legendarny Jelcz „Ogórek” będzie czekał na uczestników pod Warszawską Informacją Turystyczną przy Pałacu Kultury i Nauki (od strony ul. Emilii Plater). Prosimy o przybycie 15 minut wcześniej.
Dlaczego „pigułka”? Bo to skondensowana dawka historii, zabawy i niezwykłych opowieści, dzięki której w krótkim czasie poczujecie klimat Warszawy, zrozumiecie jej fenomen i zakochacie się w tym mieście.
Podczas tej nietypowej podróży dowiecie się m.in.:
🔔 o której godzinie i dlaczego rozbrzmiewa warszawski hejnał,
💧 czy kolumna Zygmunta stała kiedyś w fontannie,
⚰️ z czego pozostałości powstał Grób Nieznanego Żołnierza,
🏗 które warszawskie budynki… przesuwano,
🏛 kto odmówił Bierutowi wejścia do Pałacu Kultury i Nauki,
🛁 od jakiej łazienki wzięły swoją nazwę Łazienki Królewskie,
✝️ co oznaczają krzyże na placu Trzech Krzyży,
📜 którą konstytucję upamiętnia plac Konstytucji,
👑 dlaczego Mariensztat oznacza „Miasto Marii” i o którą Marię chodzi,
🌍 oraz co ma wspólnego warszawska Praga z czeską Pragą.
To jednak tylko przedsmak atrakcji! Nasi przewodnicy, pasjonaci Warszawy, potrafią mówić o niej godzinami – barwnie, ciekawie i z humorem. Dzięki nim odkryjecie Warszawę taką, jakiej nie znacie: pełną anegdot, tajemnic i niezwykłych historii.
👉 Nie czekajcie – wskakujcie na pokład „Ogórka” i przeżyjcie wycieczkę, której długo nie zapomnicie!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco ➡️ WarsawCity.info – Twój przewodnik po Warszawie!
Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Napisz maila na redakcja@warsawcity.info